Моля ви прочетете и споделете ако това ви говори нещо

  • 1 771
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 757
Синът ми е на 9 месеца. Според лекарските прегледи всичко му е наред. Но не и според мен и според други майки. В чужбина съм и все още ми е трудно да обясня на докторите какво точно ме претеснява. Става въпрос за следното нещо. Бебето е много нестабилно. До скоро уж си държеше главата изправена в седнало положение, но се клатушка като на пиян, като че ли мускулите не я държат. Сега се закрепи, но пък тялото му е нестабилно. Като се изправи на крака не може изобщо да запази равновесие, клати се в кръста и изобщо целия. Няма никакъв инстинкт за самосъхранение, тръшка си главата и трябва все на меко да е и някой да го придържа. Изправяме го в креватчето, уж се хваща да стои, но вземе извднъж, че се пусне и си пада като чувал с картофи. Другите деца на негова възраст лазят, изправят се, държат се и стоят, правят крачки, но той изобщо не си мърда краката - стои като магаре. Иначе непрекъснато рита, обръща се, гледа умно, пляска с ръчички, играе си с играчки, физически изглежда добре развит. Но това, че е толкова нестабилен и отпуснат... и двамата с баща му сме спортни и сме проходили рано. Нямам идея дали става дума за увреждане и от какъв тип. Аkо някой има да ме насочи pls.

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Май имате нужда от детски невролог и евентуално рехабилитация за детето.
Обръща ли се само, като го сложите по корем, надига ли се на ръце и колене?
Може ли да седи стабилно, като го сложите седнал?

# 2
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
каквото и да е имате нужда от консултация с невролог или физеотерапевт
не знам къде има в Данния, знам http://www.kinderzentrum-muenchen.de/ - това е в Мюнхен, ама можеш да им се обадиш, те може би знаят къде има аналог в Дания

# 3
  • Мнения: 4 414
и аз мисля, че имате нужда от невролог. не се шашкай предварително. най-вероятно с рехабилитация ще си дойдат нещата на място Praynig но трябва да се вземат мерки.
успех и ни дръж в течение  bouquet

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
При всеки преглед при невролог въпросите, които първо се задават са :
Как протече бременността, как раждането - имало ли е проблем - форцепс,задушаване, загуба на тонове и т.н.
Кога започна да си държи главичката изправена,кога да се обръща.
После невролога си прави прегледа и не са необходими много обяснения от майката, той забелязва неща, които на нас ни убягват.
Понеже моето дете е с хипотония (понижен мускулен тонус), описанието ми напомня за това.
Когато отидеш при лекаря трябва да си подготвена поне с отговорите на първите въпроси.

# 5
  • Мнения: 2 757
ами обръща се от гръб по корем без проблем, от корем по гръб чат пат успява, защото не се сеща как да го направи и май става случайно. На 4 крака не може изобщо да застане, поставям го на колене, но не ще да се облегне на ръцете си, изпъва се като струна и само рита. Иначе се подпира стабилно на ръце и главата му нагоре си стои. Ще опитам да му взема направление за невролог, дано ми даде личният му лекар, защото като го гледа последно каза, че му нямало нищо. Но аз като съм си с него по цял ден и усещам, че нещо не е наред

# 6
  • Мнения: 3 591
Преди много да се ошашкаш, недей забравя, че и това не е задължително да е проблем.
И моя малък батко беше така - седна за първи път на 11 месеца Shocked, на годинката и дума неможеше да става за изправено положение(аз и да го държах се усукваше и сгъваше като кашкавал в кръста и коленете). Притеснявах се много, баткото все пак проходи на 9 месеца и това за мен беше много нередно нещо. Но лекарите ме успокоиха, че има и такива "бавни" деца и те сами си наваксват с времето. При нас предполагам това бавно развитите беше заради многото боледуване и лежане по болници, нали казват че като се разболеят децата "дръпват" назад.
А сега си имам малчуган който не само лудува и палува, ами и устата му неможеш да затвориш Simple Smile

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
С моя син положението беше сходно, обърна се късно, чак на 9 мес. седна  стабилно и почна да лази.
При нас също беше следствие от много лежане по болници, проблеми с храненето и бавно наддаване.

