Здравословно хранене в училище?

  • 17 397
  • 175
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X

давах още една възможна причина защо другите родители биха били недоволни, че някой системно дава храна на децата им в училище
Да, ако някой ДАВА храна на децата, без се е допитал до родителите, има основания за недоволство. В моя случай аз НЕ ИМ ДАВАМ, те идват, надничат в кутията на детето и молят да ги почерпи. След като няколко пъти не беше яла, нищо, за да им даде, предпочетох да пращам повече бройки, да има за всички желаещи. Сега, защо искат, защо молят да ги почерпи, защо ядат ежедневно, не е мой проблем.

# 166
  • София
  • Мнения: 6 356
За мен самият факт, че нито един родител на някое от тези 12 деца не се е свързал с Уишмастер е показател за незаинтересованост. Още повече, че не е инцидентно.
Вярно, гледам от моята си камбанария и може да не съм права.

именно затова не си права - защото гледаш от своята камбанария (личен опит). много се отклонихме от темата, но да се аргументирам:

моето дете, например, изобщо не помни какво е яло. най-много да помни, че е яло, ама и това не винаги е сигурно. аз слагам в чантата плод и купон за училищния стол. абсолютно съм сигурна, че ако някой го черпи редовно със зрънчо или кексче или квото и да било друго в училище, аз няма да разбера изобщо. просто няма да ми каже, защото не помни, защото това не му е важно, защото не споделя много (още от както проговори си е така). и хич не е единственото дете, което се държи така. повечето деца никога нямат отговор на въпроса "какво яде днес". а аз не съм родител, който не се интересува какво и дали яде детето му, напротив! но ако беше в класа на wishmaster-овото дете, нямаше да се свържа и аз с нея, щото просто нямаше да знам. което автоматично ме прави непукист за храненето, според теб.

както и да е, това не е много по темата, която е интересна и важна.


за

# 167
  • Мнения: 7 325
Ясно е, че има и такива деца, ама и 12-те да са такива. Де да знам, странно ми се вижда. А и ако детето ти яде всеки ден нещо вкусно донесено му от друг, няма ли все в един момент да ти се похвали/ да се изпусне? Не го приемай като заяждане, съвсем добронамерено питам, като родител на две бъбриви, които си изпяват и гафовете.
Верно разводнихме темата, но и това е част от храненето в училище, та не мисля че е чак за модератор.

# 168
  • Варна
  • Мнения: 10 493


моето дете, например, изобщо не помни какво е яло. най-много да помни, че е яло, ама и това не винаги е сигурно. аз слагам в чантата плод и купон за училищния стол.



Моя син е абсолютно същия.На въпроса ми,днес какво имаше на стола ме поглеждат едни широко отворени очи,затишие минута-две и "ами не знам".Е как няма да знае какво е ял,ужас.Поне съм сигурна,че е ял,трудно се прекарва да седи гладен.

# 169
  • Мнения: X
I.Hr., авокадото у нас много се тачи, освен на класическо гуакамоле, натрюлих само с лимонов сок. Варено яйце, авокадо с лимон, чери доматки, листенца спанак и/или бейби морковчета е любим обяд в кутия на госпожицата. А също е много харесвано на крем с малко мед и какао. Може да се добави и банан.

# 170
  • Мнения: X

давах още една възможна причина защо другите родители биха били недоволни, че някой системно дава храна на децата им в училище
Да, ако някой ДАВА храна на децата, без се е допитал до родителите, има основания за недоволство. В моя случай аз НЕ ИМ ДАВАМ, те идват, надничат в кутията на детето и молят да ги почерпи. След като няколко пъти не беше яла, нищо, за да им даде, предпочетох да пращам повече бройки, да има за всички желаещи. Сега, защо искат, защо молят да ги почерпи, защо ядат ежедневно, не е мой проблем.
Много нахални тези деца.. Как така ще надничат и искат?
Това да не е благотворително дружество? Ужас.

# 171
  • Мнения: 7 325
Мерси за идеите. Ще пробвам.

# 172
  • Мнения: 47 821
Много задълбавате в частен случай

# 173
  • София
  • Мнения: 19 094
Моя син е абсолютно същия.На въпроса ми,днес какво имаше на стола ме поглеждат едни широко отворени очи,затишие минута-две и "ами не знам".Е как няма да знае какво е ял,ужас.Поне съм сигурна,че е ял,трудно се прекарва да седи гладен.
Ох, моят помни това, но други неща, станали по същото време - не. Нито първи ще сподели.
При него пък друга драма - едно дете му иска пари, веднъж стотинки, но вторият път малък Мунчо му дал 5 лв. И то ги прибрало, не е да купи нещо и да върне остатъка. Всъщност петарката беше да си плати айкидото + още 20 лв. Дори отначало синът ми твърдеше, че е дал всичките 25 и беше ужасно разстроен, след като ММ се обади на бащата (по обясними причини) и след като разпитах сина си - дал е 5 лв., останалите е изръсил някъде. Довечера ще видим дали са върнали 5 лв., както са обещали.

# 174
  • Варна
  • Мнения: 10 493
О да,да.Пращам го до магазина и ми връща по-малко ресто и идея няма къде са(за дребни суми иде реч 1-2 лв.).Снощи пресен случай и се ядосах да не би продавачките да го мотат като блее,не оказаха се паднали от портмонето в чантичката,но той представа няма нито колко пари е дал,нито колко са му върнали.Толкова е разсеян,че нямам думи ooooh!

# 175
  • Мнения: 71
Здравейте и от мен.Мисля  че навиците трябва да  се изграждат в  по-ранна  възраст. Ето нашето училищно меню.Мисля че е добро и има от  всичко и здравословно   не здравословно и така детето  не е лишено  от това което обича да и хапва.Но мисля че училището като институция също трябва да помага с различни инициативи.Споделям с вас нашата седмица на здравето.,която беше по идея на училището и  държавата

https://www.youtube.com/watch?v=_jsfYwJ0Hlo

https://hertscatering.co.uk/wp-content/uploads/2017/04/hcl-multi … autumn-2017-2.pdf

Последна редакция: вт, 23 май 2017, 21:25 от веселина меченова

Общи условия

Активация на акаунт