как избрахте име на детето си

  • 3 500
  • 67
  •   1
Отговори
как избрахте име на детето си и как стигнахте с мъжа си до едно мнение. много ми е интересно когато съпрузите са от различни култури и всеки настоява за име характерно за неговата страна

# 1
  • Мнения: 345
ние и двамата сме българи,а името избрахме точно преди да вляза да раждам-не сме мислили никога точно това име-Кристиана,
стана в последния момент  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 86
Избрахме универсално име, лесно за проинасяне на бг, англ, арабски...София-Изабела.

# 3
  • Мнения: 1 370
Имаме куче, което трябваше да има кученце. Бяхме решили да го кръстим Ерик. защото и двамата с мъжът ми обожаваме това име. Но, тъй като ние изпреварихме нашето мързеливо боксерче и грабнахме името за сина ни Wink

# 4
  • Мнения: 7 091
Ние и двамата сме българи, така че не мога да помогна за твоята дилема, но ако ще ти е от ползя нашия опит, ще споделя. Аз първия път преди да забременея сънувах бебето 1 година преди да се решим да имаме и да "поравоботим" по въпроса Simple Smile, сънувах го момче, с името.  Свга втория път пак сънувах бебето, пак с името, само че 3 месеца преди да решим да имаме второ.

# 5
  • Мнения: 1 269
Аз държах първото дете да е кръстено на баща ми Димитър първо вну4е за него.Мъжа ми нямаше нищо напротив стига името да има хубаво зна4ение и бъде на арабски.Бяхме се спрели на Диаб(за мом4енце) и Далиа9моми4енце0.След много търсене из интернет за арабските имена и тяхното зна4ение попаднах на името  DEEMA което иам хубаво зна4ение и е наи близко до името Димитър.Шестица от тотот.Хем арабско хем Българско хем дядото доволен Laughing.Мъжо просто беше изкл\4ил за това име.Не е толкова срещано.
За малкият изборът беше също мои.Просто името ми харесва и зна4ението е хубаво KHALED - безсмъртен, ве4ен. Laughing

# 6
  • Мнения: 2 006
Ами лесно-съчетахме неговото Александра с моето Анна-Мария Simple Smile

# 7
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 624
ние бяхме избрали имената още преди да се опитваме за бебе  Grinning. Гледахме да се съчетават добре с фамилията (италианско звучаща) и да е сравнително кратко и лесно за писане. Представих си детето ми как в първи клас ще се учи да изписва име като "Френегонда" или "Тюкдюал", тъй като в момента във Франция са много модерни разни по-екзотични имена с безумен правопис  Laughing. Не държах на всяка цена да е българско, тъй като тъй или иначе бяхме решили за второ и трето име да сложим имената на двете баби (за момиче) или дядовците (за момче), та все едно българско щеше да има  Simple Smile.
Бяхме избрали Клое за момиче и Максим за момче. За жалост, се оказа, че "Клое" е в челната петорка за най-популярни имена през 2004-та  Sad, ама карай, за нас нашата Камбанка е единствена и неповторима  Simple Smile.

# 8
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Ние се бяхме уговорили ако е моми4е, таткото ще избере името, а за мом4е -аз. И бяхме решили да са кратки и лесни за произнасяне и писане(знаете какъв е френския правопис Wink ). Та първите месеци от бременността, татито говореше на кореме ми нари4айки го Никита  Grinning , а то се оказа 4е ще е Тони  Laughing (от малка ми е любимо име), с второ име Марк. То4но, кратко и ясно  Grinning  Още пове4е , 4е моята майка е Антоанета и няма да ви казвам колко е доволна  Party

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз не можех да избера след дълго чудене.Оставих избора на мъжа ми, който също се колебаеше.Търсихме име, което да ни хареса и като умалително.Така той предложи Александър и аз се съгласих.

# 10
  • Мнения: 664
Винаги съм искала да имам момиченце и си мечтаех, че ще се казва Мари. А и майка ми се казваше Мария. Съпругът ми много го хареса, така че не е имало дискусии. Държахме името да се произнася лесно и тук, и в БГ. За второ лично той избра френско име- ЗоЕ, а за трето аз избрах най-любимото ми българско име - Елица.

