Хипохондрички, сладки шматки, тормозят доктори с неравностойни схватки

  • 83 766
  • 851
  •   1
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За гастрита 45-50 дни без прекъсване сутрин обед и вечер по една лъжица 50/50 мед със сусамов тахан

Тази рецепта е златна.Лично съм я пробвала,гастритните болежки минават като с вълшебна пръчка.

# 406
  • Мнения: X
Момичета,много ви благодаря за подкепата и съветите  Hug
Иберогаст съм използвала, но пък и не съм се ограничавала от дразнещи стомаха храни и естествено ефекта е нулев. Както казва джипито ми съм в двете крайносги - или всичко или само бисвити. Друг е въпроса, че постоянно си имам някаква " болест", вманиачавам се в някакъв симптом и си съчинявам срашни диагнози. Тази нощ например пак мислех че умирам, главата ми пулсираше и гореше,  сърцебиене,  чувствах се ужасно. А не сме и в къщи, на планина сме, гледам да не събудя ММ, пих си сутрешното хапче за кръвно в 4 часа, смуках 2 валидола и чакам. Сценарий за медицински филм направих. Сега пак ми е някакво замаяно, но кръвното ми е 120/80 , намерих някаква половинка ксанакс в чантата ми с лекарства и глътнах. Та май вече стомашните проблеми са на заден план, сега мисля за сър цето, главата и болестите с тях. А всеки момент чакам и да ми дойде, и магнитни бури прочетох че имало тези дни, та тия неща донякъде ме успокояват. Иначе хипохондрията ме тресе здраво, луда работа съм...

# 407
  • Мнения: 1 305
За гастрита 45-50 дни без прекъсване сутрин обед и вечер по една лъжица 50/50 мед със сусамов тахан
Лъжицата супена ли да е? И предполагам на гладно се приема?

# 408
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За гастрита 45-50 дни без прекъсване сутрин обед и вечер по една лъжица 50/50 мед със сусамов тахан
Лъжицата супена ли да е? И предполагам на гладно се приема?

Супена да, задължително на гладно.

# 409
  • Пловдив
  • Мнения: 684
Момичета, а аз винаги съм се чудила, дали моето е хипохондрия или не съвсем.
Проблемите ми започнаха след като ми откриха заболяване на щитовидната жлеза. Първо се уплаших, докато четях симптомите и прогресията на болестта. Предписаха ми хормон и се оказа, че имам непоносимост и започнаха жлъчни кризи, които след 4-5 месеца чак успяха да овладеят. Отслабнах с 8 кг за 2 месеца и бях с рухнала психика, изпих един тон лекарства, предписани от доктори. В началото на тази година се разболях от фарингит и понеже ходих на едни манипулации за жлезата, този фарингит премина надолу и от получилия се оток на жлезата започнах да имам задух и суха, пристъпна кашлица. В болницата ми казаха, че съм в предасматично състояние и съм с алергия. 2-3 месеца пих лекарства за алергия и чак, когато посетих ендокринолог, той ми откри отока и завишени антитела и ми изписа лимфомиозот за отоци. Почувствах огромно облекчение, кашлицата и задухът преминаха. Но от около месец имам болки в ушите и около тях, на които не обръщах внимание до сега. От седмица съм с постоянно главоболие, гърлото ми е зачервено и имам стрелкаща болка в ушите. Пуснах си само ПКК и гранулоцитите са ми доста под долната граница, другите показатели биват. Не смея да отида на лекар, първо, че пия голям списък с лекарства и още едни ще ми дойдат повече, второ имам чувството, че личната ще ме помисли за хипохондричка... Кажете ми, моля ви, как изглежда отстрани всичко това? Прилича ли на хипохондрия или просто съм в лош период?

 

# 410
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
За гастрита 45-50 дни без прекъсване сутрин обед и вечер по една лъжица 50/50 мед със сусамов тахан
Лъжицата супена ли да е? И предполагам на гладно се приема?

Супена да, задължително на гладно.

А колко време след това може да се закусва?
И още нещо да питам - преди време си бях правила тази смес, но забелязах, че след като я изям сутринта, ми се гади малко. При вас има ли подобно нещо?   newsm78

# 411
  • Варна
  • Мнения: 10 493
За гастрита 45-50 дни без прекъсване сутрин обед и вечер по една лъжица 50/50 мед със сусамов тахан
Лъжицата супена ли да е? И предполагам на гладно се приема?

Супена да, задължително на гладно.

А колко време след това може да се закусва?
И още нещо да питам - преди време си бях правила тази смес, но забелязах, че след като я изям сутринта, ми се гади малко. При вас има ли подобно нещо?   newsm78

Ами не, то е сладичко.Поне 15-20 минути преди храна.

# 412
  • Мнения: 11 310
Сияние, настоявай и говори с лекарите дали има вероятност да е Цитомегаловирус или недай Боже Епщайнбар.
Детето поне 6 месеца трябва ужасно много да се пази и да не ходи на градина/училище.

# 413
  • Мнения: 2 165
Здравейте момичета. Глухарче  Hug
Аз преди повече от месец и половина писах в друга тема за това, че постоянно бях с разтройство и болки, ходих на лекар, прегледа ме, изписа за всеки случай антибиотик, пробиотик, дуспаталин и инхибитор за протонна помпа, нещо такова. Пих ги и се оправих. Нито болка, нито диария, започнах да си ям всичко и хоп от вчера пак. Нямам днес разтройство, но постоянно ми къркори корема и ме боли. Нещо съм го раздразнила, хапвах ядки вчера и какво ли не:(( Днес умирам от болка, тъкмо намаля и аз патицата изядох една шоколадова вафла, изпотявам се сега от болежки. Нервния стомах си казва думата, какво да взимам при такава болка, аз като го мисля и цял ден съм като пребита и съм гладна и не смея да хапна:( Не ми се ходи пак на лекар, гледа ме на ехограф, добре съм. Ама тия болки са ужасни, само къркории милия:(

# 414
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Спазмалгон и минаваш на диета

# 415
  • Мнения: 2 165
Спазмалгон и минаваш на диета
Охх, пак ли:(( Паник атаки, хипохондрия, сега и с корема:( Нормално ли е да не спира да къркори?

# 416
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Нормално е като е раздразнен,сега лекуваш симптоматично.Докторите са казали ,че няма нищо притеснително така че споко.
За паник атаките пробвай дишане в кесия или длан в длан,прочети за тези.техники

# 417
  • Мнения: 2 165
Нормално е като е раздразнен,сега лекуваш симптоматично.Докторите са казали ,че няма нищо притеснително така че споко.
За паник атаките пробвай дишане в кесия или длан в длан,прочети за тези.техники
Благодаря ти. Много съм изплашена. Постоянно симптомите на паническо разтройство, днес докато се храних даже ми призля малко, не можех и да преглътна, знам че е от паническото разтройство. Сега и в корема неразположение и голям страх от всичко.
Чела съм, че мозъка и стомаха са свързани, но все болежки и неприятности (

# 418
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нели тези паник атаки,депресии и хипохондрии за съжаление съвсем реално съсипват стомаха  Confused

# 419
  • Мнения: 2 165
Нели тези паник атаки,депресии и хипохондрии за съжаление съвсем реално съсипват стомаха  Confused
Сега от страх се потя, прималява ми. Sad Като се храня все едно не мога да преглътна:(

Общи условия

Активация на акаунт