никой не се радва на моята бременност освен мен и таткото

  • 17 109
  • 164
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Забременях сравнително неочаквано (по-скоро неочаквано бързо, доста по-рано от предполагаемото от мен) чувствам се много самотна със семейството си, което вместо да се зарадва на това, че съм бременна се държат сякаш ще се мре. все чакали да си подредя живота, не знам какво имат предвид с това подреждане, но ми писна от тъпите им критики. реакцията на майка ми беше "ужас" и после натяквания, че трябва да се разпишем поне. сестра ми и тя почна да прави тъпи подмятания, баща ми пък бил вдигнал ръце. направо не знам какво им става на тези хора и какво точно искат от мен. аз в момента нямам никакво време за сватби, в крайна сметка има време. с образование съм и двамата с мъжа сме с професия, той ме гледа и тн. просто не знам нобелова награда ли трябва да получа преди да забременея или да имам 10 милиона в банката за да смятат, че животът ми е подреден. над 30 години съм. Омръзна ми близките ми хора да не ме вземат насериозно и постоянно да ми търсят кусури. не може ли да чил-нат и да се радват като нормални хора?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 006
Докато четях поста си мислех, че си незавършила на 19-20г., но след като видях, че си над 30, завършила и с провесия, наистина не знам вашите какво очакват. Да притежаваш международна компания и 7 цифрена сума в евро в банката ли що ли Rolling Eyes. Не им обръщай внимание и не се занимавай с тях, щом се държат така просташки и неуважително с теб. Сега най-важно е да си спокойна и да си гледаш бебчето. Важно е мъжа ти как се държи с теб, сега той ти е семейство. Да ти е живо и здраво и честито bouquet.

# 2
  • Мнения: 25 600
Забременях сравнително неочаквано (по-скоро неочаквано бързо, доста по-рано от предполагаемото от мен) чувствам се много самотна със семейството си, което вместо да се зарадва на това, че съм бременна се държат сякаш ще се мре. все чакали да си подредя живота, не знам какво имат предвид с това подреждане, но ми писна от тъпите им критики. реакцията на майка ми беше "ужас" и после натяквания, че трябва да се разпишем поне. сестра ми и тя почна да прави тъпи подмятания, баща ми пък бил вдигнал ръце. направо не знам какво им става на тези хора и какво точно искат от мен. аз в момента нямам никакво време за сватби, в крайна сметка има време. с образование съм и двамата с мъжа сме с професия, той ме гледа и тн.

Нещо не можах да схвана картинката.
Ти с родителите си ли живееш? Или с бъдещия татко? Имате ли общ покрив над главата? Какво означава, че той те гледа? Работиш ли?
Не че ми влиза в работата, даже изобщо не ме вълнува, просто е важно да се изясни ситуацията, за да може да се коментира правилна ли е реакцията на роднините ти.

# 3
  • сф
  • Мнения: 394
по-лесно ще ти е на теб да се пренсатроиш да не очакваш (и да не зависиш емоционално) от  тяхната подкрепа, отколкото да ги убедиш, че би следвало да се радват за бременността ти. може би трябва да работиш в тази посока. покажи им по категоричен начин, че си голям и мислещ човек, който знае какво прави и няма да позволяваш да те разклащат емоционално с техните изисквания (хеле пък в този важен и радостен за теб момент). така като чета, колкото и "подреден" да ти беше живота, все биха намерили за какво да се хванат. греша ли..?

# 4
  • Мнения: 11 337
Работиш ли? Можеш ли сама да се издържаш?
На квартира ли сте?

Да не би вашите да не харесват таткото?

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
А какви са им основанията, за да смятат, че животьт ти е неподреден? Дьлбоко се сьмнявам, че ако бяхте средностатистическа двойка на 30+, щеше да има подобни коментари.

# 6
  • Мнения: 11 337
А какви са им основанията, за да смятат, че животьт ти е неподреден? Дьлбоко се сьмнявам, че ако бяхте средностатистическа двойка на 30+, щеше да има подобни коментари.

Да, вкл. и от сестрата ... нещо ги притеснява сериозно  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 12 006
А какви са им основанията, за да смятат, че животьт ти е неподреден? Дьлбоко се сьмнявам, че ако бяхте средностатистическа двойка на 30+, щеше да има подобни коментари.
Не е задължително.  Има родители, които исикват от децата си да станат известни в дадена сфера /обикновено специалността която са завършили/ или да са публична личност или да имат голям и собствен много доходоносен бизнес за да ги счетат за реализирали се.

# 8
  • Мнения: 6 694
Всякакви родители има, но обикновено повечето се радват, когато 30+ годишните им деца ще стават родители за първи път. И това се смята за едно сериозно подреждане на живота. Нещо явно ги притеснява.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 471
Вероятно не харесват приятеля ти, и другото - очаквали са сватба (подпис). Има такива старомодни хора - ама какво ще кажат Другите?
Под организиране на живота - това се разбира: сватба.

Всичко ще е наред, спокойно, щом приятеля ти е човек на място, браво!