# 11
  • Мнения: X
Ние и двамата сме българи. Като мислихме име, имахме няколко изисквания - да е българско име което лесно се произнася и не звучи много екзотично и в чижбина, да има хубаво умалително и бебето да не е кръстено на никой.  За Борис бяхме категорични - и на двамата страшно ни харесваше като име - българско, силно име, познато е и в чижбина, лесно се пише и произнася. Интересно е че тогава нямахме никакво име за момиче, не можехме да решим...Сега обратното - имаме поне 4-5 имена за момиченце, които ни харесват много, но за момченце нямаме...

# 12
  • Мнения: 6 390
И ние гледахме да е международно  Wink да не прави впечатление нито в БГ нито където и да е / по Европата става въпрос/ и доста трудно го склоних на моя избор  Wink но с времето таткото свикна с мисълта че няма да е по неговата  Wink Grinning а името на дъщеря ми е нещо като комбинация от нашите имена, и една от теорийте ми беше че на нас си я кръщаваме Wink

# 13
  • Мнения: X

Името, което сте избрали е чудесно! Това е едно от имената, които бих избрала и аз, ако е момиченце.

# 14
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
И ние гледахме да е международно  Wink да не прави впечатление нито в БГ нито където и да е
и ние така Simple Smile

със съпруга ми сме от една култура, ама моята дума беше последна Wink Mr. Green

голямата щеше да се казва Магдалена, на майка ми.
родих много трудно обаче и свекърите решили, че сигурно вече няма да се навия за второ, затова предложили да има нещо и от тях. свекърва ми е Мария, така се получи името Мария Магдалена.

малката е Моника, мое решение, без намеса Mr. Green

# 15
  • Мнения: 1 194
Ох, ние сме си и двамата българи, но мисля, че не се справихме особено блестящо. Името на дъщеря ми е хубаво, не е там проблема.. в кратце: Искахме кратко, българско и лесно произносимо на френски име. Дотук добре, но мъжа ми настоя да е на една от бабите и понеже ставаше въпрос за моята майка, аз се съгласих лесно. То името -Яна- си беше "готово", отговаряше на нашите критерии. Както спомена zelena klonka, сега във Франция кръщават с такива странни имена, че дори рядко си дават сметка, че името и е чуждоземско. Сега си мисля, че съм се поласкала от предложението на мъжа ми  и е трябвало да настоявам повече за "неутрално " име. Проблема е, че по тази "логика" второто(момче) ще "трябва " да е на другата баба(нямаме си дядовци Cry). Само, че бг-име с Г, лесно произносимо на френски... ходи, че търси...Това, което най-вероятно ще му дадем, не отогваря много на последния критерий... Абе, такива ми ти работи

# 16
  • Мнения: 1 860
 Оф болна тема.......Ние спорихме до половин час преди да родя.Аз напъвам той се цупи...Исках Александра за момиче и Габриел за момче...Той не искаше нито едното нито другото,ама нямаше предложения.Не държах да е кръстен на някой просто да е име което се възприема добре на всякъде и най-вече на мен да ми харесва.Най-накрая ми стисна ръката Mr. GreenИ сега си имам Габриел Grinning

# 17
  • Мнения: 1 194
Най-накрая ми стисна ръката Mr. GreenИ сега си имам Габриел Grinning
Ох, завиждам ти.. И аз исках Габриел, но не било "достатъчно българско"... Blush

# 18
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Аз сама избрах името. Денис много ми харесваше като име, мъжът ми (който е турчин) нямаше нищо против. Но пред нас стоеше проблема да се произнася достатъчно безпроблемно и тук, в Канада, тъй като знаехме, че ще идваме преди да се роди Дени. Мисля, че се справих много добре в този ред на мисли. bowuu

# 19
  • Мнения: 7 430
Първото го избрахме лесно - искахме да е с булвичката В на свекъра - и само две имена ни харесаха като алтернатива - Валентин и Виктор, избрахме второто. За сегашният бебок много повече мислихме - искахме да започва с М - на мама  Hug и дълго се чудихме - помогнаха ми и предложенията на момичета тук във форума Heart Eyes Аз исках да си има имен ден, понеже никой от нас тримцата няма и така избирах между Мартин и Михаил - избрах отново второто Peace

