Хипохондрички, сладки шматки, тормозят доктори с неравностойни схватки

  • 83 798
  • 851
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Ами дано наистина е от стрес или преумора....
Наистина, когато съм спокойна сякаш не усещам такива симптоми...
тази тъпа болка която се мести ту в едното ту в другото око за секунди ме изнервя...Когато започне тя, започва и лекото изтръпване от веждите нагоре....
Незнам дали ще успея да се успокоя, или все пак ще направя някакво изследване...
Иначе ако се успокоя трайно ще видя дали и проблема трайно се решава..
но аз немога...

# 721
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Бори хипохондрията ако нея пребориш всичките ти симптоми ще изчезнат като с вълшебна пръчка. Е да вярно има си болчица тук, придърпване там ама все пак живи хора сме.

# 722
  • Мнения: X
Мислех, че като се отдам на учене и запълня ежедневието си ще избягам от черните мисли. Е получи се, но започнаха тези... Симптоми които ме карат да де откажа от всичко...
Не знам как ще издържа... Да мине още една седмица и искам да си направя изследване...
Нито знам къде... Нито при кого...

Бори хипохондрията ако нея пребориш всичките ти симптоми ще изчезнат като с вълшебна пръчка. Е да вярно има си болчица тук, придърпване там ама все пак живи хора сме.

Аз не съм така само за себе си. за близките си също...Оглеждам ги, ослушвам се....дебна ги....

П.П. Вчера отново имах ужасното главоболие.....
започна с тъпа моментна болка зад дясното око...все така започва. После в лявото и леко нагоре започва, докато не обхване слепоочието...
Сякаш се появява на моменти докато не се усили съвсем...
Пия хапче и изчезва. Кръвно нормално....
Наистина не издържам да живея по този начин ...
Незнам на Вас не ви ли писва понякога.....

Последна редакция: нд, 15 апр 2018, 11:54 от Анонимен

# 723
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Сори, дано някой не се разсърди, но не мога да се сдържа Joy

# 724
  • Мнения: 65
Здравейте, и аз се записвам в клуба, за съжаление! 😟
Имам въпрос-изписаха ми Симпатил за успокоение на нервите, защото взе да става нетърпимо, но аз прочетох в листовката, че съдържа азорубин, който можел да причини алергични реакции. Сега не смея да го пия, защото преди месец имах проблем с някаква неизяснена алергия, обрив.
Та хапчето, което уж трябва да ми успокои нервите, ме хвърля в хипохондрична криза с още по-големи нерви-ами ако нещо ми стане от него. 😟
Отчайвам се от себе си вече.
Откачам ли или да го сменя с мента глог валериан?

# 725
  • Мнения: 986
нЕма да подейства валериана. И аз мислех, че ще получа алергична реалция и ще направя анифилактичен шок и ще унра. Така бях с 4-те хапчета, които смених. Нищо не получих. После като си боядисвах косат си мислех същото. Споко. Пий. То и към ягоди можеш да развиеш алергия на късна възраст, но сигурно ядеш. Божа работа Simple Smile

# 726
  • Мнения: 65
OutOfNowhere, а ти имаш ли алергии по принцип?
Аз до преди месец никога не съм се страхувала от тях. Но сега откачам. Поредната фобия в списъка ми... 😟

# 727
  • Мнения: 986
Нямам. В гинназията цялата се бях обринала безпричинно, така и не разбрах от какво. Така че споко. Един обрив нищо не значи.

# 728
  • Мнения: 650
Ох момичета писна ми вече! Ама наистина ми писна и не знам какво да правя. Пак  ме е налегнала хипохондрията, а си мислех че съм я овладяла, да ама не! Сега от 3- 4 месеца цикъла ми от 5 6 дена е станал на 3- ходих на гинеколог, каза че всичко ми е наред, да ама..... и аз не знам да му вярвам ли. Постоянно оглеждам детето- надут му е корема, стиска се не пишка, запек има и вече ще се побъркам, как се живее така??? Реве ми се вярвате ли ми.
Не искам да ходя на психолог, защото нямам излишни пари и за това, но просто вече нещата излизат извън контрол. Пак започнах да пуша(уж за успокоение), пия валериан, глог, мента- никакъв ефект и съм сякаш в път безизходица.

