Астма-34

  • 136 709
  • 1 006
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 16
Ако не я запиша какво следва?
  Здравейте, моите деца близначки  на пет и половина ги записах на градина, че е задължително и какво сега  .... ами постоянно им се издават бележки от личната лекарка , че са болни .И ето я задължителната детска градина - една седмица там, две в къщи. Лошото е че детето ми е отровено вече от лекарства и тази астма не ще да се израсте и положението не ми харесва, не знам какво да правя вече ...

# 226
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Аз мисля, че не трябва да се задължават родителите. Нека ние си преценяваме кога да ги пускаме. Достатъчно е да кажат, че на 7 трябва да са първи клас и това е.Аз исках на 6 да я пусна предучилишна, но уви. В понеделник ако е добре я пускам и не знам какво ще стане. Днес е по добре. Кризата я овладяхме за сега и ни се размина урбазона и болницата. Това е супер, защото до сега 3 години е правила около 7-8 пристъпа и всеки завършва в болница и урбазон.Дано този път се размине.

# 227
  • Мнения: 1 874
Моят в 3та група , т.е вече предучилищна на 5 години много боледуваше и го спирах и за дълго, общо умаше около 60 дни присъствени за цялата учебна година от семптември до май месец.всичко извинявах с медецински бележки и не сме имали проблеми.

Да питам, Ефирата сега изцяло л и се поема от ЗК или има някакво  доплащане.Първоначално бяхме само на Ефира, т.е Монтелукаст, което е същото де., после на Ефира и Пулмикорт, после само на Пулмикорт.Сега ще сме само на Ефира ( при нужда Пулмикорта ).Та просто питам.., че дали няма промяна.. помня като бяхме на Монтелукаст, беше безплатен, но в един момент имаше доплащане, това преди време.Та питам сега, да не се окажа неподготвена. Днес ще зимаме Ефира 5мг.

# 228
  • София
  • Мнения: 6 026
Не знам за Ефирата, но ние за Сингулера доплащахме 24 лева (от общо 26). Astonished

# 229
  • Мнения: 79
Имам въпрос към майките от Бургас , които са изкарали ТЕЛК на децата си с диагноза астма.Понеже ние също имаме поставена диагноза астма  и правим всекидневни инхалации с пулмикорт , но не сме лежали никога в болница , а имаме само амбулаторни листи от прегледи ,дали  ще бъдем удобрени за  ТЕЛК ,след като нямаме епикризи .

# 230
  • Мнения: 1 874
Доплатих 5.60,от 8и нещо, хм... Като бяхме на прахчета пак Ефира бяха 20тина лв.и нищо не доплащахме.

# 231
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Ако не я запиша какво следва?
  Здравейте, моите деца близначки  на пет и половина ги записах на градина, че е задължително и какво сега  .... ами постоянно им се издават бележки от личната лекарка , че са болни .И ето я задължителната детска градина - една седмица там, две в къщи. Лошото е че детето ми е отровено вече от лекарства и тази астма не ще да се израсте и положението не ми харесва, не знам какво да правя вече ...

Не искам да те обезкуражавам,ама моето е на 11 и половина и чак след 10 годишна възраст разреди пристъпите-дано при вас се израсне по-рано. И както се бях замислила,че тази година е правил само 1 пристъп,та така миналата седмица е направил пристъп в час по ФВС-господина е реагирал адекватно,защото аз бях предупредила-в ново училище е,но много се надявах вече да го е израснал..

# 232
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
За Ефира и Фликсотид плащам общо 5,60лв.
Фликсотид не съм давала,не се е налагало,но Ефира давам всеки ден.

Дъщеря ми не е имала пристъп от една година и много се надявах да и спрат лекарствата.
Обаче преди два дни хвана някакъв вирус от училище.
Започна с хрема ,после и кашлица.
Давам антибиотик-Zefacet.Ериус и Ефира.Витамин Ц.
И сега треперя да не направи пристъп.

# 233
  • Мнения: 860
За Ефира и Фликсотид плащам общо 5,60лв.
Фликсотид не съм давала,не се е налагало,но Ефира давам всеки ден.

Дъщеря ми не е имала пристъп от една година и много се надявах да и спрат лекарствата.
Обаче преди два дни хвана някакъв вирус от училище.
Започна с хрема ,после и кашлица.
Давам антибиотик-Zefacet.Ериус и Ефира.Витамин Ц.
И сега треперя да не направи пристъп.

А защо антибиотик за вирус? Каква температура има?

# 234
  • Мнения: 2 140
В момента върлува много опасен вирус.Миналата седмица Хриси вдигна 39,2 градуса.С диария и повръщане.Дадоха ни Бисептол.Сега са на пулмолог с баща си.Чакаме да ни изпишат Ефира.Правим почивка само лятото.

# 235
  • Мнения: 1 961
Ще постна линк от YouTube да видите идеята на уреда и солите които аз поръчвам от Германия. Има ги и тук, но са двойно по скъпи. Това на клипчето е душа за възрастни, но има и за деца ( по малък накрайник има). Аз лично купих този за възрастни, и детето прави с него (детето беше на 4г, когато го взех). Мислех че е абсурд да го прави, но не боли, аз лично съм го пробвала. И сега вече сам го прави на 4г и половина.
Наистина изкарва страшни секрети когато е болен, и по този начин предпазва да слязат надолу секретите, които при нас са най големият проблем защото от тях прави  смазми и пристъпи на кашлица.
 
https://youtu.be/aItAGaJPVCo
Ей такава джаджа за деца ми подари вчера педиятъра и още събирам смелост да я изпробвам. Страх ме е да не си затвари устата и да влезе в белия дроб, а и като цяло ме е шубе  ooooh!
Колко често я ползваш? В момента е яко задръстен и инхалираме с вентолин

# 236
  • Мнения: 1 961
Имам и един въпрос. Флексотид и Пулмикорт едно и също ли са, но по различен начин се приемат? Тоест кортикостероид. Кое е по-добрия вариянт? Ако може да се изпозва думата добър въобще.

# 237
  • София
  • Мнения: 1 178
Не са едно и също, но и двата са инхалаторни кортикостероиди.
Всяко дете реагира различно, пулмулога ще прецени.

# 238
  • Мнения: 1 961
Не сме ходили на пулмолг скоро. Педиятъра иска да изпише спрея. Аз исках да знам ако някои има опит и с двете кое е за предпочитане и защо

# 239
  • София
  • Мнения: 1 178
Моето дете е ползвало Пулмикорт, който се прилага с инхалатора. Честно казано беше ни писнало от инхалации сутрин и вечер.
После мина на един друг продукт, който се вдишва, не е на спрей, и стана по-лесно за даване. Единственото условие беше детето да се научи да го вдишва, беше на 6 години и половина и се оправи.

Пиша 'беше', защото съм му спряла профилактиката от лятото. Засега е добре, дано вече го поизрастне  (вече е на 9 г и половина)

Общи условия

Активация на акаунт