Момичета, помогнете ми с разчитане на хормони

  • 2 951
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
обещавам от този момент нататък  никога повече да не напиша нито ред в този и в съседния форум.
това е напълно сериозно изказване.
Ааааа,не става!
Предложението се отхвърля!
Шъ стоиш тука заради мен!

# 31
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз се "подвизавам" тук, макар и с прекъсвания от 2004 г. Много момичета са ми помогнали, но най-много съм научила от Ва, Лали и Джем. Вярно е, че сълзливи утехи и обещания за розаво бъдеще, най-вече от последните две Grinning, не съм получила, но аз и не се нуждая от тях. Информацията и насоките, които те са ми давали са безцении и съм им безкрайно благодална  bouquet. Искам и за в бъдеще да ни помагат!

Джем, не мисля, че заради мнението на неколцина, трябва да оставяш всички.

Забелязвам, че конфликтите са най-често между "нови" и "стари" потребители. Проблемът често е, че "новите" не искат да приемат част от фактите, очакват да получат подкрепа, съчувствие, разбиране, а евентуално лошите новини да им бъдат поднесени внимателно. "Старите" пък, вече отдавна са приели фактите, а именно, че по една или друга причина са проблемни и са мобилизирали силите си да се борят - не да се залъгват, утешават, а да събират и обменят информация. На много им е тежко и понякога това трябва да избие по някакъв начин...

Извинявам се на Дейзи, че оспамихме темата, но явно сме имали нужда да споделим и тези неща..

# 32
  • Мнения: 413
Лекси, от никого не съм чакала обещания за розово бъдеще!Подразних се от тона, с който се конфронтират стоящите на протививоложни тези форумки. Аз въобще не съм нова, но както отбелязах, предпочитам да чета, защото никак не се блазня от мисълта някой да почне да ме ругае за наивността или глупостта ми. Въпросният постинг към jam публикувах не защото ме е наранила лично, а заради агресивната  й реакция спрямо чужди мнения, която неведнъж съм наблюдавала в този форум.
И който в каквото ще да ме обвинява, аз не вярвам, че добрия тон и добрите намерения не могат да вървят ръка за ръка!
Напротив!
Сигурна съм, че и тя, и останалите момичета във форума не го правят заради спорта или защото смятат, че така е полезно за новачките, но единственото нещо, за което призовах беше малко по-голяма толерантност към това, което другите знаят, искат да знаят или не знаят.

# 33
  • Мнения: 2 759
     Не искам да товаря сървъра, затова ще се внедря в тази темичка:

Не мога да си разчета резултатите на ЛХ, ФСХ и естрадиол. Теста е направен 3-5 ден:



http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=63073

3-5 ден си бяха менструални дни, и виждам, че има в референтните стойности "мен". Спрямо тези стойноти, моите резултати не са добре. Ако ги взема спрямо "фол", значи всичко е ок. Как да ги отчитам?

# 34
  • Мнения: 7 716
Идеални. Гледаш фоликулярната фаза.
"Мен" е менопауза.

# 35
  • Мнения: 1 143
Здравейте, момичета
Бихте ли погледнали и моите хормони?

                                                    реф. стойн.
LH                     6.46                    2.4-12.6
FSH                   9.58                    3.5-12.5
Estradiol          74.47                   24.5-195.0
Prolactin         405.1                    73-850
Testosteron        0.160                 0.06-0.82

От прочетеното по-горе, разбрах, че май не е съвсем добре, дори и да влизам в реф. стойности. Какво означава, ако е изчерпан яйчниковият резерв? То май е ясно, но все пак....  Какво трябва да се направи в случая? Досега проблемът при нас беше (е) мъжкият фактор, но вече май не е само той. Годините ми вече са доста и силно се притеснявам, че чакайки едно нещо дали не изпуснах вече другото? Да не се окаже че е твърде късно.... Лекарят ми каза,че щом съм в границите, няма проблем, но тук чета други неща. Не бих искала да коментираме лекаря, защото това е тема, за която вече съм писала, и бях една от "новите", нахокани от "старите". 

# 36
  • Мнения: 2 759
   LaliHug. Много, много благодаря. Направи ме много щастлива!!!!!  Hug Hug

# 37
  • Мнения: 7 716
Здравейте, момичета
Бихте ли погледнали и моите хормони?

                                                    реф. стойн.
LH                     6.46                    2.4-12.6
FSH                   9.58                    3.5-12.5
Estradiol          74.47                   24.5-195.0
Prolactin         405.1                    73-850
Testosteron        0.160                 0.06-0.82

Щом годините са доста - значи са идеални! Но нямаш време, но пък ти това и сама го знаеш.
Но щом сте мъжки фастор /зависи доколко/ трябва да се ориентирате към инсеминация бързичко.

# 38
  • Мнения: 1 143
Благодаря, Lali. Единствения избор при нас е инсе с донор.

# 39
  • Мнения: 7 716
Разбрах за така наречената полу-донорска инсеминация. Бих ти препоръчала.

# 40
  • Мнения: 1 143
Мерси. Още един въпрос - колко време след лекуване на раничка може да се пристъпи към инсе? В момента чакам резултатите от биопсията.

# 41
  • Мнения: 7 716
Не знам. Зависи от състоянието ти. Ако няма проблеми. Лекарят ти ще прецени.

Общи условия

Активация на акаунт