# 20
  • Мнения: 1 860
Най-накрая ми стисна ръката Mr. GreenИ сега си имам Габриел Grinning
Ох, завиждам ти.. И аз исках Габриел, но не било "достатъчно българско"... Blush
Това според кого? #2gunfireводих битка обаче от четвъртия месец до почти последно

# 21
  • Мнения: 1 910
Ние пък много си харесвахме името Борил и двамата с мъжа ми още преди да забременея (Ира ни беше за момиче любимото). Освен това не искахме да е религиозно обвързано.
Като забременях се появиха и други варианти. Накрая мъжа ми пусна анкета заедно с  други интернационални имена сред колегите (холандци и други чужденци) да видим как възприемат името. Интересното е че Борил поведе с голямо мнозинство. Така се поуспокоихме, че не е някое съвсем шокиращо по звучене име за небългари (по-скоро неславяни).
Другите имена бяха Тервел, Мартин, Марк и Тео. Тервел излезна на второ място в класацията. За Тео нямаше нито един глас.

# 22
  • Мнения: 293
И при нас не се знаеше до последно. Проблем с името не сме имали. Просто седнахме и си решихме двамата, не сме имали неразбирания в това отношение.

# 23
  • Мнения: 3 491
И за двете деца мотивите ни са били, че щом ще си имат вземане-даване с две страни, ще трябва имената им да не звучат екзотично и на двете места (особено що се отнася до диктовки по телефона или писане по документи). Засега и Борис, и Александър, се приемат без учудване. С "Александър" единственият проблем е, че автоматично е прекръщаван на Алекс, та се наложи да помоля в детската градина да си му казват "Александър". Детето се засяга иначе, че "не му знаят името". Много драго ми стана, като чух с ушите си, че са ме послушали.

# 24
  • Мнения: 6 167
ние още говорим хипотетично по въпросите за имената, но като цяло и двамата харесваме кратки имена ( майка ми) , а също така и името на баща ми, което звучи много красиво и на български , и на италиански.
изобщо не ме интересува, че деца не се кръщавали на починали хора, татко ми един ден ще бъде 'увековечен' ( ако не ни дойде друг акъл до тогава)

тоест, засега сме намерили решения, сега остава и да ги доставим бебетата Joy Praynig

# 25
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 525
Като разбрах,че съм бременна си казах,че живот и здраве всичко да ми е наред с тази бременност,бебето ще се казва Божидар/а.Взех го еднолично иго съобщих-възражения не приемам.След около месец живот и здраве ще се радвам на Божидара!!

# 26
  • Мнения: 2 959
Съжалявам че не мога да ти помогна в твойта дилема, защото и двамата със съпруга ми сме БГ. Peace
А относно името: Името го бях избрала от доста време. Кръстих дъщеря си на майка ми, но не точно/ от маминото Йорданка, за бебка- остана Дана/. Но тъй като тук го произнасят и четат Дейна, сложихме -нн- и стана Данна. И така и тук и в БГ ще го произнасят както исках- Дана.

# 27
  • Мнения: 964
И ние сме и двамата българи,имената ги избрахме лесно и бързо много преди да родя.Универсални лесни за произнасяне и писане и на български и на английски.Аз държах да са типично български така сега си имаме Мария (любов) и София (мъдрост).

# 28
  • Мнения: 5 475
. Накрая мъжа ми пусна анкета заедно с  други интернационални имена сред колегите (холандци и други чужденци) да видим как възприемат името. Интересното е че Борил поведе с голямо мнозинство. Така се поуспокоихме, че не е някое съвсем шокиращо по звучене име за небългари (по-скоро неславяни).

Моята дъщеря се казва Боряна , не е имала проблем нито в САЩ ,нито в Италия- навсякъде лесно са произнасли на името й.
  А когато я кръщавах,решихме да е бг име и да не е кръстена на никого от роднините.
  Сега ,когато съм омъжена  повторно и съпруга ми е чужденец,и двамата сме на мнение,че името на бъдещо дете трябва да звучи еднакво добре и на двата езика. 

# 29
  • Мнения: 464
Още като забремехян знаех, че името ще е Таня, ако е момиче. Не че съм привържаник на традициите, но майка ми беше голяма упора за мен последните 2-3 години. Също харесвам и името. ПОнеже в САЩ няма бащино име, второто име на беба съчетахме с традиция в рода на мъжа ми. Ан е второто име на 4 поколения жени  в техния род. Таня Ан звучи добре...за фамилното име..мъжа ми беше решил да е с мойто и неговото с тиренце(като моето)..звучи като манджа с грозде, но той настоя:))

# 30
  • Мнения: 964
В САЩ имената са както си ги запишеш.Моите моми са чисто по български Цветанова Игнатова,с бащиното и фамилното име даже и фамилията им написах в женски род.

# 31
  • Мнения: 1 049
Моя съпруг искаше да е нещо което да звучи добре с неговата фамилия  Whistling
То не беше спор не беше чудо  ooooh!
Съгласисе на Кристиян а пък аз исках Николо или Никола ама не стана  :xarms

# 32
  • Мнения: 934
Ами аз си мисля, че аз като майка имам последната дума, щото аз съм тази, кято минава през всичките там бременности, родилни болки и какво ли не! И след всичко това някой друг да ми казва как да си кръщавам детето!  Naughty
Иначе се съобразявам и с мъжо, де. Обсъждаме надълго и нашироко. Той е англичанин, така че са налице две култури. Обаче какво да се прави, като никое от 'международните' имена не ми хареса за сина ми - ми просто не мислех че ще му отива, и това е. От българските си харесвах само Деян. На английски има Dean (Дийн), ама нещо на таткото не му хареса. Като се видя на видеозона, че ще е момче, отидихме и взехме книги с имена от библиотеката. Там видях името Aiden (Ейдън) и веднага си го харесах, по-точно и двамата го харесахме, и така остана. После взе да става много популярно това име...   Twisted Evil
За второто (казаха ни - момиче) беше едно дълго мислене, мислене... всяка седмица си променях избора. Мислех си, че с женските имена е по-лесно, има по-голямо изобилие и т.н. - а то се оказа по-трудно. Накрая решихме да е София (на родния град на мама  Mr. Green) и сме доволни от избора.

# 33
  • Мнения: 1 283
Исках имената да са кратки и да нямат умалителни! Grinning Още от студентка много харесвах името Ерик(имах колежка в университета,чийто син се казваше така)Знаех,че един ден ще си кръстя детето с това име! WinkС мъжа ми сме нямали спор,защото още като забременях му казах как ще се казва детето и че не приемам възражения! Mr. Green
С второто до последно си мислех,че ще е момче и си бях измислила Крис!Малко преди да родя,обаче казаха,че е мома и пак падна мислене! ooooh! Аз веднага го преобразувах в Кристин,макар че не исках толкова много букви.Имаше вариант да е Криси! Rolling Eyes
Тогава мъжо се намеси в размисъла ми и предлижи Холи (Holly).Разрових се аз в тълковните речници,но така изписано името означаваше вид див,бодлив чимшир! Crazy Накрая остана Holy-свят,свещен! Grinning

# 34
  • Мнения: 934

Тогава мъжо се намеси в размисъла ми и предлижи Холи (Holly).Разрових се аз в тълковните речници,но така изписано името означаваше вид див,бодлив чимшир! Crazy Накрая остана Holy-свят,свещен! Grinning
Дивия бодлив чимшир се води за свещено растение и с него кичат всичко по Коледа! Той затова така се казва.
И на мен ми харесва това име (дори още повече за това, че е бодливо  Mr. Green), но имахме едно близко приятелче с такова и не вървеше.
Прочее, значението на името за мен е определящо при избора. Трябва да ми харесва. Ето примерно мъжът ми искаше малката да се казва Рейчъл. Да, ама първо не ми звучи добре на български, и второ, означава 'овца'. Е няма пък да си кръстя детето 'овца'! Макар че на английски не звъчи лошо...

