Интериорен и екстериорен стил по аматьорски -54

  • 121 728
  • 790
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 483
Стандартните врати от магазините също не са толкова евтини - гледаш 170-180лв вратата, но и касата е още 160 и пак станаха почти колкото врата по поръчка.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Стандартните врати от магазините също не са толкова евтини - гледаш 170-180лв вратата, но и касата е още 160 и пак станаха почти колкото врата по поръчка.
В момента точно в Хоуммакс в брошурата има Интекс врата с масивна каса за 99.90 на промоция. Точно мисля крафт врати бяха. Алуминиевите и те са по 200 лева +/-.

Последна редакция: сб, 04 мар 2017, 20:30 от Doris

# 47
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
По принцип големите вериги като Практикер, Бриколаж и прочие има намаления на врати заедно с касите (напр. на цени около 120-150лв). Разбира се, далеч не са някакво специално качество, но вършат работа.
Другият вариант е да се следят големите фирми производителки за някакви промоции, които също да са на ниски цени и да покрият изискванията, които имате Simple Smile

Което ми напомни следното - не знам дали някоя от вас гледа предаването Бригада Нов дом с Мария Силвестър (признавам си без бой, че нямам идея каква е и с какво е известна). Във всички епизоди, които съм гледала, никога не сменят старите врати, ами само ги боядисват с някаква боя и те изглеждат все така трагично и нелепо на фона на останалия ремонт. Въобще не ми харесва  Crossing Arms ooooh!

# 48
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 765
Само на спалнята (ей сега ги бройх, вкл и банята и гардеробните) имам 10 врати. Къщата е строена 70-те.
Преди две години ги пребоядисах, преди това шкурих естественно.....като нови са.
Бих свалила вратите, оправила касите и пребоядисала.

# 49
  • Мнения: 2 708
Вместо запис, от мен една врата, която харесвам Simple Smile



не коментирам цените на тези италиански врати  Wink

# 50
  • Мнения: 4 275
Опитвам се да се обзаведа един апартамент в София. Покрай цялото четене, обикаляне по магазини, се амбицирах да започна освежителен ремонт (или поне смяна на мебелите само) на два апартамента в провинцията. Вчера като писах за алуминиевите врати, идея си нямах що е това врата, каса, как вървят цените. Та, от снощи насам разглеждам сайтове, чета, образовам се, легнах си в 05:00 часа...  Mr. Green Покрай тези ремонти станах експерт по всичко.

Та, благодаря ви за отговорите и за насочването към промоцията в Хоуммакс. Не знам дали ще се спрем на тези врати точно, защото пък са ми съмнително евтини, но поне ме открехнате към света на вратите със съвети да си избера нещо по-бюджетно, но не е и алуминиево  Hug

# 51
  • Мнения: 610
Здравейте,
Някой да има идея как да позиционирам спалнята в тази стая, защото така да седи крива, както е дадена по проект и грам не ми харесва... http://snimki.be/view.php?id=113061

# 52
  • Мнения: 5 014
Врати от ХоумМакс бяха най-голямата ми ремонтна грешка.

Когато започнахме ремонта, имахме конкретен бюджет. В последствие, както може би е резонно да стане при млади хора, доходите ни се качиха чувствително. В резултат има някои неща, с които направихме компромис и с които може би трябваше да почакаме, а не да бързаме... Както и да е, вратите ги бях поръчала от Хоум Макс, 5 броя по 189 лв на Крафт Мастер. Касите вече са поразлепени, вратите не се затварят добре, оплътненията не пасват, въобще монтажът им е под всякаква критика. Ще ги сменяме сега, защото се дразня.

Иначе единствената правилно монтирана врата е много хубава, изолира топлина и шум изненадващо добре, но останалите четири все едно аз съм ги правила.

Чудя се дали бих могла да платя на фирма само да ми смени касите.

# 53
  • Мнения: 5 160
G166, изправяш спалнята, зад нея - триъгълно шкафче. Както слагат зад дивани. Ще бъде като някаква полица. Може да е на колелца, да го измъкваш и поне няколко книги напр. да се сложат там. Не мога да намеря снимка.
Слагаш спалнята до прозореца и вратата.

Скрит текст:
Нещо такова


# 54
  • Мнения: 4 275
Здравейте,
Някой да има идея как да позиционирам спалнята в тази стая, защото така да седи крива, както е дадена по проект и грам не ми харесва... http://snimki.be/view.php?id=113061

Наистина стои доста кофти така. Аз бих пуснала една завеса, която почва от началото на гардероба до края на другата стена. Тъкмо отзад ще може да се ползва за багаж Grinning

Нещо такова си представям:
Скрит текст:

# 55
  • Мнения: 6 290
Макарон, предполагам са безфалцови вратите. Ако е така трябва да търсите фирма, която предлага такива врати и има цена само за каса, а не продават комплект. ОБАЧЕ не всички бели врати/каси (ако вашите са такива) са еднакво бели. Има такива, които са направо синкави. В този ред на мисли може да се получи разнотоние. На запад веригите си поддържат врати пасващи на определен стандарт, който имат масово на касите. Хората там обикновено само разкачат крилото и го подменят него. Досто по-лесно е от подмяна на каса. Може и бравата да не съвпадне, защото повечето врати на пазара са изрязани за бравата предварително. Така ще се размине при касата евентуално насрещника.
Според мен направо вратите трябва да си смените с все касите щом разполагате вече с по-голям бюджет или рекламация да направите, нали имат гаранция? Монтажът също си има....
Мишелин е дала супер идея Peace Така може да отпадне директно гардероба, а ако остане за мен е по-удачен с плъзгащи врати, че на скицата седи сякаш вратата ще се удари в шкафчето. Може и със стена от гипсокартон тип сандвич да се изправи, вместо завеса, пак на същия принцип. Така ще може да закачите картина или да сложите друг акцент на нея и всичко това разбира се с уговорката, че е достатъчно широка стаята....

Последна редакция: нд, 05 мар 2017, 12:08 от drago_2008

# 56
  • Мнения: 610
G166, изправяш спалнята, зад нея - триъгълно шкафче. Както слагат зад дивани. Ще бъде като някаква полица. Може да е на колелца, да го измъкваш и поне няколко книги напр. да се сложат там. Не мога да намеря снимка.
Слагаш спалнята до прозореца и вратата.

Скрит текст:
Нещо такова



И на мен нещо такова ми се въртеше в главата, само че да е евентуално ракла.. но пък страничните нощни шкафчета пак може би ще седят кофти, едното трябва да е по-дълбоко от другото 🤔🤔🤔 общо взето ми се иска дефекта да превърна в ефект, но не знам дали ще ми се получи и не успях да намеря снимки на такива спални

# 57
  • Мнения: 227
Здравейте. Слагам си и тук питането от другата тема с надеждата да намеря отговор. Имам въпрос, които може и да ви се стори смешен, как да постигна домашен уют в жилището? Над 2 години вече живеем там, обзавеждане, боядисване, всичко е готово, но въпреки това ми липсва домашен уют. И аз незнам. Мнения?

# 58
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Здравейте. Слагам си и тук питането от другата тема с надеждата да намеря отговор. Имам въпрос, които може и да ви се стори смешен, как да постигна домашен уют в жилището? Над 2 години вече живеем там, обзавеждане, боядисване, всичко е готово, но въпреки това ми липсва домашен уют. И аз незнам. Мнения?
дай снимки

# 59
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Всеки разбира домашния уют по различен начин. За мен са аксесоарите - детайлите,  които различават един дом от хотелска стая  Peace Нещата, от които усещаш духа на обитателите - картини, книги, снимки, възглавнички, декорации и т.н. до безкрай.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт