Хипохондрички, сладки шматки, тормозят доктори с неравностойни схватки

  • 83 755
  • 851
  •   1
Отговори
# 615
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Глухарче Hug ти винаги ме успокояваш
при мен проблема е че си мисля дали е миома или нещо друго
всъщност миомите ясно ли се разпознават  Rolling Eyes
тюх как няма тук някои гинеколог да ми пратя снимка да каже
страх ме е от всичко  ,то ако не са миоми ...са липоми ако не са липоми... са кисти
еййй писна ми вече
незная и психолог дали ще ми  помогне
Изпадаш в паника от най-безобидните неща. Казах ти, докато не спреш да четеш няма да се оправиш.

# 616
  • Мнения: 961
Глухарче Hug ти винаги ме успокояваш
при мен проблема е че си мисля дали е миома или нещо друго
всъщност миомите ясно ли се разпознават  Rolling Eyes
тюх как няма тук някои гинеколог да ми пратя снимка да каже
страх ме е от всичко  ,то ако не са миоми ...са липоми ако не са липоми... са кисти
еййй писна ми вече
незная и психолог дали ще ми  помогне
Изпадаш в паника от най-безобидните неща. Казах ти, докато не спреш да четеш няма да се оправиш.
EЕЕХХХ де да можех , но нали ме е страх да не се гътна млада и зелена , че не ми е жал  за дечицата ми , та чета дано намеря успокоение но уви , тукмо обратното .
хубав уикенд

# 617
  • Мнения: 2 165
Леле милички, от този синдром на раздр. черво страшно ме боли стомаха, побърквам се и психически от болката.

# 618
  • София
  • Мнения: 385
Спокойно и на мен много ми се е обострило последната седмица - каквото и да хапна и се започва. Не позволявай на мислите за усещания да се застоят в главата ти дълго, гони ги. Ако е нещо лошо болките ще са толкова страшни, че ще стигнеш до спешното.

Днес говорих с моя приятелка лекарка и и споделих, че ще съм спокойна само, ако направя ЯМР и на гърди, и на корем (след този на главата и шията, който правих преди 2 седмици). Тя ме "успокои", че има редица случаи, в които ЯМР не е бил панацея и са били пропуснати изменените участъци - нали са срезове, а не отразяват органа изцяло. Освен това ми разказа за свой познат с лошата диагноза на стомаха, а майка ми ми разказа за 30 и няколко годишно момиче с лошата диагноза на дробовете. Изводът е, че много от тези неща не можем да ги предотвратим! Не знам за вас, но поне при мен една част от напрежението идва от мисли каква да е следващата ми стъпка, следващият доктор, следващото изследване с цел евентуално нещото да бъде намерено (по-)навреме.. Това са ежедневните и ежеминутните ми егоистични мисли, като в действителност никой не може да каже "изцяло здрава си", освен аз да си го кажа, преглътвайки симптомите.

След като преди няколко дни спрях да проверявам симптоми и да чета за болести като цяло в нета, мога да се похваля с три нови неща - бях на психолог и се харесахме, ще вървим напред; спортувам ежедневно с ММ и си чета ежедневно рецептата за лек при хипохондрия, която пейстнах по-горе. Вие четохте ли я?

# 619
  • Мнения: 2 165
Спокойно и на мен много ми се е обострило последната седмица - каквото и да хапна и се започва. Не позволявай на мислите за усещания да се застоят в главата ти дълго, гони ги. Ако е нещо лошо болките ще са толкова страшни, че ще стигнеш до спешното.

Днес говорих с моя приятелка лекарка и и споделих, че ще съм спокойна само, ако направя ЯМР и на гърди, и на корем (след този на главата и шията, който правих преди 2 седмици). Тя ме "успокои", че има редица случаи, в които ЯМР не е бил панацея и са били пропуснати изменените участъци - нали са срезове, а не отразяват органа изцяло. Освен това ми разказа за свой познат с лошата диагноза на стомаха, а майка ми ми разказа за 30 и няколко годишно момиче с лошата диагноза на дробовете. Изводът е, че много от тези неща не можем да ги предотвратим! Не знам за вас, но поне при мен една част от напрежението идва от мисли каква да е следващата ми стъпка, следващият доктор, следващото изследване с цел евентуално нещото да бъде намерено (по-)навреме.. Това са ежедневните и ежеминутните ми егоистични мисли, като в действителност никой не може да каже "изцяло здрава си", освен аз да си го кажа, преглътвайки симптомите.

