Бронхит и хомеопатия

  • 7 237
  • 31
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Малкият е само на година и девет, а вече за пети път има бронхит.
Според педиатърката не е хроничен, но ми се струва, че доста често боледува и то именно от това.
Мислех да го заведа на хомеопат, но според личната му лекарка хомеопатията не помага, когато са нужни антибиотици и без тях няма да мине.
Моля ако някой има подобни проблеми да ми каже как се справя, дали да опитам с хомеопатия???

# 1
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Jade
дали да опитам с хомеопатия???

Ами ако само питаш никога няма да разбереш.

# 2
  • Мнения: 2 489
За тази крехка възраст пет пъти за мен означава хронично.
На алергия ли се дължи бронхитът, правени ли са изследвания?
Ако нещата са сериозни не разчитай на хомеопатията, но е също толкова вредно да се води детето на некадърни лекари.
Успех и дано е здраво детенцето ти!

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Цитат на: AFRODDITA

Ами ако само питаш никога няма да разбереш.

Права си, но нали за това е форума, да се питаме и да си помагаме при нужда!

# 4
# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Цитат на: AFRODDITA

Благодаря!!!

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Jade
Цитат на: AFRODDITA

Благодаря!!!


Попитай доктора си за Кетотифен. Нас това ни закрепи. Имахме от началото на годината до октомври 8 бронхита.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: dodo_dodo
Имахме от началото на годината до октомври 8 бронхита.


сигурно ли е, че са БРОНХИТИ???  Rolling Eyes
Дали не е с астма дечко?  Bulb
Имахме аналогичен случай в родата и се установи, че е астматик малкият!  Cry
Додо - заведи си детето в детска пулмология към Александровсска б-ца! Съвет!  Grinning

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Шани
Цитат на: dodo_dodo
Имахме от началото на годината до октомври 8 бронхита.


сигурно ли е, че са БРОНХИТИ???  Rolling Eyes
Дали не е с астма дечко?  Bulb
Имахме аналогичен случай в родата и се установи, че е астматик малкият!  Cry
Додо - заведи си детето в детска пулмология към Александровсска б-ца! Съвет!  Grinning


Знам това, обсъждали сме го многократно с неговият лекар. Кетотифена е именно препарат за превантивно действие срещу асма. И наистина от как го пие не е боледувал втори месец вече.
Объсждахме възможността да го заведа да му направят ренген в пулмологията, но се отказах. Доктора ми каза че най-вероятно ще кажат че това са асматични пристъпи, от там ще трябва да го спра от градина и един куп ограничения. Затова като временна мярка решихме да видим дали ще има ефект от Кетотифена и ако няма - тогаз.
Стои вероятността и за някаква алергия, но да си призная честно не ми се ходи по алерголози,защото знам какво ще ми кажат. Опитвам се да избягам от тази нова мода.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Додо-не съм съгласна с твоят лекар!  Close
Потърси 2-ро мнение- аз така бих направила.  Sunglasses
Но ти си знаеш, само че 8 бронхита  Shocked  Shocked  Shocked  е твърде много вече!  Cry
Още веднъж ти препоръчвам детската пулмология -там са меко-казано корифей лекарите и мнението им е досто меродавно. Ако действително са само бронхити - ок, ама ако не са, е много по-добре да се хване това състояние навреме, защото после е много лошо/страшно и т.н. А и аз знам, че хваната асТмата в ранна детска възраст е лечима/преодолима с посещения в Сандански пролет и лято!   Simple Smile
Успех и си помисли - по-добре е да си сигурна, отколкото изненадана и то неприятно.  Bulb
http://www.rtb-mu.com/allergy/Bul/AA_home_page.html

разгледай сайта  Grinning .

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: Шани
Додо-не съм съгласна с твоят лекар!  Close
Потърси 2-ро мнение- аз така бих направила.  Sunglasses
Но ти си знаеш, само че 8 бронхита  Shocked  Shocked  Shocked  е твърде много вече!  Cry
Още веднъж ти препоръчвам детската пулмология -там са меко-казано корифей лекарите и мнението им е досто меродавно. Ако действително са само бронхити - ок, ама ако не са, е много по-добре да се хване това състояние навреме, защото после е много лошо/страшно и т.н. А и аз знам, че хваната асТмата в ранна детска възраст е лечима/преодолима с посещения в Сандански пролет и лято!   Simple Smile
Успех и си помисли - по-добре е да си сигурна, отколкото изненадана и то неприятно.  Bulb
http://www.rtb-mu.com/allergy/Bul/AA_home_page.html

разгледай сайта  Grinning .


