За първия цикъл?

  • 1 191
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 733
Здравейте на всички.
Имам въпрос към раждалите или към тези, които са наясно с този проблем.
Родих секцио и на 22.04 за първи път ми дойде М. Още не е спряла и е доста обилна. Нормално ли е и до кога ще продължава? Вече от 2 места казват, че може да се наложи кюртаж. Някой да е имал същия проблем и  ако да как се отървахте от него?
Мерси предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 7 186
Не съм имала такъв проблем. Първия ми цикъл беше наскоро и си беше съвсем нормален. Най- добре отиди на преглед при гинеколога си.

# 2
  • Мнения: 3 447
При мен цикълът след раждането беше доста по-обилен и траеше 10-на дни. Чак сега започна да се регулира,

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И при мен първите няколко бяха по-обилни и по-дълго време.Сега пак си е по-обилен от преди секциото,но по-малко отколкото в началото.Не съм ходила на гинеколог след цикъла и не съм сигурна дали е нормално.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
Явно при всекиго различно.
При мен след 5 месеца дойде,беше много малко-2 дни имаше,един нямаше-пак имаше..и така около3/4дни само..

# 5
  • Мнения: 12
на мен ми вървя обилно около 45 дни слетова до 70 по много малко
при следващото нормално идване нещата се оправиха незнам дали е нормално май е много индивидуално

# 6
много, ама много е индивидуално. Наскоро даже бях пуснала тема с въпрос за изменението на М.Ц. след разждане - изменения често има, но ако те притеснява отиди на лекар

# 7
  • София
  • Мнения: 6 259
Наиситна е много индивидуално - аз нямах цикъл близо 8-9 месеца, докато кърмих. Иначе си беше съвсем нормален, като почти не ме болеше корем за разлика от преди да родя.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 743
Понякога при такива ситуации наистина се налага кюртаж, но това го преценява гинеколог!!!!Трябва да отидеш възможно най-бързо!
Цикъла след раждане е много индивидуален, но това което ти обясняваш си е патология и е за лекар!Бягай на преглед!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 169
Понякога при такива ситуации наистина се налага кюртаж, но това го преценява гинеколог!!!!Трябва да отидеш възможно най-бързо!
Цикъла след раждане е много индивидуален, но това което ти обясняваш си е патология и е за лекар!Бягай на преглед!

При мен първия цикъл беше по обилен, но не толкова дълго. А интервала между първия и втория беше около месец и половина и след това се нормализира.

# 10
  • Мнения: 5 103
Моят доктор каза, че ще е по-обилен, ако ме притеснява ще ми изпише кръвоспиращи.

# 11
  • Мнения: 660
Здравей !

Ако няма характер на кръвоизлив / това и сама можеш да прецениш / не се налага никаква намеса - просто организмът ти си регулира хормоните и " почиства " маточната лигавица . Можеш да си купиш Витамин К / ама не знам дали още го има, ако не ще ти предложат заместител / и Калций -Фосфо С на таблетки . Показанията за кюртаж са много строго определени , а докторите малко спекулират с това .

# 12
  • Мнения: 1 555
По принцип знам че е по-обилен, но при мен направо си беше кръвоизлив и да ти кажа го регулирах с вит. С р на следващия месец пак беше същото, но оттогава да чукна на дърво не съм имала такива кръвопролития  Party
Ако усетиш че ти е лошо от кръвозагубата отиди при лекаря си и той ще ти предпише нужните лекарства !

# 13
аз също мисля,4е е много индивидуално. на мен ми доиде за първи път 4 мес. след секциото и разликата с цикъла ми от преди да родя е в това ,4е е доста по обилен от преди,а като продължителност е същия!но няма да е зле да се консултираш с доктор на когото имаш доверие!

# 14
Моят цикъл дойде още първия месец, защото не кърмих и беше нормален както преди да забременея. Следващия пак и т.н. не съм имала кръвоизливи

Общи условия

Активация на акаунт