ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 12

  • 68 089
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 263
Live_love не се притеснявай и при мен е имало малки огнища, които не са отстранени. Казаха ми, че не винаги всичко може да се отстрани. Според мен са преценили в твоя случай, че това е по-удачно, все пак за бъдеща бременност, матката е много важна. Бързо възстановяване bouquet

# 46
  • Мнения: 157
love_love щом така са решили,значи се предполага,че така е било по-добре! След операцията се събудих 24ч по-късно и първото нещо,което питах беше"всички органи ли са си ми там.." слава Богу - Да,но сега пак правя рецидиви,т.е. пак си има огнища. Та исках да кажа не се притеснявай,важното е че мина!
Русалка,това ми звучи много тревожно и все пак продължавай да търсиш алтернатива!
По случай рецидивите  вие всички как се справяте с тях?!!!! Не е лошо да споделите,моля Simple Smile

# 47
  • Мнения: 2 571
Ами дано да сте прави. Така или иначе пак ще искам обяснение като отида на контролен. Леко ми е Притеснено , че е оставено. ..Ако се разраства ...или разпространи. ....знам ли  Sick
Диск не ми дадоха  newsm78 при вас как беше?

# 48
  • Мнения: 263
И от двете лапароскопии имам диск. Но често казано не ми се е налагало да ги ползвам много. Защото това е по време на самата операция като състояние, след това нещата се променят и всеки лекар предпочита моментната му преценка от ехография например. Предимство е ако е правена проходимост на тръбите.

# 49
  • Мнения: 2 571
Ами питах го , каза че тръбите са проходими Praynig специално го  питах. Док  го видях ден след операциятя , и набързо няколко въпроса зададох, но за диск не се сетих. Права си , че не търсят диск и гледат на ехографа, но аз искам да го гледам  #Crazy Sick
Имам тренинг, доста клипчета изгледах и съм събрала смелост .
Днес ми е 4ти ден от операцията и все още имам болка на мястото където беше кистата. Нормално ли е ? Аз искам като  на магия  да ми мине ....

# 50
  • Мнения: 263
При мен докато свалят конците беше дискомфорт, след това бях ок. Аз също гледах диска, за да се убедя колко са пропускливи тръбите-е убедих се, пропускливи са слава богу. А ако видиш оставаналото ще предположиш, че малко даже те боли. Wink

# 51
  • Варна
  • Мнения: 2 747
На мен в Плевен ми казаха, че вече не давали дискове.
За тръбите ми казаха , че са ок, но според мен не са ми правили изследване за пропускливост. Дали винаги се прави ?????
Live_Love, при всеки е различно. Аз имам болки и 5 месеца след операцията в ляво , където беше кистата. Такива преди съм нямала.....
Надявам се , че е заради действието на золадекса върху яйчниците. Както и при последния преглед гинеколжката каза, че "всичко ми е в ляво" !??! Обясни , че и матката била в лявата част и може би за това ме боли...

Снощи сънувах, че ми идва цикъла и съм супер притеснена, защото е след 4-тата инжекция. Като кошмар беше.

# 52
  • Мнения: 157
Леле,аз с къв шев една педия бях... 1 месец ходех като родилка,повепе от 6 месеца ме болеше операцията и на моменти не знаех кое топно ме боли точно.По въпроса с тръбите при мен беше видимо,имах синкав препарат... когато попитах какво е това ,ми казсха,че е от прегледа на тръбите и да се радвам,че са го направили докато съм била в упойка. Бяха махнали и апендикса.Останах с впечатлението,че явно гледат всичко.Диск нямам ,несъм и искала.После бях и при други доктори,но не са ми искали  еоикризата нит диск.

# 53
  • Мнения: 2 571
Момичета, кога ще спре тази болка? Как 5-6 месеца #2gunfire #2gunfire Ще откача така
Не ми харесва ...боли ме точно където е била кистата. Он 4те шева    само там ме боли ...други те почти не ги усещам, само ако се напрегна повече. И този корем  още е подут  Crossing Arms ходя до ВЦ , почти нормално ...е не спада и не спада. Тежи ми Sad

# 54
  • Мнения: 9
Здравейте на всички. от една две години следя темите за ендометриоза, за съжаление ме вълнува лично, утре ще се правя лапаро и се надявам да стане, тъй като имам и предишна операция с рязане и може да не успеят да работят по този метод. За втори път имам такава киста, първия път не разбраха дали е ендометриозна(сложен случай с голямо възпаление с неизяснен произход) и съответно и лечение с хормони след това не ми дадоха, но уви сега се потвърди, че е имало и ендо. Моята цел по принцип не е да забремения, а и тръби нямам, тъй като предния път ги отстраниха, но определено не ми допада отговор за лечението-махане на всичко. Затова продължавам да ровя и търся начини, за предпазване от рецидива, тъй като не можем да се режем през две години все пак. Доста неща прочетох вече по въпроса, естествено ясни отговори няма, но има идеи, които могат да се пробва  дори и наред с хормоналното лечение, което всички явно избират да прилагат, макар то видно да не дава траен резултат. Надявам се да  помага поне за това жените, които искат да забременият да успяват. Малко повечко писах, извинете за това, но ще следя темата и веднага след операцията ще предприема мерките, за които четох. След време ще ви пиша и как върви процеса, който предполагам, че ще отнеме доста време и ще споделя какво правя с надеждата да помогне и на мен, и на вас

# 55
  • Мнения: 5
При мен болки в яйчниците не е имало даже и в деня след операцията. Да, леки бодежи от време на време, но болка чак не бих казала. Подуването на корема намаля значително след седмица, но все още имам чувството, че ми е леко подут( на 17.02 ми беше лапарото ), не знам заради лапарото ли или заради първия Золадекс .

Момичета, и аз имам въпрос Simple Smile На 29.01 ми беше последната менструация, на 17.02- лапаро,на 08.03-  Золадекс, а цикъл още няма Sad От десетина дни имам всички симптоми на предстоящ цикъл- болезнени гърди, леки болки ниско долу, но цикъл няма . На вас колко време след лапарото ви дойде първият цикъл? Трябва ли да се притеснявам или е нормално? И може ли изобщо да не ми дойде след първият Золадекс?

# 56
  • София
  • Мнения: 8 131
Възможно е изобщо да няма цикъл след като са започнати инжекциите.

# 57
  • Мнения: 2 571
Нали това е целта  newsm78 да не се хранят тия гадове  #2gunfire
Би трябвало да е по -добрия вариант...означава че хормона действа.

# 58
  • Мнения: 157
Аз след операцията (не лапаро) ми сложиха първата инжекция 2-3 седмици по-късно,защото не можех да излизам сама преди това и мисля,че прокървях тогава,но не си спомням преди инжекцията ли беше или след това,но ми казаха,че е нормално да се доичисти каквото има,все пак е на принцицпа на МЦ и трябва да се излющи...


djidjib моля те,сподели за различните методи. Аз и в момента чистя кисти с хомеопатия,това за втори път след операцията,поради същата причина,че не мога да се примиря с това  кръцни-срежи през някакво време,просто защото не знаят как се лекува.Мисля,че риска е същият,единствено може да стане по-добре (а дано)

# 59
  • Мнения: 13
При мен болки в яйчниците не е имало даже и в деня след операцията. Да, леки бодежи от време на време, но болка чак не бих казала. Подуването на корема намаля значително след седмица, но все още имам чувството, че ми е леко подут( на 17.02 ми беше лапарото ), не знам заради лапарото ли или заради първия Золадекс .

Момичета, и аз имам въпрос Simple Smile На 29.01 ми беше последната менструация, на 17.02- лапаро,на 08.03-  Золадекс, а цикъл още няма Sad От десетина дни имам всички симптоми на предстоящ цикъл- болезнени гърди, леки болки ниско долу, но цикъл няма . На вас колко време след лапарото ви дойде първият цикъл? Трябва ли да се притеснявам или е нормално? И може ли изобщо да не ми дойде след първият Золадекс?

Моята операция беше на 10.01, първата инжекция на 18-ти и ден след това ми дойде МЦ. Доктора ми каза,че след първата инжекция по принцип се очаква да има един цикъл и след това вече спира. Предполагам, че ще ти дойде близките дни...

Общи условия

Активация на акаунт