След като преди няколко дни спрях да проверявам симптоми и да чета за болести като цяло в нета, мога да се похваля с три нови неща - бях на психолог и се харесахме, ще вървим напред; спортувам ежедневно с ММ и си чета ежедневно рецептата за лек при хипохондрия, която пейстнах по-горе. Вие четохте ли я?
Браво  Hug

# 620
  • Мнения: 985
Мен дори вече не ме е страх толкова от страшни болести, а от моментни неша. Особено инфаркт! Ей, побърква ме. Всяка болка над кръста като това я възприемам Sad

# 621
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Мен дори вече не ме е страх толкова от страшни болести, а от моментни неша. Особено инфаркт! Ей, побърква ме. Всяка болка над кръста като това я възприемам Sad

Хмм...знаеш ли доктори какво пожелание си правят за рожден ден?
Да си жив и здрав още много години и когато дойде момента един мощен инфаркт да те тръшне  Flushed

# 622
  • София
  • Мнения: 385
OutOfNowhere, при теб отключващият фактор е ясен, ясно е защо те е страх точно от това! Наистина мисля, че дори няколко срещи с психотерапевт ще ти помогнат много.

При мен положението днес е тежко, гаденето сякаш е по-силно, насилих се да хапна нещо. Нервността ми не е чак толкова непрекъсната, че трайно да ми засегне апетита. Освен това гаденето го усещам някак в гърлото - околните ме успокояват, че в такъв случай едва ли е от гастро тракта, а е по-възможно да е от стреса. Имам гастроскопия отпреди 3 години и половина. За това време, естествено, може да има изменения. Миналата седмица бях на ехограф на коремни органи и всичко беше ок. Започвам да мисля пак за гастро + колоноскопия и ако апетитът и гаденето ми не се подобрят мисля, че е логично да бъдат направени! От друга страна гастроентерологът на ехографията ме посъветва да не правя гастроскопия, а рентген с бариева каша, ако се наложи, поради хигиенни съображения.

Чувствам се объркана, изгубена, сама в конкретното си страдание!

# 623
  • Мнения: 985
Мен дори вече не ме е страх толкова от страшни болести, а от моментни неша. Особено инфаркт! Ей, побърква ме. Всяка болка над кръста като това я възприемам Sad

Хмм...знаеш ли доктори какво пожелание си правят за рожден ден?
Да си жив и здрав още много години и когато дойде момента един мощен инфаркт да те тръшне  Flushed

Да бе, ама ме е хванал един много жесток плексит и болкаа отива и отпред. И е една такава тежест, и постоянно съм в шаш и паника. Sad писна ми. Срамота е. На 20 години... какво ще права на 40? На 60?

Алегра, гаденето сигурно е от стомаха. Аз имам проблеми с него и ми се гади, когато се активизират. А проблеми с червата и стомаха и пт нерви стават. Simple Smile

# 624
  • София
  • Мнения: 385
Помогнал ли ви е АД за хипохондрията и по-специално Есобел? Вчера следобяд и вечерта бях много добре, сега пак старата песен - буквално се треса. Как сте?

# 625
  • Мнения: X
Помогнал ли ви е АД за хипохондрията и по-специално Есобел? Вчера следобяд и вечерта бях много добре, сега пак старата песен - буквално се треса. Как сте?

По-скоро АД ще ти бъде патеричка на теб да се почувастваш по-добре, да се подпреш и вече сама да намериш начин и сили, стига да можеш и искаш, да приемеш хипохондрията и да не й обръщаш внимание.

Лично според мен, дано не те засегна, за теб АД е добро решение. Мисля си във форма на депресия, за което навежда поведението ти, вглеждането във всеки детайл и безапетитето. Един АД ще успокои разбутаните центрове из главата.

