Храните за Източна Европа били с по-ниско качество?

  • 38 434
  • 518
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 007
Има разлика в качеството според мен, като доколкото знам, производителите се оправдават и с това, че в различните страни потребителите имат различни вкусови предпочитания.
Иначе цените на някои продукти са даже по-скъпи от тези в Западна Европа, въпреки че са произведени от регионален завод
например италианската Нутела в Италия е по-евтина от полската, която се продава у нас...и има разлика във вкуса определено

# 16
  • Мнения: X
Научила съм се - когато съм в България, търся най-добрия продукт на пазара тук, а не непременно марката и модела, който купувам обичайно в Германия или Франция.

И ние се научихме!  Peace

# 17
  • Мнения: 2 837
Не съм съгласна, че ние сме виновни за шмекеруването на компаниите. Това ни рекламират, това ни предлагат като световно качество. И цените са като по света. Разчитат, че нямаме избор. И всъщност нямаме голям. Аз за себе си съм намерила решение - по възможност си купувам прилични български продукти. Само че това ми отнема време и усилия, които не всеки има възможност и желание да положи. Това не значи, че средният българин е по-инертен, мързелив, непретенциозен от средния западноевропеец.  А че за да има същото качество на живот, трябва да положи няколко пъти повече усилия.
Никога не съм била привърженик на идеята, че все другите са ни виновни, но и не смятам, че е редно да поемаме вина за неща, които не зависят особено от нас. По тая логика и десетгодишните деца от Малайзия, Камбоджа и къде ли не, които работят за интернационални компании, сами са си виновни, че са се родили в бедни държави.

# 18
  • Мнения: 5 490
Има разлика в качеството според мен, като доколкото знам, производителите се оправдават и с това, че в различните страни потребителите имат различни вкусови предпочитания.
Иначе цените на някои продукти са даже по-скъпи от тези в Западна Европа, въпреки че са произведени от регионален завод
например италианската Нутела в Италия е по-евтина от полската, която се продава у нас...и има разлика във вкуса определено

Аз продължавам да питам защо примерно не мога да си намеря подходящ размер в магазините на известните марки по моловете? Никога няма XL, а и изборът на дрехи е минимален. И колекциите са стари. За мен е важно, защото съм стигнала до там да пътувам в чужбина, за да си купувам дрехи и то от същите популярни марки... ooooh! Тук карат само изостанали от тамошните молове боклуци.

Въпросът е принципен - защо ни третират като втора ръка хора? #Cussing out

# 19
  • Мнения: 3 371
Абсолютно вярно е. Изобщо не може да се сравнява качеството на храната /примерно с Холандия/ с боклучивата храна тук.
Имаме бутиков магазин за перилни препарати , битова химия и козметика, всичко е внос от Германия и Холандия и няма нищо общо качеството с същата марка тук, купено примерно в Метро.

# 20
  • Мнения: X
По думите на майка ми, разликата в качеството се е усетила още 1989 г. Стоките, които рядко, но пробиваха някак желязната завеса и радваха нашите майки, качествено се променили след това, когато започнал регулярен внос. Майка ми страдаше по парфюми и кремове, които били различни по качество, въпреки същата марка.

# 21
  • MI
  • Мнения: 11 803
То пък голяма конспирация, откриха топлата вода  Laughing Точно за Кока-кола преди няколко години имаше скандал, авторке, но явно не си обърнала внимание тогава. Изрових статия от 2011:
http://www.webcafe.bg/id_1790995614
А пък ако някой се връзва че е заради вкуса... Слагат се по-евтини заместители на оригиналните продукти за да намалят цената. И не, нямат отделна поточна линия за Източна Европа - имат отделни заводи. Просто говорим за мултинационални компании, стоките за България се проивеждат в Източна Европа, тези за Западна - в западна. Просто е.

Лесно се решава проблема - спираш да купуваш техните продукти, като избираш по-малки производители и внимателно четеш етикетите. Не знам от колко време не съм купувала нищо от тези компании, е не съм умряла.  Peace С прахове и кремове е по-трудно, но при желание има начини - например темите за купуване от съседните на България страни.

Делта, защо не поръчваш онлайн?

# 22
  • Мнения: 19 007
Скрит текст:
Има разлика в качеството според мен, като доколкото знам, производителите се оправдават и с това, че в различните страни потребителите имат различни вкусови предпочитания.
Иначе цените на някои продукти са даже по-скъпи от тези в Западна Европа, въпреки че са произведени от регионален завод
например италианската Нутела в Италия е по-евтина от полската, която се продава у нас...и има разлика във вкуса определено

Аз продължавам да питам защо примерно не мога да си намеря подходящ размер в магазините на известните марки по моловете? Никога няма XL, а и изборът на дрехи е минимален. И колекциите са стари. За мен е важно, защото съм стигнала до там да пътувам в чужбина, за да си купувам дрехи и то от същите популярни марки... ooooh! Тук карат само изостанали от тамошните молове боклуци.

Въпросът е принципен - защо ни третират като втора ръка хора? #Cussing out

Като цяло има напредък в това отношение, но и аз имам подобна случка от преди 10-ина години. Харесах си в Париж един пуловер Дизел, но беше прилично скъп 100-120 евро, тука го виждам в нашия магазин след няколко месеца намален, но имаше размер L, XL и се обръщам към продавачката да искам по-малък - тя ме застреля с 'Еми то L  e най-малкото'    Joy Joy Joy Joy Joy

# 23
  • Мнения: 5 490
Скрит текст:
Има разлика в качеството според мен, като доколкото знам, производителите се оправдават и с това, че в различните страни потребителите имат различни вкусови предпочитания.
Иначе цените на някои продукти са даже по-скъпи от тези в Западна Европа, въпреки че са произведени от регионален завод
например италианската Нутела в Италия е по-евтина от полската, която се продава у нас...и има разлика във вкуса определено

Аз продължавам да питам защо примерно не мога да си намеря подходящ размер в магазините на известните марки по моловете? Никога няма XL, а и изборът на дрехи е минимален. И колекциите са стари. За мен е важно, защото съм стигнала до там да пътувам в чужбина, за да си купувам дрехи и то от същите популярни марки... ooooh! Тук карат само изостанали от тамошните молове боклуци.

Въпросът е принципен - защо ни третират като втора ръка хора? #Cussing out

Като цяло има напредък в това отношение, но и аз имам подобна случка от преди 10-ина години. Харесах си в Париж един пуловер Дизел, но беше прилично скъп 100-120 евро, тука го виждам в нашия магазин след няколко месеца намален, но имаше размер L, XL и се обръщам към продавачката да искам по-малък - тя ме застреля с 'Еми то L  e най-малкото'    Joy Joy Joy Joy Joy

Мда, на мен пък ми обясняват, че L е най-гоямото... Laughing И като погледнеш етикета, вярно! Значи, печатат етикетите по-късно, специално за нашия пазар, защото на всичките що годе ставащи дрехи, L е най-големия размер - който не вярва, да обърне внимание в моловете. Което не е вярно, защото когато съм в Германия виждам дрехи на същата марка не само XL, а и 2XL, че и 3XL!! Ние тук, в БГ, високите и с големи гърди, да мрем ли?

П.С. Германките и австрийките (споменавам тях, защото са почти колкото Бг голям пазар, обаче шопингът там е супер) със сигурност носят големи размери - всички сме виждали германки, нали? СеднАли да ми пишат по етикетите най-голям размер L и да ме правят на маймуна... #Cussing out

# 24
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Живяла съм доста години в Испания. Наистина има разлика в много неща, но главно не хранителни продукти. От там все още си купувам страхотен душ гел, който никъде другаде не мога да открия. На Шварцкоф е, но е производство само за Испания. Иначе храните им там също не са хубави, ако са купени от големите хипермаркети. Даже са отвратителни. Домати, краставици, патладжани, тиквички - гума! Пила съм прясно мляко с изтекъм срок на годност преди две години и нищо! Същия вкус, като на нормалното мляко. Даже не се оаках. Пазарувах си от селски пазарчета и там продуктите бяха хубави, даже много. Както и плодовете и зеленчуците, които са за износ. Такива вкусни и сочни червени чушки съм пробвала, от които устата ти се пълни със слюнки, каквито и при баба ми на село е нямало. Зеленчуците за износ миришат на зеленчуци, а тези в магазините нямат никакъв мирис и са под един калъп. Месото същата работа, ако е купено от супермаркет. Единственото хубаво месо си беше в месарските магазини. Бирата Хайникен в Испания, която е в кенчете, е мнооого по-вкусна от същата бира в България.

# 25
  • MI
  • Мнения: 11 803
Делта, големите вериги за дрехи не носят едни и същи модели и мерки на всички пазари. Погледни езиците на които е написан етикета и ще се ориентираш за кои страни е.  Peace Според пазара се нагаждат, предполагам че в Германия пък много по-трудно ще намериш XS.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 22 036
За разликата в състава съм чъвала, че е въпрос на договорка с вносителя. Той казва на каква цена може да продава продуктът, а производителя си напасва съставките, за да свали до тази цена. Важи и за лекарствата.

Доста е неприятно, особено когато крайният потребител всъщност плаща почти колкото и този в друга държава.

# 27
  • Мнения: 11 074
Вий пък сте тръгнали да търсите морал и ред у най-големите престъпници.
В сравнение с мултинационалните корпорации нашите политици са божи кравички.
Изходът? Не купувай продуктите им, или само в краен случай. И без това в публикациите става дума основно за ненужни боклуци - Маги, Кока-кола и др.

# 28
  • MI
  • Мнения: 11 803
За разликата в състава съм чъвала, че е въпрос на договорка с вносителя. Той казва на каква цена може да продава продуктът, а производителя си напасва съставките, за да свали до тази цена. Важи и за лекарствата.

Доста е неприятно, особено когато крайният потребител всъщност плаща почти колкото и този в друга държава.
Даун, аз доколкото разбрах става дума основно за мултинационалните корпорации (например Кока-кола, Нестле, Ферреро и т.н.). Те сами си правят стратегиите и просто в различните заводи произвеждат с различни съставки. За съжаление това е положението, докато има кой да им купува боклука ще го произвеждат. Нали за колата обясняваха че било заради вкуса - глупости на търкалета. Да бяха казали директно "В България я продаваме на почти половин цена, затова е такъв състава", а не да ни правят на маймуни.

# 29
  • Мнения: 22 036
Ами и те като стъпват на пазар, стъпват с местен партньор. Това е за съжаление. Говорих с човек от фармацевтичната индустрия и потвърди, че формулите се нагаждат, за да се намали цената. Не са вредни, но не са и толкова качествени.

После по веригата, често цената се вдига и на практика за отребителите продуктът не е по-евтин. Не с всички стоки е така разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт