как избрахте име на детето си

  • 3 492
  • 67
  •   1
Отговори
как избрахте име на детето си и как стигнахте с мъжа си до едно мнение. много ми е интересно когато съпрузите са от различни култури и всеки настоява за име характерно за неговата страна

# 1
  • Мнения: 345
ние и двамата сме българи,а името избрахме точно преди да вляза да раждам-не сме мислили никога точно това име-Кристиана,
стана в последния момент  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 86
Избрахме универсално име, лесно за проинасяне на бг, англ, арабски...София-Изабела.

# 3
  • Мнения: 1 370
Имаме куче, което трябваше да има кученце. Бяхме решили да го кръстим Ерик. защото и двамата с мъжът ми обожаваме това име. Но, тъй като ние изпреварихме нашето мързеливо боксерче и грабнахме името за сина ни Wink

# 4
  • Мнения: 7 091
Ние и двамата сме българи, така че не мога да помогна за твоята дилема, но ако ще ти е от ползя нашия опит, ще споделя. Аз първия път преди да забременея сънувах бебето 1 година преди да се решим да имаме и да "поравоботим" по въпроса Simple Smile, сънувах го момче, с името.  Свга втория път пак сънувах бебето, пак с името, само че 3 месеца преди да решим да имаме второ.

# 5
  • Мнения: 1 269
Аз държах първото дете да е кръстено на баща ми Димитър първо вну4е за него.Мъжа ми нямаше нищо напротив стига името да има хубаво зна4ение и бъде на арабски.Бяхме се спрели на Диаб(за мом4енце) и Далиа9моми4енце0.След много търсене из интернет за арабските имена и тяхното зна4ение попаднах на името  DEEMA което иам хубаво зна4ение и е наи близко до името Димитър.Шестица от тотот.Хем арабско хем Българско хем дядото доволен Laughing.Мъжо просто беше изкл\4ил за това име.Не е толкова срещано.
За малкият изборът беше също мои.Просто името ми харесва и зна4ението е хубаво KHALED - безсмъртен, ве4ен. Laughing

# 6
  • Мнения: 2 006
Ами лесно-съчетахме неговото Александра с моето Анна-Мария Simple Smile

# 7
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 566
ние бяхме избрали имената още преди да се опитваме за бебе  Grinning. Гледахме да се съчетават добре с фамилията (италианско звучаща) и да е сравнително кратко и лесно за писане. Представих си детето ми как в първи клас ще се учи да изписва име като "Френегонда" или "Тюкдюал", тъй като в момента във Франция са много модерни разни по-екзотични имена с безумен правопис  Laughing. Не държах на всяка цена да е българско, тъй като тъй или иначе бяхме решили за второ и трето име да сложим имената на двете баби (за момиче) или дядовците (за момче), та все едно българско щеше да има  Simple Smile.
Бяхме избрали Клое за момиче и Максим за момче. За жалост, се оказа, че "Клое" е в челната петорка за най-популярни имена през 2004-та  Sad, ама карай, за нас нашата Камбанка е единствена и неповторима  Simple Smile.

# 8
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Ние се бяхме уговорили ако е моми4е, таткото ще избере името, а за мом4е -аз. И бяхме решили да са кратки и лесни за произнасяне и писане(знаете какъв е френския правопис Wink ). Та първите месеци от бременността, татито говореше на кореме ми нари4айки го Никита  Grinning , а то се оказа 4е ще е Тони  Laughing (от малка ми е любимо име), с второ име Марк. То4но, кратко и ясно  Grinning  Още пове4е , 4е моята майка е Антоанета и няма да ви казвам колко е доволна  Party

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз не можех да избера след дълго чудене.Оставих избора на мъжа ми, който също се колебаеше.Търсихме име, което да ни хареса и като умалително.Така той предложи Александър и аз се съгласих.

# 10
  • Мнения: 664
Винаги съм искала да имам момиченце и си мечтаех, че ще се казва Мари. А и майка ми се казваше Мария. Съпругът ми много го хареса, така че не е имало дискусии. Държахме името да се произнася лесно и тук, и в БГ. За второ лично той избра френско име- ЗоЕ, а за трето аз избрах най-любимото ми българско име - Елица.

# 11
  • Мнения: X
Ние и двамата сме българи. Като мислихме име, имахме няколко изисквания - да е българско име което лесно се произнася и не звучи много екзотично и в чижбина, да има хубаво умалително и бебето да не е кръстено на никой.  За Борис бяхме категорични - и на двамата страшно ни харесваше като име - българско, силно име, познато е и в чижбина, лесно се пише и произнася. Интересно е че тогава нямахме никакво име за момиче, не можехме да решим...Сега обратното - имаме поне 4-5 имена за момиченце, които ни харесват много, но за момченце нямаме...

# 12
  • Мнения: 6 390
И ние гледахме да е международно  Wink да не прави впечатление нито в БГ нито където и да е / по Европата става въпрос/ и доста трудно го склоних на моя избор  Wink но с времето таткото свикна с мисълта че няма да е по неговата  Wink Grinning а името на дъщеря ми е нещо като комбинация от нашите имена, и една от теорийте ми беше че на нас си я кръщаваме Wink

# 13
  • Мнения: X

Името, което сте избрали е чудесно! Това е едно от имената, които бих избрала и аз, ако е момиченце.

# 14
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
И ние гледахме да е международно  Wink да не прави впечатление нито в БГ нито където и да е
и ние така Simple Smile

със съпруга ми сме от една култура, ама моята дума беше последна Wink Mr. Green

голямата щеше да се казва Магдалена, на майка ми.
родих много трудно обаче и свекърите решили, че сигурно вече няма да се навия за второ, затова предложили да има нещо и от тях. свекърва ми е Мария, така се получи името Мария Магдалена.

малката е Моника, мое решение, без намеса Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт