Здравословно хранене в училище?

  • 17 395
  • 175
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Морена, виждам, че в твоите кутии авокадото не е потъмняло. При мен, въпреки че поливам обилно с лимонов сок, потъмнява. Как го предпазваш от потъмняване?

# 151
  • Sofia
  • Мнения: 21 557
the wishmaster, то нали кутиите са снимани сутринта, затова не е потъмняло. Simple Smile 
И все пак, имам снимка и на остатък (в 15.30ч.) и пак е ок.  Ето -
Скрит текст:
клик
Не правя друго, просто поливам с лимон и затварям максимално бързо кутията, но пък после е стояла поне 15-20 минути на обяда отворена.  Всъщност имам впечатление, че като е по-прясно (светло) повече издържа. 
А ти в темата с кутиите, защо не пишеш !? Simple Smile

# 152
  • Мнения: X
Не пиша, защото чукча не писател, чукча пекар.  Laughing

# 153
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Не пиша, защото чукча не писател, чукча пекар.  Laughing

 Joy Joy Joy

# 154
  • Sofia
  • Мнения: 21 557
Е, то не няма нужда от голямо писане. Simple Smile

# 155
  • Мнения: X
Но има нужда от снимане. А аз наготово воайорствам в темата и крада идеи.

# 156
  • Мнения: 7 325
Как научихте децата си да ядат това авокадо? У нас върви само в сладоледа, не щат да го помиришат, камо ли да го ядат. Не, че аз го ям де, ама нали е полезно поне на малкото да го пробутвам от време на време.

# 157
  • София
  • Мнения: 6 356
Другата гледна точка е напълно разбираема, ако се свежда до простото "не искам децата ми да вземат храна, приготвена от чужди хора и съм ги научила на това". Но, ако се съчетава с гореказаното "а има и недоволни", става не особено разбираема, най-малкото зашото не стават ясни основанията за недоволство. Освен ако не става дума за дете, подгонено с парче домашен кекс или баница, заловено, притиснато в ъгъла и натъпкано насила с въпросните.

аз мога да се сетя за още една причина за недоволство, която даже ми се струва по-валидна от "не искам чужда храна, че може да е мръсна".
ако родителят не знае, че детето яде още храна в училище, той не може правилно да прецени калорийния прием за деня. това е особено валидно при деца с наднормено тегло, но и при всички. и не е нужно да притискаме в ъгъла едно дете, за да го насилим да си вземе вкусно кексче с парче шоколад отгоре, о не... Simple Smile

# 158
  • Мнения: X

аз мога да се сетя за още една причина за недоволство, която даже ми се струва по-валидна от "не искам чужда храна, че може да е мръсна".
ако родителят не знае, че детето яде още храна в училище, той не може правилно да прецени калорийния прием за деня. това е особено валидно при деца с наднормено тегло, но и при всички. и не е нужно да притискаме в ъгъла едно дете, за да го насилим да си вземе вкусно кексче с парче шоколад отгоре, о не... Simple Smile
Недоволство от какво? От това, че детето си носи кутия с кексче? Не зная как по-ясно да напиша, че започнах да правя повече бройки, след като няколко пъти дъщеря ми не беше яла нищо, защото беше дала своите кексчета на деца, които са я помолили да ги почерпи. Не мога да нося отговорност за деца, които се нареждат на опашка около нейната кутия и молят да ги почерпи. Тези деца си имат родители, които могат да ги научат на много неща- да не вземат чужда храна, да не искат от чужди хора храна и т.н. Това не е моя грижа и няма как да бъде.

# 159
  • Мнения: 7 325
Права си, не е твоя работа да мислиш диетите на чуждите деца. Родител, който не знае какво яде детето му в училище или пък му е все тая ( очевидно ), че яде чужда храна едва ли брои калори и прави диети. Колкото и да мълчи детето, това е нещо което трудно може да седи скрито дълго време. Отделно домашните магдалени са сто пъти по-качествни от баниците в лавката, за хигиена да не говорим.

# 160
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И накрая какво излезе,че е сто пъти по здравословно и хигиенично домашното кексче на the wishmaster,отколкото дюнера от магазина  Laughing

# 161
  • Sofia
  • Мнения: 21 557
Как научихте децата си да ядат това авокадо? ...
При нас чудото се оказа обилно количество лимонов сок... на вкус де, ама все пак повечко, че авокадото си е безлично като вкус... и малко сол. Както се чудехме как да го ядем заради ползите му, ти да видиш как лети сега...  Grinning

# 162
  • Мнения: 7 325
И накрая какво излезе,че е сто пъти по здравословно и хигиенично домашното кексче на the wishmaster,отколкото дюнера от магазина  Laughing
Не че познавам Уишмастер, ама смятам, че човек, който си прави труда да приготвя домашна храна за детето си всеки ден не може да се сравнява с качеството и хигиената на дюнерджийниците.

Морена ще пробвам твоя вариант. Четох някъде проста рецепра за течен шоколад с авокадо, да видим кое от двете ще мине.

# 163
  • София
  • Мнения: 6 356
Недоволство от какво? От това, че детето си носи кутия с кексче?

давах още една възможна причина защо другите родители биха били недоволни, че някой системно дава храна на децата им в училище - по-реалистична и по-валидна причина от "не искам чужда, евентуално мръсна храна", която досега разисквахте.

децата далеч не споделят детайлно всички подробности от ежедневието си с родителите, а изяждането на едно кексче едва ли смятат за нужно да споделят.

а заключението "Родител, който не знае какво яде детето му в училище или пък му е все тая ( очевидно ), че яде чужда храна едва ли брои калори и прави диети" е напълно лишено от логика.


# 164
  • Мнения: 7 325
Защо да е лишено от логика? Мислиш ли че родител, който дава на детето си по лев, два на ден да сложи там нещо в устата, брои калории и се интересува какво точно е яло? Или не вярваш, че има такива родители?
За мен самият факт, че нито един родител на някое от тези 12 деца не се е свързал с Уишмастер е показател за незаинтересованост. Още повече, че не е инцидентно.
Вярно, гледам от моята си камбанария и може да не съм права.

Общи условия

Активация на акаунт