# 35
  • Мнения: 1 173
Големи мъки бяха докато измислим хубаво име ooooh!, е поне такова, което на нас да ни харесва. Mr. Green
Тъй като направихме бебето в Италия, редно беше да има италианско име Crazy, а самото име ни хареса, след като за пореден път обикаляхме Градините на Мирабел и се любувахме на страхотната гледка. Heart Eyes
А Йоана... ами искахме си нещо познато в България, защото не се знае един ден дали няма да се върнем там, а като не е с тире името, малкото може да си избира с кое от двете имена да бъде назовавано.

# 36
  • Мнения: 1 072
С таткото се бяхме разбрали ако е мом4е да се казва Михаил дори още преди да забременея. За моми4е имахме то4но 5 варианта, единия от който моето собствено име WinkТука рядко успяват да го изговорят правилно, но хи4 не сьжалявам, името за мен е най/хубавото.

# 37
  • Мнения: 368
Моя съпруг искаше да е нещо което да звучи добре с неговата фамилия  Whistling
То не беше спор не беше чудо  ooooh!
Съгласисе на Кристиян а пък аз исках Николо или Никола ама не стана  :xarms

Нашият татко пък искаше името да е Никола(на баща му) и аз се съгласих с него. И това защото ми харесва името, а не защото е на свекъра ми; въобще не ми се спазваще тази традиция да се кръщава на баби и дядовци. Но понеже съм великодушна и си казах, че постъпвам благородно и кой каквото иска да мисли и чувства. Другият дядо детето ще го знае само от снимките, но какво да се прави...Може, ако е рекла съдбата да има следващо кръщаване този път аз да спазя традицията с име комбинация от имената на моите родители. А уж бях против традициите... Wink

# 38
  • Мнения: 843
Не съм в чужбина:-)  Но  понеже  моите родители / най вече - техните родители/   са спорили кой и как да се казва... Татяна съм.  от майчиния украински  род/  гордея се,  то аз и с татко се годея , де/  . Брат ми е Борис на тежкия бългърски свекър!!

  Останалото съм си избрала сама. Наталия, мъничката ми буба...кръстих я на мама.

# 39
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Името го бях избрала от доста време. Кръстих дъщеря си на майка ми, но не точно/ от маминото Йорданка, за бебка- остана Дана/. Но тъй като тук го произнасят и четат Дейна, сложихме -нн- и стана Данна. И така и тук и в БГ ще го произнасят както исках- Дана.
Kalida, аз исках да кръстим голямата щерка Дана - на баба ми Йорданка, но не ме огря. Запазихме само първата буква и я кръстихме Десислава. На латиница се изписва Dessislava, но тук навсякъде я пишат само Dessi, дори в училищния компютър е само Dessi.
Малката е раждана тук и изискаването ни беше името да е българско, кратко и лесно произносимо. Много искахме да я кръстим на свекър ми (казва се Борислав), но Борислава е много дълго и сложно за тук. Една вечер, докато правех поредния списък с имената, които ми харесват, Деси предложи да я кръстим Слава, защото тя била Десислава, но използвала само Деси, а имало и Слава. И така - решихме да е Слава - хем на кака си, хем на дядо си, а и моето и на свекърва ми имена започват със "С". На латиница името се изписва с дойно "в" - Slavva, за да го произнасят правимно, а не Слейва (слейв - роб). Някои от познатите ни бяха леко шокирани, че сме си кръстили според тях двете деца еднакво, но на нас си ни харесват имената им. Освен това мъж ми казва, че след време като викне "Десиславааа", щяли да идват и двете Grinning

# 40
  • Мнения: 270
Много исках да имам дъщеря и да я кръстя на майка ми Анка. Името, което  ми харесваше, беше Анна-Мария. Когато разбрах, че ще имам момченце, отново исках да носи името на майка ми, но се оказа доста трудна задача. Направих си един списък с мъжки имена, започващи с буквата А и най-много ми допадна името Александър. А и тук хората го произнасят лесно и без грешки. Записахме го Alexander.

# 41
  • Мнения: 1 655
Аз съм женена за чужденец!Пакистанец но живеем в кувейт!ТА искахме да е прието и при тях и при нас името!Аз бях тази която държах на традициите, в мометна в които се заговори за бебе аз казах че ще е на свекър ми много готин човек-Саид а и името значи господар, могъщ, велик. Като забременях си мислех че ще е момиченце и мислех само женски имена,понеже е първо внуче за тяхното семеиство държах да е на техните, а мъжа каза че нямали традицията да слагат на баби и дядовци ими да са име с хубаво значение или на велики хора!
Аз не можех да измисля име с А, маика мъ се казва Азра,тои искаше Ани но на мен не ми хареса, след това каза Мария а аз мъ викам че на кого Мария. И тои каза ти предложи имена аз ще избера и така и стана аз му казах Далия, на маика ми добринка а на арабски означава цвете и е хубаво име!Но исках и за момче да измислим и тои каза добре да е Саид но изведнъж се обърна и каза да е нещо модерно и прието навсякъде,Аз обаче държах поне буквата да се запази,много уважавам баща му, а и така е и на моя баща -лека мъ пръст, и сега си имаме Сами-възвишен, избран, единствен означава.И мъжа ми е много доволен а и свекър ми е много горд а и татко сигурно е щастлив!
А за второто и третот ще му мислим като доиде!

# 42
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
бьлгарка + швейцарец = Alexander  Grinning
   Ава + Анди =  Шоколадче Party Flutter Flutter Flutter

 newsm44 newsm10 newsm44 newsm44 newsm44
колко много Алексчета сме  Hug Heart Eyes

# 43
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=97113.0;all  Joy  тука има доста мненица ,май двете темички се дискутират едновременно вижте ... #Crazy #Crazy

# 44
  • Мнения: 6 390
как избрахте име на детето си и как стигнахте с мъжа си до едно мнение. много ми е интересно когато съпрузите са от различни култури и всеки настоява за име характерно за неговата страна
ivalex
тук темата е консенсуса между различните култури  по въпроса за имената на децата от смесените бракове, или за бг живеещи в чужбина как са избрали име  Wink Wink

# 45
  • Мнения: 1 465
Избрахме го накрая много лесно. Тук е важно също да звучи добре с фамилното име. Кратко, стилно и не е превзето. Всъщност аз съвсем се бях главозамаяла от различни български и френски имена, но за това не се бях сетила. И когато мъж ми предложи да е Paul, се съгласих веднага. Просто много ми хареса. 
Ако имаме един ден момиче, от сега съм избрала името, но ще е изненада. И сърцето ми се разтапя съседката като го произнесе на италиянски. Flutter

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 17:18 от Pollia

# 46
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Избрахме името спонтанно ( на мен винаги ми е харесвало  Blush ) и бяхме единодуШни по въпроса. ТрябваШе да зву4и добре с фамилията и да не е трудно за произнасяне. И така се появи Джулия. Имахме резервен вариант за моми4е,Фран4еска,който в последствие отпадна. Ако се беШе появило мом4енце както вси4ки мислеха в на4алото ЩеШе да е Алесандро. Wink

# 47
  • Мнения: 1 465
Макдирокче, и аз много харесвам Франческа, а и съседката ми се казва така. А и Джулия харесвам много, но френският вариант не ми допада.

# 48
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Макдирокче, и аз много харесвам Франческа, а и съседката ми се казва така. А и Джулия харесвам много, но френският вариант не ми допада.

Поле пък наШия тати е италианския вариант на ваШия Поло : Паоло  Wink Hug

# 49
  • Мнения: 2 825
Поле, а как е френския вариант на Джулия?
на испански е Хулия, пише се Julia

# 50
  • Мнения: 1 465
Френският вариант на Джулия е Julie. Произнася се Жули с ударението върху и-то.
Maкдирокче, ей това Пауло с ударението върху а-то ме разтапя. Много хубаво име има мъжът ти newsm10 а и съм забелязала, че италиянските имена са много благозвучни -поне аз много ги харесвам.

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 18:24 от Pollia

# 51
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Френският вариант на Джулия е Julie. Произнася се Жули с ударението върху и-то.
Maкдирокче, ей това Пауло с ударението върху а-то ме разтапя. Много хубаво име има мъжът ти newsm10 а и съм забелязала, че италиянските имена са много благозвучни -поне аз много ги харесвам.


Хи хи явно има неЩо френско у нас, заЩото мъжа ми отвреме навреме на дребната и вика Жули с ударение на ито  Wink А на него пък един приятел му вика Paul Simple Smile
Поле,много е сладък твоя младеж...пу пу  Blush Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 1 526
Аз исках да си има имен ден, понеже никой от нас тримцата няма :
Диде и аз скоро разбрах, че Викторовците си Имали Имен ден:
Виктор, Виктория 11 ноември
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/427/59/ виж тук.
Мадлен е мое любимо име още от детството ми, звучи ми красиво и нежно. Таткото обаче искаше Виктория и понеже не `получи` Вики първия път- то втория даже не сме го обсъждали  Joy То пък не дойде Виктория, а Виктор на мама победителя... Heart Eyes

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 19:29 от Tali Dan

# 53
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
малко ОФФ, сори...
госпожо Дирокова, искам си Джули на аватара ти, ама не Робьртс...твойта си Джули Crossing Arms Naughty

# 54
  • Мнения: 678
 Не сме избрали все още... Thinking  казаха че ще е момиченце за сега..моля Ви дайте съвет за име с буква '' С '' или '' Д''  особено като сте в чужбина - за някое име тъка около Вас ако се сещате.... Mr. Green
 Благодаря предварително  bouquet

# 55
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
И моят мъж е българин, но се водехме от лесно за прознасяне име и в двете страни - нашите имена са сравнително лесни, но пак се мъчат хората (в Щатите). И така стана Даниел, второто име е Иван (хем на свекър ми, а и на мен си ми харесваше, но не чак толкова, че да е първо име  Mr. Green). Само че предпочитам да му казвам Дани, дори мислех така да го кръстя, но избрахме да си има "цяло" име.
За момиче и на нас името ни беше Дана, още отпреди да забременея. Но ако имаме един ден, ще трябва да измислим ново, че не върви Дани и Дана.

С - Симона, Стела, Сара, София, Соня
Д - Дана, Дара, Дора, Далия (на Креми избора, много ми харесва), Диляна

# 56
  • Мнения: 1 393
..моля Ви дайте съвет за име с буква '' С '' или '' Д''  особено като сте в чужбина - за някое име тъка около Вас ако се сещате.... Mr. Green
 Благодаря предварително  bouquet

С Д - Дима, Дана
Със С- София, Стела, може би Сиана (Сияна?) също.
Има и едно по-необичайно име със С, което аз поне страшно много харесвам, Сивера (Severa), но аз поне не бих си кръстила детето така- единствената Сивера, която познавам е истинска благородничка със синя кръв, фамилията и започва с "Вон"- въобще отива и да се казва така, но не  на всеки би отивало това "тежко" име според мен.

# 57
  • Мнения: 380
Мъжът ми също е българин, и бяхме решили ако е момиченце да е Lilly. Бебчо се оказа момченце и тъй като много харесваме Никола, a тук е женско име Crazy, решихме да добавим едно "с" накрая и сега сме единодушно за Nicolas Simple Smile


# 58

българка + швед = Микаела София
София от мама, защото името от край време ми харесва, а Микаела, защото тати се казва Микаел, викингската версия на Майкъл.
Свекито до последно се надяваше, че ще я кръстим на нея, Ингрид. Ингрид е хубаво скандинавско име, но аз си мислех, че дъщеричката ми ще прилича на мен, с тъмна коса и очи, затова ми се струваше, че скандинавско име няма да й отива.
Между другото, тук в Швеция съм срещала араби, които са си сменили имената, с надеждата да бъдат по-лесно асимилирани в обществото и повярвайте ми, няма нищо по-трагично, от Мохамед, който се казва Мартин или Маркус.
Та на въпроса за името на щерката ми, още когато я сложиха на гърдите ми, новородена и след като успях да я нацелувам и разгледам, видях че е Микаела!!! Копие на тати!
София остана като второ име, нарицателното е Микаела.
Това от мен!  Grinning

# 59
  • Мнения: 208
При нас избора беше много лесен. Исках да кръстя малката на баща ми Димитър и се бях спряла на името Димитрия, но никой от роднините можеше да го произнесе...така 4е решихме да я кръстим Милена ( от Митко и Елена-майка ми). Второто и име е Атина...понеже бяхме решили да ходим на Олимпиадата в Атина и малката ни развали плановете.  bowuu

# 60
  • Мнения: 11 313
Големи мъки бяха докато измислим хубаво име ooooh!, е поне такова, което на нас да ни харесва. Mr. Green
Тъй като направихме бебето в Италия, редно беше да има италианско име Crazy, а самото име ни хареса, след като за пореден път обикаляхме Градините на Мирабел и се любувахме на страхотната гледка. Heart Eyes
А Йоана... ами искахме си нещо познато в България, защото не се знае един ден дали няма да се върнем там, а като не е с тире името, малкото може да си избира с кое от двете имена да бъде назовавано.
Само да не и се смеят после в училище, че била джанка (нали така им викат на немски). Това беше и мотива на мъжа ми да не кръстим щерката така и остана галения вариант Мирел. Виж за сина беше по-лесно.

# 61
  • Мнения: 514
Александър/Александра.......да се радва свекъра, че ми харесва името му  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 2 804
Ами аз парвата ми дъщеря сам я крастила на зълва ми с много голямо желание/Samira/,за втората имахме спорове със съпруга .
Той след първата каза: " като дойде второто името щяла да го избере свекарва ми!"
Да ама нейните деца са всичките с хубави имена - Samira , Youssef , Nawel , Ahied , Jamila , Anwar
Да ама аз не харесах името - Fatim-Zahra , пък явно и на него не му се е понравило , или за да ми угоди повече на мен избрахме по взаимно съгласие - Fatima.

# 63
  • гр.София
  • Мнения: 199
Аз избрах името на бебо ВАЛЕНТИН.На никой не е кръстен ,а мъжа ми го хареса.Българи сме.

# 64
  • Мнения: 5 183
Бяхме си решили, ако е моми4е, да е Мария / на свеки/. Хубаво интернационално име. За мом4е искахме да е нещо с буквата на баща ми, защото свекър ми ве4е има кръстено дете на него. Много мъдрихме, накрая от Темелко избрахме Томас Simple Smile Сега на татко ми в квартала му казват Дядо Томас  Hug Wink

# 65
  • Мнения: 649
ние пък сме много умешени... аз от БГ, а мъжът ми е германец, но с италианска фамилия... избрахме име, което да пасва на фамилията и да не се повтаря в семейството и да не е кръстен на никой- Лоренцо  Hug обаче сега прабабите в БГ не могат да го запомнят и трябва да го превеждаме на български- Стефан  Mr. Green

# 66
  • Мнения: 2 804
Не мога да си обясня защо в Балгария , превеждат имена !!!
По този повод сега не нося нито фамилията на татко нито тази на сапруга ми.

# 67
  • Мнения: 1 909
Не беше лесно да изберем имена на децата. За сина ни исках да е име, за което е сигурно че няма да го  пишат и произнасят погрешно и естествено, се спряхме последно на Александър, както виждам и много други смесени двойки.
Виж, за дъщерята бях решила че трябва да е нещо по-оригинално и интересно, а таткото настояваше да е българско. Бях изготвила един дълъг списък и си го четяхме. Проблема с българските имена е, че някои се произнасят трудно на френски, или пък имат някакви неочаквани конотации (Калина например). Но понеже, както казват по-горе другите мами от Франция, в момента тук има мода за много по-трудно произносими и невероятни имена, се спряхме на това, което ни хареса - а пък да се научат да го произнасят Grinning 
Научиха се, макар да не го произнасят с "я" като на български, а и ударението го слагат на последната сричка, но какво пък - Миряна си ни харесва. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт