ГРАДИНАРСТВО - моето хоби 19

  • 85 448
  • 742
  •   1
Отговори
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
ДОБРЕ ДОШЛИ В НОВАТА ТЕМА!
В улисИята да шетаме из градините, забравихме, че е нужна нова тема Simple Smile Пролетно и зелено да ви е , с много цвят!

Старите теми: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 17  18

От мен малко снимки.По-раншни, сега всичко е зелено:
Скрит текст:









# 1
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
Благодаря за новата тема  Hug

паунът и белият нарцис са впечатляващи заедно   Hug
Скрит текст:
какво е точкавото нещо зад нарциса? кала? змийска хурка?

днес почистват двора от саморасли джанки, сливи, шипки, бъзак....
ще мога да видя резултата чак в събота/неделя, но кавото и да са свършили ще е по-добре от досегашното положение  Peace

разсадът на домати нещо не върви  Tired
има поникнали по два-три броя от вид, купешките чушки също, само подарените семена от съседката са поникнали бързо и се развиват добре.
китайските патладжани също никкви не се виждат. жълтият и черният карфиол са поникнали и изглеждат добре  Blush
за бой съм, още не съм посяла кейла  Blush

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Есента пропуснах да орежа розите и сега са се разлистили както са си на големите клони. Как ще им навредя по-малко: ако ги оставя както са си или да изрежа сега? Ако трябва да е втория вариант - до къде да режа?

# 3
  • Мнения: 19 245
Алекс, Любознателна,  прекрасни цветя и зеленийки!

Какво че ми препоръчате като почвопокривно или нискостеблено около рози и на целодневно слънце? Трябва да е многогодишно Blush

Изкушавам се да си купя вистерия.
Някой гледал ли е? Близо до къща може ли да се сади?

# 4
  • Мнения: 4 193
И аз благодаря за новата тема  bouquet и се записвам да не ви изтърва.
Каня се от доста време да сложа семенцата от чери доманчетата в последното останало ми свободно сандъче на балкона, но все не мога да се организирам.

# 5
  • Мнения: 14 700
И аз да ви следя. Вчера насадих салатки,днес мислех да сея моркови,но нещо ме домързя.  Blush
И моя разсад домати и краставици не е добре,чудя се да сея ли нови ?  newsm78

# 6
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
домати ще засея пак Peace
краставици, тиквички, пъпеши, дини -  Mr. Green по-късно Hug

хвалбата е голяма - дворът бил почистен  почти изцяло.
въпрос ребром: "изравнихте ли разровеното? ами... виж сега... тракторчето е малко..."

 Blush положението стана ясно от раз.  Blush

# 7
  • Мнения: 5 939
 Ljuboznatelna благодаря за темата  Hug

На мен вече ми се изчерпа търпението да чакам пролетните ми цветя на вилата да цъфнат. Надявам се този уикенд вече за заваря красоти. Само дето се наложи да ги насадя в саксии. Миналата пролет къртиците ми изядоха около 100 луковици. Бяха пожалили само един зюмбюл, който тази пролет се е "клонирал" и вече са 3 зюмбюлчета! Имах и шафранови минзухари, още ме е яд...
Неприятно е,но не са къртици те са хищници - хранят се с ларви на насекоми, виж сляпото куче , то е това което ни пакости, не харесвало нарциси - горчали ми , сега ще ме принуди до всеки картоф нарцис да сложа , та да му горчи на гадината.
 Мъжа ми купи капани два и където видим ровено ,но не надигнато от къртица, а  тунел залага .В нас едно хванахме и в двама съседи по едно + една къртица , ала с 4 капана залагаша цяло лято тази година продължаваме.
Тквичките с готови за градината ще им сложа едно тунелче , разсада за домати  е пикиран  от седмица и два дни вече е навън, но предиобед терасата ми е слънчева и два корена са изгоряли, днес ще ги  подменя.Краставиците директно отиват в парника.Два дни не съм ходила  вече чакам с нетърпение утре да си видя двора.Толкова разтоварващо ми действа.

# 8
  • Мнения: 11 194
Благодаря за новата тема!

# 9
  • Мнения: 4 303
Налага ми се вече аз да се грижа за градината на село. Утре ще сеем/садим картофи.
Ако извадим нещо ще се похваля.

# 10
  • Мнения: 107
как се казват мъхчетата на храст шипка които се ползват против кашлица

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
st.Dobri , това е Арум, или Змийска хурка. Листата излизат късно есента, не изчезват зимата, цъфти пролетта, после прави хурката и листата през лятото изчезват.
Луковиците ги опазвам от сляпото куче, като ги слагам в нещо като кошнички от рабицова мрежа и така ги заравям. Уловихме две, но захитряха и избягват капаните.

# 12
  • Мнения: 1 070
Люб, моят арум го чакам 2 години да цъфти. Твоят сега има ли цветоноси?
А какви са тези мъхчета на шипката? Шипката прави просто шипки, няма мъхчета  newsm78

# 13
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 853
виждала съм по шипките нещо като лишеи, но не знам само на шипка ли се развиват  Peace не знам как се казват Peace

# 14
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Не, няма още цветоноси арумът ми. Този ми го дадоха преди година някъде, защото моя почти беше изчезнал. Но си спомням, че го чаках поне две години, за да цъфне.

Това на шипката (и розата) се получава от осички Diplolepis rosae.
Тук пише, че се казват Гали.

Общи условия

Активация на акаунт