Храните за Източна Европа били с по-ниско качество?

  • 38 434
  • 518
  •   1
Отговори
# 30
  • MI
  • Мнения: 11 803
Ужас, не знаех че и фармацевтичните действат на същия принцип.  Sick

# 31
  • Мнения: 22 036
Те не застрашават живота на хората, защото лекарството е безопасно, но да речем допълнителните съставки са по-некачествени, съответно по-евтини. Това е по-скоро свързано с разграждането им или пък с лекотата на разчупване.

Зависи и къде се произвеждат активните вещества, а те вече почти са изнесени в...Китай.

# 32
  • Мнения: 19 007
Ама там е работата, че продуктите хем са пълни с некачествени съставки, хем цените са същите или по-високи от тези в Германия, Франция, Италия....
за покупателната способност на българската заплата няма какво да говорим

# 33
  • MI
  • Мнения: 11 803
Даун, в такъв случай по-добре ли са лекарствата българско производство?  newsm78 В смисъл поне основната съставка да не е китайска...

Ама там е работата, че продуктите хем са пълни с некачествени съставки, хем цените са същите или по-високи от тези в Германия, Франция, Италия....
за покупателната способност на българската заплата няма какво да говорим
В Италия определено не са по-евтини продуктите, на повечето е горе-долу същата цена но в евро. Нормално е при това положение да има разлика в качеството. Но и тук като цяло именно тези продукти са най-големия боклук, който иска добро качество търси местни по-малки производители. Предполагам, че навсякъде е така.

# 34
  • Мнения: 2 267
С една дума не купувайте продуктите на големи марки тук, тъй като качеството им е много по-ниско, а всъщност плащате голяма сума, мислейки си, че качеството е на ниво. Мен ме болеше стомах от шоколад Lindt, откъдето и да го купех, естествено вече не го купувам. А пък за продуктите на Nestle... stopuu Да не кажа голяма дума, но са в черния списък на опасните и вредни ГМО храни.

# 35
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Те не застрашават живота на хората, защото лекарството е безопасно, но да речем допълнителните съставки са по-некачествени, съответно по-евтини. Това е по-скоро свързано с разграждането им или пък с лекотата на разчупване.


Абсолютно. Най-яркият ми пример е с нашия Диклак и италианската му версия Диклореум. Еми нищо общо нямат. Уж са едно и също, обаче разликата е от земята до небето. От нашия можеш да си докараш язва, абсолютно нещадящ стомаха, действието му е никакво. Докато Диклореум действа безотказно, не оказва дразнещо действие на стомаха. Всичките ми познати поръчват да им нося това лекарство, лошото е че го вземам трудно без рецепта в Италия.

# 36
  • Мнения: X
Аз за себе си съм намерила решение - по възможност си купувам прилични български продукти. Само че това ми отнема време и усилия, които не всеки има възможност и желание да положи.

И аз съм със същата стратегия  bouquet.
Не е чак толкова трудно, навсякъде има фирмени магазини на български мандри, месарници. На пазара също се намират български зеленчуци.
Това обобщение за некачествените храни в БГ обаче никак не ми допада. И в белите държави ядат пластмасов зарзават и гумено месо. В хипермаркетите е същото като тук (някой писа за Испания).
Просто търсете свежи и най-вече български продукти и нещата ще си дойдат на мястото.

Терзанията за кока-кола, нутела и милка пък са съвсем смехотворни, все едно не можете без тях  Mr. Green.

За шампоани и козметика могат да се правят поръчки от чуждестранни сайтове, ако толкова нямате доверие на тукашните продукти.

Иначе тази теория вероятно почива на доза истина, но се преиграва с драмите покрай това. Който търси, винаги може да си намери качествени продукти, дори и в БГ.

Имаше преди време един потребител в темата за черния списък на храни, който се хвалеше, че пазарува всичко от гръцките хранителни вериги, защото било по-качествено. Сгъна ме от смях. Но така е, sancta simplicitas.....

# 37
  • Мнения: 3 371
И аз нося лекарства от Холандия. Нищо общо нямат българските , с уж еднаква съставка като терапевтичен ефект.

# 38
  • Мнения: 5 364
Aspirin разтворими таблетки на Bayer също е съвсем различен в България и в Германия.
Панадол в Чехия и в България е с много различен вкус.

# 39
  • Мнения: 14 489
Аз съм чувала за Zinat че е с различна концентрация на активното вещество Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 19 007
Аз за себе си съм намерила решение - по възможност си купувам прилични български продукти. Само че това ми отнема време и усилия, които не всеки има възможност и желание да положи.

И аз съм със същата стратегия  bouquet.
Не е чак толкова трудно, навсякъде има фирмени магазини на български мандри, месарници. На пазара също се намират български зеленчуци.
Това обобщение за некачествените храни в БГ обаче никак не ми допада. И в белите държави ядат пластмасов зарзават и гумено месо. В хипермаркетите е същото като тук (някой писа за Испания).
Просто търсете свежи и най-вече български продукти и нещата ще си дойдат на мястото.

