Александра Маринина

  • 2 854
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 748
  Приятно съм изненадана от авторката! Прочетох последните й  две книги излезли на български, доста ми харесаха. Последните години залагам на скандинавска литература и  на техния фон тази руска авторка ми прозвуча много свежо.  Има ли и други почитатели на руски криминалета и кого друг бихте ми препоръчали да прочета?

# 1
  • Мнения: 6 292
Татяна Устинова, лично на мен ми харесва повече от Маринина, макар че и Маринина е много добра. Само че май точно най-хубавите книги на Устинова ги няма преведени на български, аз ги чета в оригинал от нета, на руски ги има безплатно; но няколко има преведени и на български.

# 2
  • Мнения: 2 755
Скоро попаднах на Татяна Полякова и много ми хареса, дори повече от Маринина. Вече ми идва твърде еднообразно все за Каменская да чета.

# 3
  • София
  • Мнения: 748
Благодаря, момичета!

# 4
  • Мнения: 2 755
Борис Акунин също е много добър.

# 5
  • София
  • Мнения: 14 637
Скоро попаднах на Татяна Полякова и много ми хареса, дори повече от Маринина. Вече ми идва твърде еднообразно все за Каменская да чета.

По едно време беше зациклила яко Маринина с Каменская, но последния роман с нея отново е добър - "Ангелите не оцеляват на леда". Отделно има и самостоятелни романи, тези с Дорошин също са интересни.
За Устинова потвърждавам - наистина е много добра и по-разнообразна от Маринина.
Виж Полякова не можа да ме грабне, но съм чела само четири нейни романа, то тя е издавана отдавна и няма нови издания.

# 6
  • София
  • Мнения: 748
Започнах  "Вкус на ледена целувка" на Татяна  Полякова. Не ми хареса, но ще й дам още един шанс с друга книга. Иначе и на Маринина не всичко е за шестица. Например " Всеки за себе си"не харесах, но пък" Капан за мишки" и" Градска тарифа". които четох последно, много ми допаднаха.

Общи условия

Активация на акаунт