# 8
  • Мнения: 2 757
Преди много да се ошашкаш, недей забравя, че и това не е задължително да е проблем.
И моя малък батко беше така - седна за първи път на 11 месеца Shocked, на годинката и дума неможеше да става за изправено положение(аз и да го държах се усукваше и сгъваше като кашкавал в кръста и коленете). Притеснявах се много, баткото все пак проходи на 9 месеца и това за мен беше много нередно нещо. Но лекарите ме успокоиха, че има и такива "бавни" деца и те сами си наваксват с времето. При нас предполагам това бавно развитите беше заради многото боледуване и лежане по болници, нали казват че като се разболеят децата "дръпват" назад.
А сега си имам малчуган който не само лудува и палува, ами и устата му неможеш да затвориш Simple Smile



Вие поне имате обяснение защо. Но моят син никога не е бил болен и не се е залежавал   newsm78

# 9
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Може просто да не му е времето ....
Консервативните възгледи препоръчват (особено момченце) да не се поставя седнало, докато не се научи да сяда само.
същото е с изправянето и ходенето. Ако не може да сяда само, и да се клати да не се клати, по-добре да си лежи и трупа желание да стане.
В един момент му идва времето и детето си прави неща, които до дни преди това са били немислими. има много неща по темата по добрите сайтове жкл на д-р Спок.
Ние седнахме, станахме и пропълзяхме в рамките на 7 дни. Някои деца вече бяха обикаляли с паяк месеци. накрая самостоятелно вървяха еднакво добре и по еднакво време.
Играйте, гимастика, упражнения и не го насилвайте....
Някои деца и на година и половина падат като дърво без да се пазят въпреки, че вървят. Ако е било в паяк преди, детето обикновено не осъзнава необходимостта да се пази при падане.
И не му говорете, че има проблем (дори и да се окаже - пази Боже -така). Казвайте му че е силно дете!

Прегледа си е преглед разбира се. Ако си притеснена по-добре да го прегледат "на празно" и да си е добре детко!

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мило майче, не се шашкай, но НЕПРЕМЕННО поискай направление за невролог - в чужбина докторите нещо са малко странни - една майка се оплакваше, че с 40 градеса темепратура я върнали да станела 41-42 и тогава да идела...
ако ще си идвате в Бг - ще ни е лесно да ви насочим, но за чужбина уви с нищо не мога да помогна
Успех и дано са страхове!

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Щом стои по корем, слагай го така на земята и около него пръсни интересни за него неща, занимавай си се с обичайните си неща (домакинстване)  около него, това ще го стимулира да се опита да намери начин да се предвижва напред. От стоежа по корем укрепват гръбначните мускули и това е важно за стойката после.  Има и различни упражнения за укрепване на мускулатурата, но е добре да ти ги покаже рехабилитатор. Най-малкото, което можеш да направиш е да правиш масаж на детето поне веднъж на ден. В нета има обяснения.

# 12
  • Мнения: 1 520
Това, което пишеш много ми напомня за моето дете в същата възраст. Правеше си всичко останало (обръщане от гръб по корем и обратно, пляскане с ръчички и т.н. ) , но не можеше да седи и не държеше главата стабилно до доста късна възраст. И съм напълно съгласна със това.

Май имате нужда от детски невролог и евентуално рехабилитация за детето.

Моето дете се повлия много добре от рехабилитацията и вече всичко това е останало зад гърба ни. Гледам напред положително и знам че с времето ще си израсте и малките дефекти, останали ни сега.
Птърси помощ от специалист, защото детенце е достатъчно голямо, да не стане късно.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 356
И аз смятам, че е най-добре да заведеш детето на невролог, без да се шашкаш предварително. Консултация със специалист никога не е излишна. Ако личния ти лекар откаже направление - иди на частно, може би е скъпо, но за детето е важно. Ако усещаш, че нещо не е наред, както казваш, тогава не губи време.

Щом стои по корем, слагай го така на земята и около него пръсни интересни за него неща, занимавай си се с обичайните си неща (домакинстване)  около него, това ще го стимулира да се опита да намери начин да се предвижва напред. От стоежа по корем укрепват гръбначните мускули и това е важно за стойката после.  Има и различни упражнения за укрепване на мускулатурата, но е добре да ти ги покаже рехабилитатор. Най-малкото, което можеш да направиш е да правиш масаж на детето поне веднъж на ден. В нета има обяснения.

Подкрепям напълно.

# 14
  • Мнения: 2 757
Явно всички сте единодушни по въпроса с невролога. Ще потърся начин да го заведа. Представям си как ще ми дадат час чак след половин година, тук е баси ужаса.  Close
Иначе непрекъснато го оставям по корем, и играчки покрай него и го бутам и не ще - забива си главата в замята. А си личи как иска да се добере до играчките, но като не успее се отказва. Ако са на чаршаф дърпа чаршафа и така си ги придръпва. Нокога нямаше да помисля, че нещо не му е наред ако не чета тук за децата на неговата възраст какви неща правят и ако не виждам другите бебета покрай нас как лазят като хлебарки и кво ли не правят. Надявам се да е просто по бавно дете. Щото ако е друго, ще да е по-сериозно и обезпокоително  Praynig

Последна редакция: вт, 02 май 2006, 20:13 от DreamNow

Общи условия

Активация на акаунт