Възпаление на пикочните пътища и бъбреците !

  • 11 647
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 56
Мами, много съм притеснена ! Дъщеричката ми е на 8 месеца и от първия месец е със субфибрилна температура (37.1; 37.2; 37.3C), досега чакахме и се надявахме да отшуми, но две вечери под ред имаше 37.5 и я заведохме във Варна (ние сме от Добрич) при детски нефролог-доц.Близнакова. Тя прегледа детенце на ехограф и каза, че има възпаление на пикочните пътища, като пикочния канал бил одебелен с 2.5 мм, и лявото й бъбрече задържало урина, като уточни, че инфекцията не е вродена! Днес пуснахме първата урукултура и от петък започваме антибиотик ! Дали ще се оправи? Много ли е сериозно? Има ли някой с подобен проблем? Какво ни чака по нататък??????????????? Cry

# 1
# 2
  • Варна
  • Мнения: 439
Ще се оправи стискам ви палци да е скоро!
Целувки Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
При дъщеря ми имаше връщане на урина към дясното бъбрече вследствие на стеснение на уретрата и я оперираха преди почти 3 месеца в детската урология в Пирогов. Ако можеш да се консултираш с някой от специалистите в Пирогов ще е най-добре! При всяко едно положение потърси второ лекарско мнение, защото ние сума ти време загубихме да ни мотаят детските нефролози, докато стана ясно, че детето е за операция.

П. С. Мъжът ми е от Добрич, даже по празниците бяхме към вашия край!

# 4
  • Мнения: 599
Моят съвет е да се насочите към педиатричната клиника в София, там има цяло отделение по детска нефрология с много добри специалисти. И ако се наложи консултация с хирург, пак е удачно (писали са ти за Пирогов)
А само една урокултура не е достатъчна, най-малко 2 са нужни.
Успех и не се тревожи, има лечение, ако е това изобщо  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 311
Ако можеш да се консултираш с някой от специалистите в Пирогов ще е най-добре! При всяко едно положение потърси второ лекарско мнение, защото ние сума ти време загубихме да ни мотаят детските нефролози, докато стана ясно, че детето е за операция.

Ще се оправи, не се притеснявай, хванали сте го навреме!!! Стискам палци!

# 6
  • Мнения: 151
Не се притеснявай моята дъщеря също връща  урина в бъбрека,но сега сме по-добре , ще се оправите .Ние също се лекуваме при доц Близнакова,дори лежахме в болницата в нейното отделение бяхме с остър пиелонефрит.Аз съм много доволна от нея ,но винаги е добре да се направи консулт и с друг лекар.



Моника-14.01.2004г

# 7
  • Мнения: 56
Много ви благодаря майчета ! Ние вчера пуснахме първата урокултура, днес втората, а утре ще пуснем трета, за да сме сигурни !
И аз си мислих да отидем до София, но изскам първо да видим дали изобщо има нещо в урината, и дали този антибиотик който започваме от петък няма да ни помогне, защотот тази доцент Близнакова много я хвалят и се надявам, да ни помогне. Ако обаче не се повлияе малката от антибиотика, със сигурност ще отидем до София.
Също си мисля за консултация при друг специалист, но при кого ? Казват, че доц.Близнакова била най-добра за Варненски регион ! А ние в Добрич имаме едни лекари,  Stop какво да ви кажа да не ти се налага да ги посещаваш ! Можете ли да ми препоръчате някой във Варна, също добър?

# 8
  • Мнения: 56
Днес излязоха резултатите от двете урокултури, оказа се, че и в двете има бактерия, която се нарича "Клипсиела", но това нищо не ми говори! Някой знае ли нещо по въпроса ? Много ли са упорити ? Аз междувременно ще се консултирам с доц. Близнакова, само да но не спести нещо ! newsm12

# 9
  • Мнения: 2 732
Днес излязоха резултатите от двете урокултури, оказа се, че и в двете има бактерия, която се нарича "Клипсиела", но това нищо не ми говори! Някой знае ли нещо по въпроса ? Много ли са упорити ? Аз междувременно ще се консултирам с доц. Близнакова, само да но не спести нещо ! newsm12
С каква стойност са бактериите

# 10
  • Мнения: 56
Незнам точно, защото самите изследвания са още в личния лекар, той ми ги съобщи по телефона, а утре ще ги взема ! Просто ми каза, че има бактерии, които се казват "Клипсиела". Защо имат ли значение стойностите ?

# 11
  • Мнения: 2 732
Незнам точно, защото самите изследвания са още в личния лекар, той ми ги съобщи по телефона, а утре ще ги взема ! Просто ми каза, че има бактерии, които се казват "Клипсиела". Защо имат ли значение стойностите ?
Да има значение .По принцип антибиотик се предписва ако са над 10 на 5 степен .

# 12
  • Мнения: 56
оооооооооо...... това не го знаех ! Благодаря, ще го имам предвид ! Утре ще разбера !

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Тези бактерии със странно име може да значат, че просто не е взета урина правилно, тъй че споко. По-добре, че не са омразните Ешерихия коли.

# 14
  • Мнения: 56
В крайна сметка резултатите са "никакви", оказа се че в пъравата урокултура има бактерии "Клипсиела", но в гранична степен, във втората има "Ешерихия коли" пак в гранична степен, а в третета няма нищо (последователни) ! Е кажете ми какво се казва на това ????????????  smile3515
Доц.Близнакова, каза да пием антибиотика "CEC" 7 дни и да отидем пак на ефография и после пак урокултури !

# 15
  • Мнения: 2 732
В крайна сметка резултатите са "никакви", оказа се че в пъравата урокултура има бактерии "Клипсиела", но в гранична степен, във втората има "Ешерихия коли" пак в гранична степен, а в третета няма нищо (последователни) ! Е кажете ми какво се казва на това ????????????  smile3515
Доц.Близнакова, каза да пием антибиотика "CEC" 7 дни и да отидем пак на ефография и после пак урокултури !
ЕЕЕ как така в една лаборатория ли са правени  newsm78.И на каква база тогава е изписан антибиотика от антибиограмата ли. Thinking

# 16
  • Мнения: 56
Да в една лаборатория, в три последователни дни ! Антибиотика е изписан на база на ехографския преглед от миналата седмица, по-точно прегледа показа, както по-горе споменах -  удебелен пикочен канал с 2.5мм и задържане на урина в лявото бъбрече ! Най-лошото е, че тя не иска да пие антибиотика, с триста зора и го давам, а тя го плюе, до сега не беше пила лекарства и много ми е трудно, а тя се изнервя много, изобщо програмата е пълна !А как се развиват при вас нещата ? Както изглежда най-вече двете ще си пишем !

# 17
  • Мнения: 107
  Здравей!Като майка на дете с подобни проблеми,бих те посъветвала да пуснете нова стерилна урина.Ако се изолира бактерия трябва да се изписва антибиотик на базата на антибиограма.Дъщеря ми не спира да прави Е.Коли.Когато беше на 3г. доцент Близнакова я хоспитализира-остър пиелонефрит.Гледа я на видеозон и така постави диагнозата.Според нея,проблема бил нефрологичен-рефлукс,ротиран бъбрек,възпаление на пикочен мехур и т.н.Все още се чудя,защо тогава не и направиха необходимите изследвания,като микционна цистография или венозна урография!?Та нали точно те дават пълна представа за това дали има аномалии или не!След престоя в болницата детето отново направи бактерии.И така антибиотик след антибиотик...В един момент антибиотиците спряха да помагат-бактерията спря да се влияе,стана резистентна.Така отново попаднахме в болницата.Направиха микционна,резултата:- няма рефлукс.Проблемът ни бил урологичен.Жалко за загубеното време,жалко за нервите които изхабих...Сега пием Фуролин и съм в процес на търсене на добър детски уролог.Ако нямах още едно дете(да е жив и здрав) и имах подкрепата и помоща на повече хора,щях отдавна да отида до София.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт