Правилно използване на солариум

  • 16 625
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 194
Здравейте, искам да получа информация от опитни хора, използващи соларните услуги.
Уточнявам, че съм със доста светла кожа, но не от прозрачно-белите, с кестенява коса и кафеви очи. Преди съм ходила на солариум, но внимателно и за кратки периоди. Използвала съм и турбо солариуми за по 3-5-мах 8 минути и не съм имала проблеми.
Тази година реших пак да започна за добиване на приятен тен и се пуснах на един силничък солариум за 7 минути, леко се зачервих, но не съм изгаряла. Реших, че ще ходя през ден, докато добия някакъв тен, а след това ще разредя посещенията. Та днес ми беше втори път и казах, че първият леко съм се зачервила, но без проблеми и попитах дали да се пусна на 8 минути, но момичето каза, че мога и на 9. Та пуснах се аз на 9 минути,  но се зачервих по корема и най-вече по слабините, абе направо си изгорях. Слабините и бикини зоната си ме болят много и имам лек обрив на венериния хълм (извинявам се за уточненията, но не знам как  да го обясня по-ясно). 
Притеснява ме това изгаряне и най-вече дали може причината за обрива да е друга, тъй като за първи път ми се случва, нищо не съм променяла като козметика. Не съм си правила и кола маска на мястото в момента, като гледам няма и да си направя тези дни, за да не си допрецакам кожата. Мажа се с един крем за силна хидратация, дано успокои по-скоро мястото...
Та искам да знам как да процедирам оттук нататък със солариума?  През колко дни, по колко минути и т. н.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 1 309
Здравей! Разбирам желанието ти за добиване на хубав загар и тен, но помисли и за вредното въздействие върху кожата. Преди години когато бях студентка и аз посещавах солариум /също съм със светла кожа/, и искам да ти кажа, че след това толкова много бенки ми се появиха, че чак се уплаших.
Ще срещнеш много противоречиви мнения, може би повечето от които ще отричат солариумите, но решението си е твое. Аз сега не бих отишла повече.
А относно зачервяването, мажи се със слънцезащитни кремове. От тях ще ти мине. И според мен стой по малко от 9 мин. щом са ти дошли в повече. Не ти е подготвена кожата още.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 9 400
Аз съм твърдо против солариумите. Peace Не само бенки излизат,разликата се усеща след време,когато си ходил често на солариум и то не в добра посока.Всеки решава сам какво да прави все пак.И наистина стой по-малко време.

# 3
  • Мнения: 1 309
Да, най-добре да се избягват  Peace 

# 4
  • Мнения: 6 933
Мисля, че всеки е наясно с вредите му, но да не се отклоняваме от темата. Аз също съм изгаряла, изгарянето беше даже по-гадно от слънчевото. Добре си решила да ходиш през ден, може и през два, увеличавай постепенно минутите. Щом е силен може да повториш 7то мин, после два пъти по 8 и така.

# 5
  • Мнения: 35
Миналато лятото на плажа се пекох повечко, понеже имах само 4 дни, а исках да се върна с някакъв тен. Но ми изкочиха лунички по раменете!
Чудя се, дали солариума ще е по-добър вариант, за да мога да сменя малко тона на кожата, ама да не трябва пак да се пържа така. Или и от него ще ми изкочат лунички?

# 6
  • Мнения: 194
Мисля, че както естествената слънчева светлина, така и изкуствената ще повлияят по един и същ начин върху луничките ти. Пробвай със солариум, но много внимателно, да не направиш същата грешка като мен. 
И все пак се посъветвай с дерматолог, той най-правилно ще ти каже. 
На моя приятелка така й излизат лунички непосредствено след излагане на слънце, но след няколко дни и вече когато кожата й свекне се скриваха.

# 7
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Аз ходех много на солариум преди, но последната година, че и малко повече съм почивка. Лично моя съвет е, да го правиш през около 2 дни, да малко по-бавничко става, но все пак е по-добър вариант според мен.

Също съм със светла кожа, коса и очи включително

# 8
  • Мнения: 195
Моят съвет е въобще да избягваш солариума, щом си много светличка. Здравето е най-важно.  Hug

# 9
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Моят съвет е въобще да избягваш солариума, щом си много светличка. Здравето е най-важно.  Hug

Не е точно така, ако не се прекалява, не е вредно, както с всяко друго нещо.  Peace

# 10
  • Мнения: 711
Как може да кажете, че не е вредно? Всичко е толкова неестествено и облъчващо  Shocked Аз след солариум получих ужасно акне, наистина ужасно, а преди това кожата ми не беше зле. Слънцето е вредно, не разбирам какво е това желание за тен. По-добре пробвай с бронзатор, наистина. В държавата, където живея, този тип салони (предлагащи солариум) се облагат с допълнителен данък за вредности, пък който иска нека ходи.

# 11
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
С автобронзант, или както го е нарекла Йоана* бронзатор, ще стане на петна и оранжево.

Мога да го кажа, че не е вредно, защото съм ползвала години наред. Нямам никакъв проблем, дори напротив, след достатъчно ползване кожата ми става страхотна. Ползваш ли си солариумна козметика и не прекаляваш ли, няма да имаш проблем. Както казах, като с всяко друго нещо - има ли мярка, не е проблем

# 12
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 415
Ползваш ли си солариумна козметика и не прекаляваш ли, няма да имаш проблем.
Каква козметика ползваш?

# 13
  • Мнения: 10 256
Аз също никога не съм ходила на солариум, но обмислям такова посещение. Също съм със светла кожа. Как да питам дерматолог, като дерматолога като го попитах, направо ми тръшна вратата под носа и не пожела и дума да ми каже, та камо ли да ме посъветва. Каза ми че е вредно и на сама глава да си ходя. Аз обаче не мисля, че ако се прави разумно би навредило. Явно трябва от малко минути да се почне за по-беличките. Може би 4-5. Зависи от солариума, ако трябва и още по-малко. И добра хидратация. А това плескане с бронзанти, кое ги прави пък по-здравословни. Тая химия и боя дето ще ти попие в кожата, че и цвят ще държи поне едно две седмици....Малко ми звучи не врат ами шия. Аз не съм компетентно лице и си разсъждавам лаишки. Но ако се направи един лек тен, колкото да не сме супер бели кое да му е вредното? Виж сега ако се направиш супер кафява, изгориш и се обезобразиш, състариш за това разбирам. Но лек тен може би един два тона над твоя цвят на кожата, защо не. Другия момент е дали можеш да се контролираш и да спреш в някакъв момент или все ще ти се струва, че може и още малко.

# 14
  • Мнения: 2 838
Ползването на специална соларна козметика е абсолютно задължително! Не си пестете парите за козметика! В интернет е в пъти по-евтина, от колкото на място в салоните. 

Иначе аз също съм изгаряла в солариум и то доста смешно, понеже беше неравномерно...на ленти  Mr. Green болеше ме няколко дни и после си ходих петниста хиена  Joy

Общи условия

Активация на акаунт