Отговори
# 30
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Сега правим основен ремонт, защото си купихме жилище, не е 70 кв, а 60, но е за тотален ремонт. Всичко става с много търчане и търсене по магазините за материали, защото има и много скъпи, но и по-достъпни. Та тази тема ми е болен въпрос.
Банята и тоалетната при нас са отделни помещения и са в окаяно състояние, падна жестоко къртене. Искам да отбележа че апартамента преди е бил на 90 годишна жена, страшно запуснат. Та за банята и тоалетнато до сега сме дали около 1000 лв, остават някой покупки да направим още, като огледала, шкафчета и т.н. Питаш за моноблок за тоалетна, ние взехме на Видима и той беше около 250 лв. В банята и тоалетната сменяхме и тръбите с ПП тръби, просто защото старите бяха ръждясали и за нищо не ставаха. В хола има паркет, който ще циклим само. В спалнята ще редим обикновен паркет, а не ламинат, но не знам каква ще е цената, защото ще го вземем от познат. Принципно ламинатът е по евтин от обикновения паркет. За кухнята поръчахме цялостно оборудване, шкафове за 870 лв, остава да купим терикот и фаянс и някои уреди като хладилник и абсорбатор. Стените във всички стаи ще ги правим с латекс, а коридора с терикот ще покрием.
Дограма ще сменяме само в спалнята на този етап, прозорецът излезна 507 лв. Абе до сега сме дали около 2000 лв и имаме още 5000 от бюджета.
В това число поръчваме и мебели, просто защото нямаме основни неща като спалня, кухня и т.н. Не даваме пари за майстор обаче, за това минаваме тънко, ремонтът го прави баща ми, ел. инсталацията оправи свекър ми. Майстор викахме само за тръбите.
Пътят е труден и не лек на ремонтиращите, но няма начин. Успех ти желая.

# 31
  • Ruse
  • Мнения: 390
В момента правя подобен ремонт само 4е на 63 квадрата апартамент.До сега сме направили:замазка и изолация на пода ,гипскартон на тавана и външните стени(останалите се шпакловаха),нови врати от МДФ(4 броя),алуминиева дограма(3 прозореца , палконска врата и вратата на банята),гранитогрес в коридора и кухнята,в спалнята и хола е ламинат,в банята има нов фаянс,моноблок,мивка,душкабина,нова блиндирана входна врата,спалня със скрин и гардероб.Всичко това до сега 14 280 #Crazy

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Апартамента, в който живеем в моемнта е близо 80квдрата. Преди 4 години, когато го ремонтирахме от- до и обзавеждахме с нови мебели  всичко ни излезе малко над 20хил
И ние така, а още не сме започнали да правим детската стая....Разликата е, че ние правим ремонта вече 4 години Laughing

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Скоро правихме ремонт на апартамент 70 м2 - основен, със смяна на дограма и врати, ремонт на паркет, изцяло смяна на баня и кухня и без покупка на нови мебели ни излезе към 16 хил. лв.

# 34
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Добре де, съвсем задължително ли е да се разкърти като се сменя дограмата? Уф, сигурно тъпи работи питам, ама като съм си направила банята и сега трябва да сменя прозореца там примерно, това и нови плочки ли трябва да означава Cry ? В определен момент е ясно, че и това ме чака, защото тръбите са от старите и не е ясно ще ги бъде ли 15-20 години или няма да ги бъде, ама 5 години след първото изваждане сега пак... и то за същото? Писна ми от тоя апартамент, направо ще взема да го продам и ще ходя да живея срещу нас...

# 35
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Добре де, съвсем задължително ли е да се разкърти като се сменя дограмата? Уф, сигурно тъпи работи питам, ама като съм си направила банята и сега трябва да сменя прозореца там примерно, това и нови плочки ли трябва да означава Cry ? В определен момент е ясно, че и това ме чака, защото тръбите са от старите и не е ясно ще ги бъде ли 15-20 години или няма да ги бъде, ама 5 години след първото изваждане сега пак... и то за същото? Писна ми от тоя апартамент, направо ще взема да го продам и ще ходя да живея срещу нас...

Ами по принцип правилото е, ако се прави ремонт основен, първо да сме смени дограмата и след това другото. Същото е и с тръбите, няма начин да не къртиш, за да ги смениш. Дано не се налага да се кърти без да има планиран ремонт. А за това до кога ще се ремонтира една къща, мога да ти кажа, че цял живот се правят подобрения и нещо се сменя. Но ремонтът е наказание, наистина!  #Cussing out

# 36
  • Мнения: 2 494
И ние ще правим ремонт на къща  #Crazy , като се почне от покрив и се стигне до вътрешпно обзавеждане!Вие с апартаментите поне покрива спестявате Naughty
А някой правил ли е и има ли представа колко излиза нов покрив - материалите+работата на майсторите?
После ни предстои всичко това, което казвате и вие-парно на къщата-около 2000, дограма-3000, изолация - 2000, вътрешен ремонт+обзавеждане, абе всичко - няколко хиляди- надявам се да ни стигнат 20000 дотолкова, че да я направим, за да влезем, после неща като нови врати, пердета и кууп други, без които може първоначално ще ги правим след това ooooh!

Та незнам колко, може към 10000 да стигнат, е, пожелавам ти и с по-малко да успеете!!!! Hug

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А някой правил ли е и има ли представа колко излиза нов покрив - материалите+работата на майсторите?
Свекърите приготвиха 8000 лв. за ремонт на стария.

# 38
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Добре де, съвсем задължително ли е да се разкърти като се сменя дограмата? Уф, сигурно тъпи работи питам, ама като съм си направила банята и сега трябва да сменя прозореца там примерно, това и нови плочки ли трябва да означава Cry ? В определен момент е ясно, че и това ме чака, защото тръбите са от старите и не е ясно ще ги бъде ли 15-20 години или няма да ги бъде, ама 5 години след първото изваждане сега пак... и то за същото? Писна ми от тоя апартамент, направо ще взема да го продам и ще ходя да живея срещу нас...



Затова е най-добре там където минават тръби да не се слага фаянс, а да се направи красива вратичка от някакъв материал /по ваш избор/, така се спестяват хиляди главоболия и излишни разноски за нови плочки след къртенето  Grinning

А за дограмата: Да къртат плочките и от 4-те страни на прозореца  Tired

# 39
  • Мнения: 1 645

А някой правил ли е и има ли представа колко излиза нов покрив - материалите+работата на майсторите?


Зависи колко е голям покрива Wink
Нашите построиха къща, и много добре си спомням ,че покривът излезна доста скъпо.Може би той  е най - скъпият "елемент" във една къща.
Ако те интересува мога да питам нашите и ще пиша Wink

# 40
  • Мнения: 194
Добре де, съвсем задължително ли е да се разкърти като се сменя дограмата? Уф, сигурно тъпи работи питам, ама като съм си направила банята и сега трябва да сменя прозореца там примерно, това и нови плочки ли трябва да означава Cry ? В определен момент е ясно, че и това ме чака, защото тръбите са от старите и не е ясно ще ги бъде ли 15-20 години или няма да ги бъде, ама 5 години след първото изваждане сега пак... и то за същото? Писна ми от тоя апартамент, направо ще взема да го продам и ще ходя да живея срещу нас...





А за дограмата: Да къртат плочките и от 4-те страни на прозореца  Tired


 Кърти се основно когато махат старата дограма, за това е по-добре наистина първо да сложите дограмата, да се замаже изкъртеното и чак след това да се боядисва.
 
 На мен ми изпуши главата от майстори и цени, и в крайна сметка сумата, която сметнахме първоначално за ремонта-довършитени работи, се увеличи поне с 50%. Толкова дребни "нещица" изникнаха, а и "майсторите" при предварителен разговор казват една цена, а после добавят прагове, доизмазвене и т.н. дребни сумички  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out

 Желая успех и мноооого търпение   bouquet

# 41
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Вие с апартаментите поне покрива спестявате Naughty
А, нищо подобно - на последен етаж съм, проблемите съм ги описвала из други теми, няма да се повтарям. Само за плоската част, около 50-ина квадрата, съм приготвила около 1500 лв. (това заедно с топлоизолацията) и то при положение, че ремонта ще го прави фирмата на скъпия и минавам по възможно най-тънката тарифа.
Ами по принцип правилото е, ако се прави ремонт основен, първо да сме смени дограмата и след това другото. Същото е и с тръбите, няма начин да не къртиш, за да ги смениш. Дано не се налага да се кърти без да има планиран ремонт.
Никакъв ремонт не съм планирала, влязох в НОВ апартамент, сградата я построиха срещу обезщетение върху наш парцел, завършена е преди по-малко от 5 години. Каква дограма и какви тръби да сменям, нали уж са нови Whistling, тръгнах да си правя останалата част от къщата Confused. Поне за дограмата обаче ще ми се наложи просто, не мога да седя непрекъснато с кофата и парцала като завали дъжд #Cussing out.

Doniboni, това с тръбите е направено, но те не вървят само около щранга, точат се из цялата баня. В тази на горния етаж например мивка и тоалетна чиния са на едната стена, ваната е отсреща, тръби има навсякъде Tired. Наложи ли се да се разбива, явно ще ги сменям всичките, не става на парче. Жална ми майка, ако наистина трябва...  Sad

# 42
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367


Doniboni, това с тръбите е направено, но те не вървят само около щранга, точат се из цялата баня. В тази на горния етаж например мивка и тоалетна чиния са на едната стена, ваната е отсреща, тръби има навсякъде Tired. Наложи ли се да се разбива, явно ще ги сменям всичките, не става на парче. Жална ми майка, ако наистина трябва...  Sad


Ааа, кофти  Tired
Нашите тръби в този апартамент, който те първа ще ремонтираме са на еднта стена само т.е не на цялата стена ами на половината и с вратичка ще стане супер, хем ще икономисам откъм разход за фаянс  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 2 494
А някой правил ли е и има ли представа колко излиза нов покрив - материалите+работата на майсторите?
Зависи колко е голям покрива Wink
Нашите построиха къща, и много добре си спомням ,че покривът излезна доста скъпо.Може би той  е най - скъпият "елемент" във една къща.
Ако те интересува мога да питам нашите и ще пиша Wink
Моля те да питаш  Hug и ако знаят за колко квадрата и  за кое колко - колко за материали и колко за майстори?Мерси!!!!

# 44
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Моля те да питаш  Hug и ако знаят за колко квадрата и  за кое колко - колко за материали и колко за майстори?Мерси!!!!
Megan@, и аз ще питам скъпия, ако искаш - но всичко е според зависи: само скатен ли е покривът или има и плоска част; какъв материал ще ползвате за скатната като покритие - класически керемиди или битумни; ако са битумни цената зависи от форма, цвят и т.н.; има и битумни с медно покритие, вярно - много са хубави, но там ми се изправя косата от цените още докато ги пиша в price листата. Изолацията отдолу не е за пренебрегване също и трябва да се направи, едновремешната мушама не е за препоръчване, скапва се много бързо. Тръгнах малко отзад напред - важна е и обшивката, ако е много стара и изгнила е по-добре да се прави нова, пак според материала, който ще се използва за покритие има изисквания как точно да се изпълни. Ако старата обшивка е здрава може да се ползва и тя. Ако има плоска част - там са съвсем различни нещата. Хидроизолацията трябва да има поне два слоя, иначе гаранцията е Франция, най-късно на петата година започват проблеми, ако материалът е калпав или не е направена свястно, може и по-рано (като при мене Tired). Отделно може да се сложи и топлоизолация, аз лично, след като се стигна до ремонт и това ще направя, защото през зимата умирам от студ, а през лятото се пържим в собствен сос. Олуци - има най-различни, хората на скъпия работят с безшевни поцинковани, цената там е на линеен метър, почва от 12 лв. Ако искаш да са в цвят - цената става 16 лв. Отделно има чупки, кривки, водосборни казанчета - те са на бройка и колко трябват вече зависи от проекта на къщата, всичко се уточнява на място. Като стигнах до дреболиите - и при скатния, и при плоския покрив се слагат отдушници, снегодържачи, приспособления за оттичане на вода (воронки май се казваха) и още сума ти неща... може и да съм пропуснала някой етап. Сам човек да седне и да си го сметне ми се струва непосилно, поне някаква ориентировъчна квадратура трябва да има и пак не е гаранция, че ще е точно, защото има била, нагънати части, наклонът е различен - мислиш го едно, а то в крайна сметка излиза съвсем друго.

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 16:52 от CTramell

Общи условия

Активация на акаунт