# 729
  • София
  • Мнения: 63
Ами...здравейте и от мен, чета ви от време на време, досега май не съм се включвала много-много. При мен хипохондрията е доста стабилна, като цяло почти нямам спокоен ден, все си намирам по нещо, ходя по лекари, побърквам хората около себе си...Сега обаче направо откачам...най-новото, което реших, че трябва да проверявам е гърдите...отидох на преглед с ехограф (за първи път, на 25 съм) във ВМА. Казаха ми, че няма нищо притеснително, но имам фиброаденом, около 1см. Аз естествено почти получих инфаркт, въпреки обясненията на доктора, че не е страшно и поисках и консултациа с проф. Байчев. Професорът ме прегледа супер бързо, палпира го, видя снимката от ехографа и каза, че е "напълно банална доброкачествена находка"...да го видя след 3-4 месеца и ако не расте, просто да правя контролни ехографии на всеки 6м. И аз уж се успокоих, ама като се прибрах, прочетох тук няколко теми и сега...от 2 дена място не си намирам от притеснение. Приятелят ми и родителите ми ми обясняват как съм луда, изнервят ми се, крещят ми...ужасно е. Има ли някой с подобен проблем? Не знам какво да направя, за да се успокоя вече Cold Sweat

# 730
  • Мнения: 1 782
прочетох тук няколко теми и сега...от 2 дена място не си намирам от притеснение.

Аз лично почти нищо вече не чета в нета. Преди главата да ме заболи и веднага отварях гугъл....

# 731
  • Мнения: 2 826
Аз имам ups & downs, в едни дни съм спокойна и не се замислям за нищо, в други - броя колко косми са ми паднали от главата, пипам се, гледам се, чудя се какво да си изследвам и какво не ми е наред, защото тревожното ми вътрешно аз е сигурно, че съм болна от нещо (страшно) и ще умирам... В други дни си мисля, че и да умирам - какво толкова Satisfied Преди споделях, но вече гледам като изпадна в кратера на самоунищожението, което си правя сама, да си мълча и да си страдам сама без да въвличам в тази лавина от ужасии в главата си и другите хора.
Мисля да започна да ходя на психолог и да си говоря с някой на тая тема, може да помогне. И започнах да пия Магне Б6 стоп стрес. Не ми помага де, но го пия. Чудя се и дали да не искам от личния да ми изпише нещо на зелена рецепта, защото понякога мисля, че ще откача, получавам сърцебиене...
И аз като Дара77 се опитвам да НЕ чета нищо в интернет, защото винаги е страшно и най-лошото и психясвам тотално.

# 732
  • Мнения: 65
Това е ужасно, цялото психясване е ужасно. Аз продължавам да се психясвам. Бутнах си здраво нервите, миналата пролет започнаха да ми изтръпват ръцете и краката, да получавам сърцебиене... Мислех най-лошото, оказаха се нерви. Тази пролет се сдобих с прегъната жлъчка, по всяка вероятност пак от нерви...
Проблема със жлъчката ме накара пак да се побъркам  и да получавам някакви нервни сривове.
Поисках нещо за нервите на личния ми, той ми изписа Симпатил. Да, но на листовката се предупреждава специално, че може да предизвика алергични реакции и както писах преди няколко дни, имах някакъв неизяснен алергичен обрив преди 2 месеца. И четох сума ти страхотии... Сега пия симпатил и умирам от страх, постоянно се гледам за пъпки, днес ми тръпнеше леко горната устна и си мислех, че е алергична реакция и още си го мисля. Искам да се стегна и да си пия тъпото хапче, понеже имам нужда, а то ме докарва вместо до успокоение, до паника.
Кажете какво да правя, пия го вече пети ден, трябваше ли да си проличи до сега ако съм алергична. Обърквам се много и се плаша, защото си ми излиза и по някоя пъпчица, но те си ми излизаха и преди сякаш,само че по-рядко,  май пак от нерви. Да, но сега ме плашат и не намирам покой вече.😔
Не се живее така.

# 733
  • Мнения: 650
Не се живее така да. А като имаш дете един ден, ако не я овладееш хипохондрията нещата стават страшни(поне при мен) Мъкна я малката за всяко нещо по лекари, постоянно я питам боли ли те, а от един банален грип изпадам в тих ужас. За сега хобито ми ме различа, разсейва и отклонява вниманието ми от тези натрапчиви мисли, но за кратко.

# 734
  • Мнения: 962
И аз уж се успокоих, ама като се прибрах, прочетох тук няколко теми и сега...от 2 дена място не си намирам от притеснение.
Познато ,прочела си при тази как е било , при онази и т.н и си влязла във филма - нормално.
Мен това четене ме побърка ."Влизах" за да прочета нещо успокоително а "излизах"със сълзи  Tired и така до ден днешен . Сега се опитвам да не чета много в нета , но...безуспешно.
Аз имам киста на гърдата вече 3 години ( източиха я два пъти с пункция , но тя пак се пулни и незнам какво да мисля ) лекарите казват киста е , но съм обезпокоена. Имам предходна операция на същото място от дуктален папилон и живея в страх .
Опитай се да четеш по малко в нета , защото той не винаги е най добрия съветник .

Общи условия

Активация на акаунт