# 10
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Вероятно не харесват приятеля ти, и другото - очаквали са сватба (подпис). Има такива старомодни хора - ама какво ще кажат Другите?
Под организиране на живота - това се разбира: сватба.

Всичко ще е наред, спокойно, щом приятеля ти е човек на място, браво!

И аз мисля така!Не се терзай,няма да има угодия дори на най близките .Леко бременеене bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 24 839
Забременях сравнително неочаквано (по-скоро неочаквано бързо, доста по-рано от предполагаемото от мен) чувствам се много самотна със семейството си, което вместо да се зарадва на това, че съм бременна се държат сякаш ще се мре. все чакали да си подредя живота, не знам какво имат предвид с това подреждане, но ми писна от тъпите им критики. реакцията на майка ми беше "ужас" и после натяквания, че трябва да се разпишем поне. сестра ми и тя почна да прави тъпи подмятания, баща ми пък бил вдигнал ръце. направо не знам какво им става на тези хора и какво точно искат от мен. аз в момента нямам никакво време за сватби, в крайна сметка има време. с образование съм и двамата с мъжа сме с професия, той ме гледа и тн. просто не знам нобелова награда ли трябва да получа преди да забременея или да имам 10 милиона в банката за да смятат, че животът ми е подреден. над 30 години съм. Омръзна ми близките ми хора да не ме вземат насериозно и постоянно да ми търсят кусури. не може ли да чил-нат и да се радват като нормални хора?

Харесва ти да се чувстваш жертва, без да се сърдиш! Peace
Знаеш разбиранията на родителите си- явно, са от хората, за които брака и подписа са важни.
Ако искаш да те вземат насериозно, ще се подпишеш в гражданското, ако не ти пука дали те харесват, няма да подписваш.
Не можеш да накараш насила човек да се радва, когато му се реве.
Което не значи, че ревящият е ненормален.
Или не те обича.
Просто, има друга ценностна система. Peace

# 12
  • Мнения: 1 375
...Аааа,как така нямаш време да подпишеш,а имаш време да забременееш.Не може така тая работа. Какво ще кажат хората.Grinning

...И не ти ли казват какво точно имат в предвид под "подреденост" и какво ги ужасява.
Вероятно подписване/може със или без сватба,стабилен мъж,проф.реализация,стабилни доходи,собствено жилище,ала-бала....Може да имат и допълнителни изисквания- за тия ,които вече спомена.Е,може без нобелова награда,но поне докторска титла ако имашеее Grinning....Кое от тия не си реализирала(без подписването)-бързо си признай! hahaha

Спокойно бременеене....На 30+ си,за кога още да чакаш.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Забременях сравнително неочаквано (по-скоро неочаквано бързо, доста по-рано от предполагаемото от мен) чувствам се много самотна със семейството си, което вместо да се зарадва на това, че съм бременна се държат сякаш ще се мре. все чакали да си подредя живота, не знам какво имат предвид с това подреждане, но ми писна от тъпите им критики. реакцията на майка ми беше "ужас" и после натяквания, че трябва да се разпишем поне. сестра ми и тя почна да прави тъпи подмятания, баща ми пък бил вдигнал ръце. направо не знам какво им става на тези хора и какво точно искат от мен. аз в момента нямам никакво време за сватби, в крайна сметка има време. с образование съм и двамата с мъжа сме с професия, той ме гледа и тн. просто не знам нобелова награда ли трябва да получа преди да забременея или да имам 10 милиона в банката за да смятат, че животът ми е подреден. над 30 години съм. Омръзна ми близките ми хора да не ме вземат насериозно и постоянно да ми търсят кусури. не може ли да чил-нат и да се радват като нормални хора?
Харесва ти да се чувстваш жертва, без да се сърдиш! Peace
Знаеш разбиранията на родителите си- явно, са от хората, за които брака и подписа са важни.
Ако искаш да те вземат насериозно, ще се подпишеш в гражданското, ако не ти пука дали те харесват, няма да подписваш.
Не можеш да накараш насила човек да се радва, когато му се реве.
Което не значи, че ревящият е ненормален.
Или не те обича.
Просто, има друга ценностна система. Peace
По-малоумен съвет не бях чувала Shocked! Ами ако не искада се жени, да е булка? Ами ако иска прилична или голяма сватба, а сега не може да си я позволи ? Що за простотия е да се дава съвет за подписване, само и само мама и тати да са доволни? Stop Това си е нейния живот, не техния и би следвало като родители да я подкрепят или поне да не и се месят и разтройват, още повече, че е бременна в момента. Ако я обичат няма да има значение има брак или не. Не сме в 18-ти век. В днешно време нито е срамно нито странно да не си подписал. Вместо да се радват за детето си и за бъдещото внуче, те ... Sick Sick Sick

# 14
  • София
  • Мнения: 24 839
Защо непрекъснато се изтъква като причина да не се одобрява липсата на брак с " Какво ще кажат хората?"

На никого в днешно време, не му пука какво мислят околните, което не пречи да има хора, за които подписът е символ на сериозност в отношенията и доказателство за заангажираност.

За мен, е въпрос на топки, да се подпишеш в днешно време.

Общи условия

Активация на акаунт