Терзанията за кока-кола, нутела и милка пък са съвсем смехотворни, все едно не можете без тях  Mr. Green.

За шампоани и козметика могат да се правят поръчки от чуждестранни сайтове, ако толкова нямате доверие на тукашните продукти.

Иначе тази теория вероятно почива на доза истина, но се преиграва с драмите покрай това. Който търси, винаги може да си намери качествени продукти, дори и в БГ.

Имаше преди време един потребител в темата за черния списък на храни, който се хвалеше, че пазарува всичко от гръцките хранителни вериги, защото било по-качествено. Сгъна ме от смях. Но така е, sancta simplicitas.....

Тема е за това, че големите марки продават нискокачествени продукти със същото име в източна Европа и да - полската Нутела в София е към 5 лв за чашка в Италия не е 5 евро, а около 2 -2 и нещо
не става дума за пластмасови ябълки или жилаво месо...
nelig някои неща са безумно скъпи в БГ, например зехтин Монини в София е към 18-20 лв за литър, в Италия го гледам 5-6 евро макс

# 41
  • Мнения: 19 296
И без това в публикациите става дума основно за ненужни боклуци - Маги, Кока-кола и др.
Напълно съм съгласна с това и с Кати по-горе.
Голям кахър, че бъканата с боклуци кола съдържала повече захар в Бг.

От любопитство погледнах състава на българския и немския млечен Милка шоколад. Абсолютно един и същ е.

# 42
  • MI
  • Мнения: 11 803
Тема е за това, че големите марки продават нискокачествени продукти със същото име в източна Европа и да - полската Нутела в София е към 5 лв за чашка в Италия не е 5 евро, а около 2 -2 и нещо
nelig някои неща са безумно скъпи в БГ, например зехтин Монини в София е към 18-20 лв за литър, в Италия го гледам 5-6 евро макс
не става дума за пластмасови ябълки или жилаво месо...
Брадли Купър, зехтинът в България е скъп просто защото няма местно производство. Все едно да сравняваме цените на бананите в България и в Африка. А Монини и другите които продават на тази цена на няколко пъти влязоха в новините че лъжат че е екстравърджин зехтина и за произхода на суровината. Не съществува на тази цена италиански зехтин екстравърджин, невъзможно е технически заради високата цена на маслините. Все пак знам от първа ръка по колко ги изкупуват.

А Нутела е боклук и в Италия. Не, не я купуват италианците които искат качествен продукт - има няколко наистина качествени продукти, без палмово масло, но струват двойно на Нутела.

И пак стигаме до това, че ако искаш да се храниш здравословно просто трябва да избираш внимателно по-малки производители.

# 43
  • Мнения: 1 859
Здравейте, преди близо 10 месеца бях в Португалия. Видях, че темата е за сравнение с продуктите при нас и за тия в чужбина. Аз там нарочно пробвах милката, защото съм фен на шоколада все пак. Разликата е от земята до небето. Там ядеш и не ти горчи, както при нашите шоколади ами ти става едно такова приятно  Grinning Grinning . Кока колата повече ми хареса в Португалия, не толкова газирана и по-малко сладка. Ореотата бяха същите на вкус що годе.

# 44
  • Italia
  • Мнения: 1 059
В Словакия, примерно, в супермаркета на месния щанд ме впечатли, че на насипните шунки има записано процентното съдържание на месо в продукта. За съжаление, не смятам, че има голяма полза от това - виждаш, че има шунка с 56% месо и с 83%. Парите, обаче, не винаги стигат, за да вземеш от по-скъпата и това е ясно на всички. Да, аз ходя до Австрия за перилни препарати и омекотители, но освен бензина до там (150 км, не са много) плащам и поне 1-2 евро отгоре върху цената. А във Виена ме изненада, че на продуктите има класификация (пресъздавам по спомен) - Клас А - произведено в ЕС; Клас А+ - 75% вероятност да е произведено в Австрия; Клас АА - произведено в Австрия. За съжаление, не съм попадала на един и същ продукт с два различни класа, за да сравня цените.
Тема е за това, че големите марки продават нискокачествени продукти със същото име в източна Европа и да - полската Нутела в София е към 5 лв за чашка в Италия не е 5 евро, а около 2 -2 и нещо
не става дума за пластмасови ябълки или жилаво месо...
nelig някои неща са безумно скъпи в БГ, например зехтин Монини в София е към 18-20 лв за литър, в Италия го гледам 5-6 евро макс
Специално за Монини - ето ти за сравнение от супермаркета до нас
Айде още малко сравнения
Бг сирене в България
и същото сирене в Словакия
Даже не съм сверявала съдържанието  hahaha
Изводите оставям на теб от къде идва разликата в цените Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт