Проходилките- "ЗА" или "ПРОТИВ"

  • 4 345
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Искам да взимаме проходилка за дъщеря ми ,но едни казват ,че стават криви краката,други ,че детето трудно се пуска да ходи само след проходилката,а трети ,че от проходилката по-добро няма.Разкажете ми ,моля ви ,как проходиха вашите деца и ползвахте ли проходилки

# 1
  • Мнения: 5 255
Разкажете ми ,моля ви ,как проходиха вашите деца и ползвахте ли проходилки

Не сме ползвали проходилка  Naughty.
Лора проходи сама на 1г.1м.  Wink.
Има противоречиви мнения относно проходилките - пусни си търсачката - има теми.
В някои държави са забранени.

# 2
  • Мнения: 3 042
 Grinning Виж ТУК.
 PeaceНапиши в търсачката "проходилка" и ще има да четеш................
Приятно четене от мен!  bouquet

# 3
  • Мнения: 27 524
Аз преди два дни купих и съм ЗА  Peace Непрекъснато излизат какви ли не противоречиви мнения и теми за какво ли не, направо понякога да се чуди човек кое е правилното и какво да прави. Познавам десетки деца ползвали проходилка и никой не е изкривен, с криви крака или изгърбен, нито е останал непроходил, а за мен си е едно удобство и забавление за малкия.  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 2 042
Твърдо ПРОТИВ,
Малката имаше проблем след ползването въпреки че не беше оставяна в нея за повече от час на ден. Кривеше едното краче като се опитваше да ходи. Седмица след като махнахме проходилката- проблема отшумя. След като прочетеш всичко из форума, питаш познати и непознати и все още искаш проходилка- обади се- Ще Ви подарим една Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 999
Против.

# 6
  • Мнения: 1 427
Против.Ползвай търсачката-ще ти излязат много теми за и против проходилките!

# 7
  • Мнения: 694
Моето дете проходи на 10м. До тогава ползвахме проходилка. Тя самата не искаше да лази, а не съм я ограничавала и в кошари. Сега живот и здраве като се роди бебето и като му дойде времето пак ще купя проходилка. Така че явно сам ЗА

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
ЗА  Peace
Не са ни криви краката  Grinning, слагах го от 7-ми месец в проходилка, проходи на 11 месеца сам

# 9
# 10
  • Мнения: 4 195
на моя син не са му криви краката - значи за, НО с едно голямо условие - да не се прекалява, ползвала съм я колкото да си свърша нещо набързо, да отморя за 10-158 минути и толкова, като цяло мисля че не са опасни когато се използват умерено.
за справка - Виктор порходи 3 дни след като спрях абсолютно изполването на проходилка на 11 месеца и 5 дена Grinning

# 11
  • Мнения: 175
Аз съм за - използвах го като столче от много рано , а после когато стана достатъчно голяма - 8 месеца започнах да я отпускам , като първо само пръстчетата се докосваха , а после и по-долу за да си ходи сама. Крачетата се изкривяват МОМЕНТНО , защото са много меки , но като проходи детето си стават такива , каквито им е заложено генетично .
Искам да кажа на мамите , че дъщеря ми проходи сама  в края на 11 месец , а вървеше с нечия помощ и от по-рано .

# 12
  • София
  • Мнения: 6 259
Наскоро и аз се рових по въпроса. Проходилките са забранени в Канада, защото децата често падали по стълбите с тях. Иначе според мен вредна е прекомерната им употреба. Като място, където можеш да оставиш за малко бебо, когато искаш да си свършиш някаква работа и нямаш възможност да го държиш, за да ходи, обаче са незаменими! На нашата изрично пише детето да не се оставя в проходилката за повече от 20 мин.

# 13
  • Мнения: 992
аз съм против проходилките на няколко мои познати мами дечицата после трудно се отпуснаха сами да ходят и прохождат за изкривяване не съм чувала но щом някои мами пишат може и да има, а и ортопеда катигорично каза никаква проходилка и смятам да го послушам  Peace
но всякака мама си знае за нейното детенце какво е най доброто

# 14
  • Мнения: 14 654
аз съм за проходилката!удобна е и детето може спокойно да се придвижи докъдето си поиска.освен това краката му са съвсем прави и проходи точно на 1 година.

Общи условия

Активация на акаунт