Каква бира предпочитате?

  • 35 839
  • 279
  •   1
Отговори
# 75
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Какъв им е случая на непастьоризираните бири? Звучи ми като "вредна за вашето здраве", заради частицата НЕ, която предполага че всички други са ДАпастьоризирани бири Laughing
В дапастьоризираните, бактериите, извършващи ферментацията са умъртвени по физичен път, което удължава срока на годност. В непастьоризираните би трябвало да си има живи бактерии, по-пенлива е, с по-истински вкус, по-нетрайни са и при прекаляване може да доведат до махмурлук със слабителен ефект. Някой да ме поправи, ако греша, но мисля, че жива и непастьоризирана бира може да е еднозначно, ако в последната не са добавени консерванти.

Сега се чудя дали да се радвам, или не.  Съпругът ми скоро получи като подарък кашонче с бири, купувани от бутик. Мога да опитвам по съвсем малко, което не оставя силни впечатления, защото очакваме бебче и съм в поредния бирено-сух период. Еххххх... Crazy

# 76
  • Мнения: 506
Pale Ale как е?

ето интересен сайт https://www.ratebeer.com/beer/grolsch/715/ - Грош само за пример го давам.

Например: най-висока оценка belgian pale ale е La Trappe Isid’or

Топ бира: Toppling Goliath Kentucky Brunch

Последна редакция: чт, 08 юни 2017, 19:09 от svansmods

# 77
  • София
  • Мнения: 12 374
Обожавам добрата бира. Най-най-любимата ми е Златен фазан:
https://abitofculture.net/2013/03/22/top-10-beers-of-the-world-4-zlaty-bazant/

Освен нея, обичам Гинес и Гролш, пия ги ако не всеки ден, то поне през ден.

Мъжът ми е пристрастен към Джон Смит, докато е живял в ЮК все това е пил. Тук май рядко се намира.

# 78
  • Мнения: 25 597
Да похваля "Загорка специално" – кен. На вкус докарва на едновремешната. Simple Smile

Скрит текст:
И да повдигна темата. Ало, бираджиите, защо се излагате, бе? Нищо не пишете...

# 79
  • София
  • Мнения: 8 109
Аз вчера си купих Крушовица, и с такъв кеф си я изпих снощи Heart Eyes

# 80
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Аз вчера си купих Крушовица, и с такъв кеф си я изпих снощи Heart Eyes
Тази ни съм я виждала, ни съм я чувала. На ракийка ми прилича

# 81
  • София
  • Мнения: 8 109
А не, чешка бира. Предпочитам я в Чехия, но тъй като не съм там си я пих тук Grinning
Скрит текст:

# 82
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Тази е екстра биричка, потвърждавам.
Аз от четири годи съм или бременна, или кърмя, та съм свела до минимум консумацията. Онзи ден си позволих някаква, също чешка, но името хич не го запомних, пък беше добро попадение. Другия път ще си ги снимам за „обратна връзка”.

# 83
  • Мнения: 6 708
Ние сме на "Шуменско" от 330мл откакто се затопли. beer2

# 84
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Бирата ми е в ДНК-то. Майка ми не се е лишавала от биричка докато ме е носила 9те месеца и ме е кърмила. Сигурно ми личи  tooth

Последната една година  всички масови бири нещо не ми понасят. Повечко спиртосани ли са..не знам, но ми действат гадно след 1вата чаша Tired Или вече ен ставам за пияница hahaha

Харесва ми тази бира:

# 85
  • Мнения: 10 874
Наскоро купих Weißer Hase от Кауфланд и ми хареса много. Beer
Скрит текст:

# 86
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
„Следвай белия заек”, хихи...

# 87
  • Мнения: 1 840
http://www.riedenburger.de/en/homepage.html

Риеденбургер био с лимец.Хареса ми.

# 88
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 318
По празниците и откакто се позатопли натискаме кенчета Старопрамен,Стела,Варна и Леденика ,много лекички и приятни Innocent

# 89
  • Мнения: 2 418
У дома са на почит Старопрамен,Гинес и Столично тъмно.

Общи условия

Активация на акаунт