Бодимед лаборатория на ужасите!!!

  • 16 450
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Дано успея да спася поне един човек от тази ужасна лаборатория. Абсолютно не компетентни служители които очевидно нямат никакво медицинско образование. Отвратително отношение при изискване на резултати и за капак на всичко, грешни изследвания!!! Мисля, че никой няма желание да се сблъсква с подобно нещо. Конкретно в моя случай става въпрос за изследване Varicela zoster IgM след като дълго и изчерпателно обясних на жената която взе кръвната ми проба за какво става дума, а по-точно, че в 11г.с. изкарах Херпес зостер и ми трябва индекса на вируса за да сравни лекарят ми показателите от предишното и настоящето изследване. Въпросната жена, която явно си нямаше грам идея за какво говоря, каза че правят такова изследване, пращат го в Германия. Това подлагам също на съмнение, но съм пратила запитване и очаквам отговор. За въпросното изследване платих 41 лева. След като минаха 10 дена реших да се поинтересувам, за да получа пренебрежително отношение по телефона и едва ли не с досада да ми се каже, че кръвната ми проба е в Германия и от там се бавят, тоест Бодимед няма никакъв пръст. След няколко дни резултата излезе!!! На листчето пишеше само (+) Положителен!!! Нещо което аз вече знаех!!! Нямаше никакъв индекс или показател. Обадих се да попитам отново в лабораторията в която дадох кръвта ул. "Здраве” № 19 от там ми казаха да се обадя в лабораторията на ул. „Бузлуджа” № 29 от където ме прехвърлиха още веднъж за да се обади някакъв човек твърдейки че е лекар в което аз силно се съмнявам. Каза ми "Какви показатели търся?" явно изобщо не беше на ясно!!! И с отвратителен тон ми каза да съм била отишла в Цибалаб щом не ми харесва!!! Ужасно некоректно и некомпетентно отношение!!! Да не говорим, че няма как да повторя теста тъй като, лекаря ми имаше нужда да види показателите един месец след първото изследване, а благодарение на Бодимед мина доста повече!!! Пак казвам ако мога да спестя това поне на един човек ще съм доволна. За съжаление твърде късно прочетох отзивите в нета!!! Има адски много недоволни хора и се чудя как подобна лаборатория все още съществува?!?!?!

# 1
  • Мнения: 3 161
аз за всички съм чел, че са неверни, което е хептен притеснително Simple Smile

# 2
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Да,  и аз. Grinning

# 3
  • Мнения: leet
Отврат! А понякога (много често, дори) изследванията са жизнено важни и са необходими бързо и най-вече да са коректни.

# 4
  • Мнения: 46 403
Не разбрах дали сте отишли с лист, на който са написани изследванията, които лекарят е назначил или сте ги казали устно?

# 5
  • Мнения: 26
Ужасно! Некомпетентост, некоректност, нямам думи! А мислех да сменям лабораторията, в която аз правя изследвания, с Бодимед! Искрено съчувствие и дано всичко е наред!

# 6
  • Мнения: 25 398
Аз пък съм доволна от лабораторията на "Бодимед", в която си правя изследванията. Не е в София.
И имам база за сравнение с други лаборатории, които дори са си позволявали "да забравят" изследване на някои от показателите, за които съм си платила.
Да не говорим, че това е единствената лаборатория, в която не ми пукат вените при вземане на кръв.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 883
Преди месеци ходих на прегледи при специалисти - кардиолог, ендокринолог и очен.
Трябваше да се направят и изследвания и тримата, независимо един от друг ми казаха, че приемат изследвания само от Бодимед или Кандиларов.
Дадоха направления и казаха да си подбера удобна лаборатория, но само на една от двете фирми.
Доволна съм от резултатите и отношението.

# 8
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 398
Лично аз съм доволна от лабораторията. Редовен клиент съм и ще продължа да бъда.

А, kitana81, може ли да разясните какво е "индекс на вируса" и какво общо има той с изследване на анти-херпесните антитела от клас IgM? С риск да изляза некомпетентна, съм учудена от терминологията, лично аз този термин "индекс на вируса" не съм го срещала по време на вирусологичното ми образование, нито в последствие в работата. Rolling Eyes
Не знам какво сте обяснили в подробност на лаборанта и какво е отбелязано в системата, но аз съм объркана от написаното. Ако изясните накратко, може би ще разберем къде е пропуска в системата.

# 9
  • Мнения: 8
Всичко обясних на служителката и я попитах изрично дали правят това изследване!!! Показах и и бележка от лекаря ми на която изрично пише вида на изследванията и това, че трябва да се направят през месец, тоест точните дати. Тя прегледа някакъв лист явно изобщо не беше чувала, но на мен на момента не ми просветна. Кой може да предположи, че там работи човек, който няма и грам представа от нищо свързано с медицина!!! Както казах аз съм пуснала запитване към няколко институции в Германия с който Бодимед твърдят, че имат отношения в сайта си и се надявам скоро да има отговор. Който ще публикувам. Няма лъжа в тази лаборатория си играят с човешки животи и го правят без да им пука изобщо!!!

# 10
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Ами те в никоя лаборатория не знаят всички изследвания, които се предлагат. Това не ме учудва ни най-малко.

# 11
  • Мнения: 8
Лично аз съм доволна от лабораторията. Редовен клиент съм и ще продължа да бъда.

А, kitana81, може ли да разясните какво е "индекс на вируса" и какво общо има той с изследване на анти-херпесните антитела от клас IgM? С риск да изляза некомпетентна, съм учудена от терминологията, лично аз този термин "индекс на вируса" не съм го срещала по време на вирусологичното ми образование, нито в последствие в работата. Rolling Eyes
Не знам какво сте обяснили в подробност на лаборанта и какво е отбелязано в системата, но аз съм объркана от написаното. Ако изясните накратко, може би ще разберем къде е пропуска в системата.


 За съжаление не виждам как мога да кача снимка тук за да покажа първото си изследване. Никой не беше учуден в лабораторията в която отидох за първото изследване. И индекс не им звучеше странно!!! Въпреки че аз самата нямам подобно образование, а явно трябва, за да не се оставям в ръцете на некомпетентни служители!!! На първото изследване има няколко графи: Резултат, Единици и Референтни стойности. Под единици пише >2.3 index. и точно тези стойности ми трябваха отново. Сега добихте ли някаква представа за какво говоря? Беше ми написал лекаря какво изследване точно ми трябва и аз показах листа на служителката.

Последна редакция: вт, 14 мар 2017, 12:06 от Kitana81

# 12
  • Мнения: 8
Както казах идеята ми като цяло е да спася поне един човек от разочарование. Дано успея! Тук нямам за идея да нищим моя случай. Който иска да вярва, да вярва, аз лично съм се обърнала към компетентните органи и ще си търся правата. Тук говорим за сериозно нещо което не мога да подмина с лека ръка. Чувствам се отговорна към хората към които, ще се отнесат по подобен начин. Не отричам че за някого може и да са свършили работа. Сигурно е така, но е факт че грешките им се повтарят. Нета е пълен с оплаквания, а аз го изпитах от първо лице и мога да потвърдя, че отношението е точно такова. За лаборатория която прави изследвания от които, зависят човешки животи ТОВА Е НЕДОПУСТИМО!!!!

# 13
  • Мнения: leet
Китана, напълно те разбирам, недей се ядосва. Пълна некоректност от страна на лабораторията. Онзи ден и аз имах взимане-даване, но с друга лаборатория. Пуснах си изследване за щитовидната жлеза и моля ти се, половината ми резултати готови в същия ден, а другата половина щели да бъдат готови след 2 дни (?!?), говорим за ТАТ и МАТ. Направо потрес, да правят изследванията на части, но парите да си ги взимат на куп. Супер несериозни и арогантни работят в тези лаборатории!

# 14
  • Мнения: 26
Както казах идеята ми като цяло е да спася поне един човек от разочарование. Дано успея! Тук нямам за идея да нищим моя случай. Който иска да вярва, да вярва, аз лично съм се обърнала към компетентните органи и ще си търся правата. Тук говорим за сериозно нещо което не мога да подмина с лека ръка. Чувствам се отговорна към хората към които, ще се отнесат по подобен начин. Не отричам че за някого може и да са свършили работа. Сигурно е така, но е факт че грешките им се повтарят. Нета е пълен с оплаквания, а аз го изпитах от първо лице и мога да потвърдя, че отношението е точно такова. За лаборатория която прави изследвания от които, зависят човешки животи ТОВА Е НЕДОПУСТИМО!!!!

Напълно подкрепям! Това ,което не мога проумея , обаче, е как може да има хора,за които е нормална тази некомпетентност и немърливост!

Общи условия

Активация на акаунт