Отговори
# 45
  • Мнения: 8 505
Против кръщаването на роднини сме и аз,и мъжа ми.

# 46
  • Мнения: 1 986
  Аз също смятам,че не е нужно задължително да е на името на бабите и дядовците-ако буквата съвпадне-чудесно,но не смятам,че това трябва да е критерий!Ами като ми харесва име,което по буква не съвпада с името на никой от тях-трябва ли да си кръстя детето по друг начин само и само да угодя на някого?!?!Няма да стане!

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Ние се бяхме разбрали, че ако е момиче ще се казва Диана, таткото искаше да го кръстим на брат му, но ако е момче, ще реша аз - Ивайло, не исках да е на никой, но това беше единственото име дето ми харесваше много, майка ми се казва Ива та така или иначе, аз знам, че не е кръстен на никой, а бабата се радва, че е на нея  Laughing абе с един куршум два заека, иначе никой нищо не ми е казвал, сами си решихме.

# 48
  • Мнения: 109
Според мен името на всеки човек е нещо много индивидуално!Не съм привърженик на измислиците,че детето трябва да се кръсти на някой!Мъжа ми също споделя моето мнение-слава богу.За сега свекървата не е изявила някакви претенции и дано не го прави-ще бъде одрязана без никакво колебание!А на всички мами който са подложени на такъв вид тормоз бих ги посъветвала"Не отстъпвайте,това са вашите деца,вие ще ги отгледате и вие ще им се радвате!Кръстете детето си с име което ще произнасяте с любов и радост,а не с едно наум" Peace

# 49
  • Мнения: 4 362
Да ние решихме да спазим традицията и да я кръстим на свекървата,избрахме го двамата с половинката ми

# 50
  • Мнения: 280
  Аз пък държа на традицията  и кръстихме малкия на свекър ми, но името Станко не ни хареса и взехме само буквичката и сега си имаме бебче Симеон и дядо Мони Joy

# 51
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз лично държа дъщеричката да се казва на починалата ми майка и сме постигнали консенсус с таткото. Ако случайно ни изненада и се роди момченце, ще се казва Стефан като свекър ми.

# 52
  • Мнения: 120
Аз съм твърдо против да се кръщава бебето на баби и дядовци. Избрах сама името на сина ми, така ще бъде и сега. Таткото няма нищо против това, той иска името да не е "изчанчено", има предвид хубави български имена.
Иначе смятам, че най-правилното решение е родителите да изберат име, което им харесва, защото то ще бъде на тяхното дете.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не е кръстен на никой от роднините.Нарекохме го на светец

# 54
  • Мнения: 1 427
На никого не сме я кръстили-това са отживелици!Тази традиция вече не е това,което беше преди!И сега се кръщават деца на баби и дядовци,но доста по-рядко,отколкото преди 20 и повече години.Родителите си решават!

# 55
  • Мнения: 2 550
Против кръщаването на роднини сме и аз,и мъжа ми.

 newsm10 Точно така, детето трябва да си има свое име.

# 56
  • Мнения: 1 107
Традицията си важи, друг е въпросът дали искаш да я спазиш  Wink
Ние не я спазихме.

# 57
  • Мнения: 5 299
Много внимавах името да не съвпада с нокое от роднините. Не желая да кръЩавам детето на когото и да било(освен на мене си) Mr. Green

# 58
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Мене само ме подпитват колегите,как сте си кръстя бебока с Бг име или с Чехско ,от една страна харесвам нащите си имена , Лазар ,Александър и т.н..от друга си мисля ,ако избера  чехско няма така само да подпитват и да се чудят как се пише...  Embarassed също си мисля че свекара ми ще е полъскан ако точно на него го кръстим... Twisted Evil ама знае ли човека да ли пък мойте родители няма да отвърнат на остро #2gunfire #2gunfire затова май най-добре само началната буквичка( поне и едните и другите има съвпадения) и напълно ново име хем те спокойни ,хем ние доволни.

# 59
  • София
  • Мнения: 725
Ние явно сме традиционалисти, защото синът ни е кръстен ан свекър ми (но аз обожавам името), а второто живот и здраве ще е на моя род - на майка или татко.
Натиск то ничия страна не е имало и слава богу защото щеше да постигне точно обратния ефект - щях да се заинатя и да не го кръстя на никого.

Вие си решавате - не позволявайте на никого да ви се меси.

Общи условия

Активация на акаунт