Имам абсолютно доверие на педиатъра ни. Grinning
Той много добре знае колко бронхита е изкарал Денис, следи го постоянно и аз съм напълно спокойна заради това.
Разяснени са ми всички възможности, интересувала съм се именно за евентуално развитие на астма, чела съм достатъчно по темата. Grinning
В момента Денис пие Кетотифен, който се предписва както казах именно за профилактика на астма, не е болудевал от два месеца и аз съм склонна да вярвам, че положението не е било постоянна величина. Grinning
Ако отново той започне да боледува ще протърся ново решение. За сега изчаквам. Това е. Grinning

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: dodo_dodo

Имам абсолютно доверие на педиатъра ни. Grinning


Хвала му... Bulb

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Jade
Цитат на: AFRODDITA

Благодаря!!!


Попитай доктора си за Кетотифен. Нас това ни закрепи. Имахме от началото на годината до октомври 8 бронхита.


Кетотифена е традиционно лекарство, нали?
Защо не лекувате бронхитите с хомеопатия, след като посещавате най-известния хомеопат в БГ?
Чисто любопитство. И понеже не съм ходила досега на преглед при хомеопат...те как поставят диагнози? Ползват ли благинките на обикновената медицина в смисъл апаратура, изследвания и от сорта?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 095
Цитат
......след като посещавате най-известния хомеопат в БГ?
........ И понеже не съм ходила досега на преглед при хомеопат...те как поставят диагнози?



Изчетох всичко, но така и не разбрах кой е най-известния хомеопат в БГ. Познавам няколко, но все още не съм наясно кой е най-баш-по!

Колкото до прегледа - и на мен ми беше интересно като ходих за първи път. Почти не погледна документите, които носех със себе си. Записа си името, рожденната дата, данни за  родителите и започна да ни разпитва различни неща. Така около час и нещо. От време на време си записва на листовете. Какво пише - не знам, но е свързано с отговорите. След това прави справка в две по-дебелички книжки и ни даде лекарствата. Трябваше да следя за промени в настроението, в поведението, в състоянието на проблема за който се консултирахме. Записвах си всеки ден на лист забелязаното / да не би да пропусна нещо/ и на контролата го казах. Имах уговорката за непрекъсната връзка по телефона при по-особена реакция.

Та за разликата между традиционните лекари  и хомеопата: Просто не ме препрати никъде и не ми излезе по-скъпо отколкото предполагах в началото. /имам предвид лаборатории, изследвания, и т.н. / Да не говорим за цените на лекарствата. /приблизително десетина пъти по-ниски/

 Simple Smile Това беше за нашия случай. Може да има други ситуации при  които ползуват и традиционната апаратура и нетрадиционната апаратура и видовете изследвания и кой знае още какво. Който има опит да каже.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Цитат на: Dino
Цитат
......след като посещавате най-известния хомеопат в БГ?
........ И понеже не съм ходила досега на преглед при хомеопат...те как поставят диагнози?



Изчетох всичко, но така и не разбрах кой е най-известния хомеопат в БГ. Познавам няколко, но все още не съм наясно кой е най-баш-по!

Колкото до прегледа - и на мен ми беше интересно като ходих за първи път. Почти не погледна документите, които носех със себе си. Записа си името, рожденната дата, данни за  родителите и започна да ни разпитва различни неща. Така около час и нещо. От време на време си записва на листовете. Какво пише - не знам, но е свързано с отговорите. След това прави справка в две по-дебелички книжки и ни даде лекарствата. Трябваше да следя за промени в настроението, в поведението, в състоянието на проблема за който се консултирахме. Записвах си всеки ден на лист забелязаното / да не би да пропусна нещо/ и на контролата го казах. Имах уговорката за непрекъсната връзка по телефона при по-особена реакция.

Та за разликата между традиционните лекари  и хомеопата: Просто не ме препрати никъде и не ми излезе по-скъпо отколкото предполагах в началото. /имам предвид лаборатории, изследвания, и т.н. / Да не говорим за цените на лекарствата. /приблизително десетина пъти по-ниски/

 Simple Smile Това беше за нашия случай. Може да има други ситуации при  които ползуват и традиционната апаратура и нетрадиционната апаратура и видовете изследвания и кой знае още какво. Който има опит да каже.


 Laughing Ми най-известен е поне за такива като мен:-)))...в публичното пространство, все пак въпросния хомеопат е автор на бестселъра за световната конспирация. Та в този смисъл известен...не по опит, знания и титли евентуално.

Твоя разказ се покрива с други...добре. Ама ако имаш конкретни оплаквания? Кашлица, сополи или главоболие, болки в слабините...тогава пак ли така? Как разбира дали имаш киста на яйчника или възпаление на тръба ...
Или заболява те корема ниско вдясно...звъниш, отиваш, приказвате си...ама то всъщност имаш перфориран апендикс... не е гастрит, язва или лоша вечеря...какво правиш тогава? Хипотетично е ама...се чудя. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт