МАРТенските мами са щастливи- гушкат бебета красиви!- тема 14

  • 54 152
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Мис, трябва време да се регулират нещата. Не се отчайвай, нека мине първата консултация, поставяй си малки цели и така ще се чувстваш по-добре. Не се оставяй да те съветват и съдят.

# 721
  • Мнения: 6 537
Мис, не се отчайвай Hug Кърменето е хормонален процес - когато си нещастна няма да имаш кърма.
Аз на твое място (всъщност аз наистина бях на твое място няколко седмици по-рано, буквално!), щях да спра цеденето и да давам само от гърда. Не бих и теглила. Това само те стресира. Минах през всичко това, което описваш, без тегленето, повярвай ми, това е правилният начин Hug
Наистина изчакай първата консултация и ако кажат да я храните с ам, направете го. Няма полза от нещастна майка и нещастно бебе. Дори да спреш да кърмиш това не те прави лоша майка и няма за какво да се обвиняваш. Ти правиш най-доброто за детето си и всички го виждаме Simple Smile

# 722
  • Мнения: 1 825
Аз съм по същия начин, сърцето ми се къса като го гледам как търси да суче, а не може да захапе правилно, а и аз не знам как да му помогна, защото боли. Млякото излиза на капчици, той се изнервя, пищи. Давам му АМ, успокоява се и заспива. Цедя, повече от 40 мл не събирам.
Когато се храни с АМ, дали се дава вода?

# 723
  • Мнения: 6 537
Последно и 40 не можах да изцедя с помпа, а бебето като сложа суче и преглъща на всяко сукване, дори му тече мляко по брадичката.
Помпата не е като бебето, защото при нея няма емоция. Емоцията кара кърмата да дойде - гушкането на бебето, мириса му, т.е. всичко, което изпитваш към него. Бебето си "вика" млякото само. То е най-добрата помпа, както няколко пъти съм писала. Но майката не бива да е нещастна и разстроена. Трябват хубавите емоции, за да има кърма. Тогава всичко се подрежда от самосебе си.

Когато давах ам само "плакнех" устата. Не му харесва вкуса на водата и изобщо на всичко различно от кърма. Вече и на ам се мръщи. Но неговото педи каза, че нямало нужда да се дава вода, защото в млякото има. На племенника ми пък питали родителите "вие да не би да не пиете вода". Когото и да питаш все различни отговори ще ти даде.

# 724
  • Мнения: 18 550
Ако си на АМ се дава вода,ако кърмиш не.Ама аз давам и нашата бебка си я обича и си пийва.
При мен суче,даже хубаво засуква,не реве,но е бавна,и се изморява и то е един безкряен кръговрат.Иначе е порастнала,наддала е,то си личи по баджаците й най-вече 😄

# 725
  • Мнения: 6 537
Ако си на АМ се дава вода,ако кърмиш не.
Няма логика в това. АМ се прави също от вода.


При мен суче,даже хубаво засуква,не реве,но е бавна,и се изморява и то е един безкряен кръговрат.
Пак ти казвам, бих спряла да дохранвам с ам. Или поне не на всяко хранене, а само когато дава признаци, че е останала гладна, а не иска да суче повече.
Да не мислиш, че ние не се кърмим често - понякога през половин-един час. Това ще премине, когато заякне.

# 726
  • Мнения: 18 550
Електра,не зная дали има логика или не.Факт е,че на всякакви лекции го повтарят.Ако си на кърма нямало нужда от вода,ако си на АМ даваш.Сега колко е логично и колко е истина-не знам,а и не ме интересува особено,защото просто както казвате един док.ще каже едно,а др.друго.Аз си й давам вода,заради жълтеницата,така съм преценила и така са ми казали.През тези месеци толкова противоречива информация чух,че вече ми писна и ще го карам на собствена преценка и интуиция.
То това кърмене час по час хубаво,ама и аз имам предел на силите.Въпреки,че смятам че това е начина вероятно или поне в началото за да ти провърви с кърменето.
При нас кърменето идва и като успокояване,защото сега и трудно се успива.И давам да суче и тя заспива.А тоя кантар накрая ще взема наистина да го зарежа и ще меря само вечер преди баня за да знам колко е качила.
Признавам,че наистина ми е много трудно,най-вече защото не знам дали яде достатъчно.😊

# 727
  • Мнения: 6 537
Добре, но не си го изкарвай на мен - опитах се само да помогна Crazy
Ти си действаш както намериш за добре,разбира се.

# 728
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Аз съм на принципа, че ако иска ще пие вода, ако не иска няма да пие. Аз съм длъжна да предложа.
Ако беше само на кърма може би в началото нямаше да давам вода за да стимулирам кърмата, но сега на смесеното хранене давам. Ние няма да успеем да минем само на кърма, той винаги си дояжда след това. Остават само нощтните две хранения. Много е голям и няма наваксване. Не че ме притеснява това ... Имаме си своите моменти нощем Wink

# 729
  • Мнения: 18 550
Добре, но не си го изкарвай на мен - опитах се само да помогна Crazy
Ти си действаш както намериш за добре,разбира се.
Еее,не така де 💐Не си го изкарвам на теб.Изразявам мнение.😊Не съм искала така да прозвучи.
Обърквам се от многото инфо-едни ми казват-изцеждай се,др)недей;едни казват на поискване-др.не,да си имала изграден режим,как ше ставам по нощите на всеки час.
Много се надявам да тръгнат нещата.Давам и биберона-и това не знам дали е правилно,но ако е без нея е неспокойна понякога,през нощта и си я иска.Домашните ми казват,че много го мился,да съм се вслушвала в себе си и детето-то щяло да ме научи.

# 730
  • Мнения: 796
H/I, като те чета се едно аз съм писала. Само че не ме боляха мен гърдите, просто зърното МО е малко и бебе изпадаше в някакъв страшен рев, пищене и изнервяне, че не може да хване. В болницата страшно много ми обърнаха внимание точно за засукването, но там нямах грам кърма и нищо не стана . Така си дойдохме вкъщи без да знам какво да правя. Първата вечер веднъж ам, веднъж цедено. Така на следващия ден ни ден обади мед сестрата на педи да пита как сме прекарали първата нощ вкъщи, разплаках се й казах, че не може да засуче. Извикаме да отидем при нея и ще я помня винаги. Благодарение на нея се кърмим, макар и със силиконово зърно. Първо ме подготви някак психически, дори и да плаче бебето докато задуче да съм спокойна, а пък то плачеше и аз бях готова да ревна и се отказвах директно. И после вкъщи също му костваше да захване силиконката, плачеше , но аз подхождат по - спокойно. Така че пробвай със силиконово зърно основно да не те боли(моя малчо хвана и без , но ме боли и предпочитам със зърно за сега), ако не наистина потърси помощ от някой да ти помогне, да ти покаже, ако ще кураж само да ти даде. И ще се получи сигурна съм.
   
  Значи с тая вода...свеки само това повтаря . Ами аз няма да давам. Педи каза, че в кърмата има достатъчно. Давам Витамин Д, капки за колики и кърма, това е. Храним се понякога по час и половина, няма и два часа и пак търси, изморявам се, за това сменихме позата, лягаме и двамата, така той си работи , а аз почивам легнала. Определено не ми остава време за мн неща, но използвам като спи използвам да зачистя и да хапна. Надявам се, че като повякнат ще имат някакъв режим, ще имат сила по - бързо да сучат и така да не стоим на гърда с часове. И при нас заспиването е трудно и става основно на гърдата.
Еее , олях се от писане  #Crazy hahaha

# 731
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
В тая жега пие вода и то доста. Как да не му давам... А и той е 5кг човек вече. Има огромна разлика при всички бебета. Наистина следвайте инстинкта си.
Малкия сега спи при мен. Навремето се кълнях че няма да го допусна. Сега изобщо не ставам, бутвам му цицатс в устата и двамата заспиваме... Той яде и спи, аз спя и се услушвам Wink
Сменям го веднъж, но намерих цаката и на нощтите пелени и може да изкара цяла нощ без да пропуснат. Много си харесвам шарените гащи Wink и навсякъде обираме всички овации Wink
А дупето му е едно беличко Wink

# 732
  • Мнения: 557
Кърменето в началото е трудна работа, незнаеш кога и колко ще продължи кърменето. Аз в началото ставах през ноща на всеки два часа да кърмя , трудно е, но не е лесно на станеш мама 😉. Имаше моменти в които продължаваше час даже два на гърда но всичко е на моменти , уверих се в едно че няма по-хубаво от кърменето - връзката която се създава между майката и бебето е вълшебно. Ако нямате медицински проблеми и имате кърма кърмете , бъдете упорити и не се отказвайте. Цял ден се наливам с мноооогооо вода и чай 😉

# 733
  • Мнения: 296
Ох, аз сега като ви чета се стреснах да не би да си държа детето гладно. Всички сте написали час, два...
Малкия яде между 10 мин и половин час, даже половин час е много и се храни на 2-3 ч.
Възможно ли е да засуква много добре и да се храни бързо?
Ужас. Досега бях спокойна, че всичко правим правилно, а сега се уплаших...но доки казва, че е супер, защото си наддава. Беше +400 за десетина дни след изписването, днес също ходихме заради сополи, три дни след миналия преглед -още 100 грамчета.

# 734
  • Мнения: 1 825
Jeran , благодаря за куража. Жално ми е постоянно да го храня с това АМ.
И двете гърди ми са зачервени. Две акушерки ми казаха, че било нормално, един гинеколог ми вика - тръгнало към мастит.
 ooooh! на кой да вярвам

Общи условия

Активация на акаунт