И всеки който ти говори, че "ти можеш да се справиш с безпокойството и депресията без лекраства, а с разходки, книги и позитивно настроние", просто не е наясно, че депресията е променен химнически баланс в мозъка, който не се лекува с розови балони и разходка из паркове, а с лекарства по схеми.

Истината си е истина.

# 626
  • Мнения: 31
Здравейте.  И аз да се запиша.  Постоянно чета и сама се стресирам. Имам проблеми със стомаха/червата напоследък. Чувството за тежест,дискомфорт , сякаш съм яла камъни, трудно ходене до тоалетна и т.н. Вчера бях на джипи и той от опипване на корема ми каза какво мисли, че е. (Няма да казвам, да не мислите че и вие го имате) Щу рев изревах. Едва изчаках да излезна от кабинета, а нямам резултати от изследвания. Това му беше само предположението. От тогава изчетох няколко статии и още повече ме е страх. (А дори не знам дали е това). През последната година съм станала много паникьосана. Нещо като ме заболи веднага пиша в гугъл симптомите и чета. Близките ми все ме успокояват.  Още повече, че съм в чужбина и направо се побърквам на моменти.... Дано всичко да е наред! Опитвайте се да си повтаряте, че ще ви се случват само хубави неща! Господ ви обича! Аз така се успокоявам.

# 627
  • София
  • Мнения: 385
Rosa Linda Hug изключително много ценя мнението ти, ти си страхотен пример! Няма начин да се обидя, сама съм потърсила помощ, изписали са ми АД, дори личната ми лекарка, която опитва да ми помогне с хомеопатия потвърди, че ако до 10 дни (не знам дали ще изкарам толкова) няма подобрение трябва да започна АД. А тя по принцип е против всякаква химия.

Тед Райчева, не чети! Аз в един момент спрях да чета, защото почувствах, че мозъкът ми ще експлодира. За съжаление съм запомнила толкова много, че пак си се следя за симптоми. Не искаш да стигаш до тук, до моето положение. Гастро проблемите са изключително често срещани (поредният симптом, който следя маниакално), направи си нужните изследвания, изясни диагнозата и ти пожелавам да не влизаш в тази тема Hug

# 628
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Аз незнам дали съм хипохондричка, но от известно време съм много зле психически. Според мен е на база хормони. Пия Ясмин от 5-6г та и повече с прекъсвания. От 3г насам смятам, че от тях нещо ми се сбърква с хормоните(колкото и уж да били пречистени) и откачам( ама буквално!) Започва всичко и всички да ме дразнят, да се депресирам и всеки ден съм с различно настроение. Да ви кажа докато бях бременна бях по- в час отколкото на хапчета. Ако някой е чувал за подобен ефект(дефект) да пише.

# 629
  • Мнения: X
Rosa Linda Hug изключително много ценя мнението ти, ти си страхотен пример! Няма начин да се обидя, сама съм потърсила помощ, изписали са ми АД, дори личната ми лекарка, която опитва да ми помогне с хомеопатия потвърди, че ако до 10 дни (не знам дали ще изкарам толкова) няма подобрение трябва да започна АД. А тя по принцип е против всякаква химия.

Аз пробвах с билкови хапчета, резулат 0. После ходих на хомеопат и ми правиха интервю, единсветният ми спомен е, че надувах бузи като еднорог и ревах през целия час, докато хомеопата ми снемаше анамнеза. Изписа ми капки на бах и още 200 потенции. Резулат пак 0. Пих ги два месеца. Финално загубих почти 3 месеца в алтерантивно лечение, което не само не доведе до минимално подобрение, ами и съвсем изхлопах психически всички мандала в мен. За съжаление. Изпуснала всякакви влакове на здравата психика, се предадох и най-накрая със закъснение посетих психиатър. Наложи се да пия доста силни хапчета. Както АД, така и релаксиращ микс от кофти успокоителни на зелена рецепта. Успоителните приемах половин година, като първите три месеца не помня, съвсем буквално и физически. Като чуя някой да говори за лятото на 2015, чак ми режат краката през колената. АД пих по-дълго, но отдавна го спрях.

Може сега да ти се струва страшно, но повярвай всичко отминава, ако си силна и го пуснеш да мине покрай теб.

Последна редакция: вт, 14 ное 2017, 15:33 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт