За обучението по математика в САЩ

  • 916
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 491
Наистина ли е на нивото, представено в тази игра?

http://www.kidport.com/

Чак в 8-ми клас да се учи умножение на дроби например...

# 1
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не мога да отворя линка / трябва да инсталирам някаква програма/, но тази година забелязах, че на 13 години децата учеха събиране на 4-цифрени числа / с калкулатор!!!/, както и дроби. А на 14 учеха 5/ 10 от 100 примерно / но това бяха на ниво обикновено училище, като техникум..../

Последна редакция: пн, 01 май 2006, 22:29 от Kalinka

# 2
# 3
  • Мнения: 2 257
Не мога да отворя линка / трябва да инсталирам някаква програма/, но тази година забелязах, че на 13 години децата учеха събиране на 4-цифрени числа / с калкулатор!!!/, както и дроби. А на 14 учеха 5/ 10 от 100 примерно / но това бяха на ниво обикновено училище, като техникум..../

Тук общо взето в пети клас в държавно училище се започва с умножение на цели дву/трицифрени числа с едно/двуцифрени, тъй че към 8ми може и да започнат с дробите.....В пети клас също така се запознават с обикноените и смесени дроби (но не и с десетичните), правят диаграми (най-често се разделя пица на няколко парчета като пример), научават какво е лице и периметър на квадрат и правоъгълник, дава им се калкулатор и си смятат без да се напъват наум....

# 4
  • Мнения: 650
Уф засягаш много болни теми LaughingСпоред мен зависи от училището. Аз се записах в колеж заради англйския и след задължителната математика-честно бях бясна навръщане към в къщи защото това буквално съм учила в пети клас. Там едва ли не учеха за уревнения с едно неизвестно. Но... има public schools където са на ниво елитните гимназии в БГ че даже и повече и тук става болния проблем -могеш ли да си позволиш да живееш в такъв район и да си купиш къща там че детето ти отначало да е на ниво или частно училище. Иначе много съм се наслушала и видяла за образованието, и съм на мнение че ако не обърнеш внимание къде си и какво става в това училище и какво е това училище-мама миа... иди си купи къща до добро училище-това ми е болната тема сега #Crazy

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Ами тук например в 4ти клас учат цялата таблица за умножение, обаче колко деца я знаят е друг въпрос. Започват да се запознават и с деленето, то е кошмар май за всички. Запознаха ги и с дробите, но операции с тях няма да правят за сега.
По принцип системата на обучение е спираловидна, така че абсолютно възможно е в 8ми клас и тук още да предъвкват умножението на дроби. Започват от 4 години. Учат много бавно материала и го преповтарят всяка година, докато не се затвърди. Домашни дават много рядко. Предполагам в Щатите системата е подобна  Grinning
Между другото, сайта който си пуснала май е само за регистрирани потребители  Thinking даже и за проба ми иска разни данни, които ги нямам.

# 6
  • Мнения: 3 367
факт е че не само по математика но и по ред други предмети материала се взима по-късно и бавно в сравнение с бг..но затова има адвансед класове във всички у-ща.т.е ако дете иска, има начин да напредва и то регламентирано..за мне е отговорност на родителите,не на у=щето дете да се развива..като цяло съм за частно у-ще ако не коства хляба на семейството,но и там чудеса не стават,иска си занимаване и туи то..

# 7
  • Мнения: 810
Моите наблюдения са върху само едно училище, частно... учат дроби в средата на 3ти клас. Като цяло, дори че е частно, гледат да не претоварват децата и да им е интересно. Като си спомня ние какво сме учили в училище и колко много домашна сме имали...но това може да са детските спомени Simple Smile. Явно системата тук работи или най-малкото имаш много варианти и от теб зависи...и от джоба ти за съжаление.

# 8
  • Мнения: 3 491

Между другото, сайта който си пуснала май е само за регистрирани потребители  Thinking даже и за проба ми иска разни данни, които ги нямам.
Това е странно.  newsm78 Аз не съм се регистрирала. Сега забелязвам, че трябва да имаш инсталиран Shockwave, но аз така или иначе го имам, и не съм се съобразила, като съм пускала линка. Съжалявам.

# 9
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Това с разделянето на пици, като пример е също практика тук. Между впрочем,цялата математика е практическа, което на мен ми харесва / например, измерване на градини, мокети, тапети и т.н./ На мен много ми куцапе като предмет, така че такова преподаване щеше да ми е полезно, вместо сега нищо да не знам. Специално за този предмет мисля, че не всеки е роден и по-добре да се знае основното, а трудното за тези с талант по точните науки.....

Между впрочем, тук имаше голям скандал със студентите за основното образование, които се оказа, че не могат да смятат на ниво основно образование. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт