Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - 7 част

  • 110 971
  • 812
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 894
Актуализираният сайт на Първа АГ болница „Св. София”


Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - първата тема
Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - втора тема
Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - трета тема
Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - четвърта тема
Раждане в АГ"Света София"(бившата Тина Киркова) - пета тема



Списък с необходимите неща за престоя в болницата след раждане
За мама:

- нощница , желателно с копчета до пъпа или с два реда копчета отстрани, за да е удобна за кърмене
- хавлиени кърпи за лице, ръце и тяло
- тоалетни принадлежности, тоалетна хартия
- мобилен телефон и зарядно
- бельо - еднократно/бабешки гащи, сутиен за кърмачки
- превръзки за родилки или лигнин
- мокри кърпички
- подплънки за кърмачки (евентуално помпа)
- малко кеш за кафето  Wink


За бебе:

- еднократни пелени (средно по 8 на ден)
- бебешки мокри кърпи
- памучни ръкавички
- залъгалка

Багажът за родилно отделение да е отделно от този за реанимация и за престоя в болницата. За реанимация и за престоя да бъде донесен от роднините след превеждането в съответното отделение.



списък и снимка благодарение на Café con leche

# 1
  • Мнения: 2 467
Отговарям на дамата, която е задала последния въпрос в старата тема - за всички осигурени лица е абсолютно безплатно раждането в която и да е болница, без екстрите като екип, стаи и т.н.
За неосигурените не знам как е, но като знам колко много циганки раждат в общинските болници надали всяка от тях вади по 1000-1500 лв за раждането си. Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 420
За всички е безплатно израждането.

# 3
  • Мнения: 4
Здравейте ,аз ще раждам за втори път там и термина ми наближава .Много се притеснявам ,защото първото ми раждане беше много продължително и травмиращо ,за радост с щастлив край .Дъщеря ми е на 9 и разбира се моите впечатления са доста остарели ...,та се чудя какви са порядките сега ,къде е приемния кабинет  и въобще всяка информация ще ми бъде от полза .

# 4
  • София
  • Мнения: 515
И аз реших да се насоча към Тина Киркова, препоръчаха ми д-р Василева и в Понеделник ще отида да се запознаем, дано да е моят човек.. понеже съм доста разочарована от моя лекар при който бях досега.. вече съм в 30г.с и се надявам д-р Василева да си ме поеме вече до края

# 5
  • Мнения: 2 467
Здравейте ,аз ще раждам за втори път там и термина ми наближава .Много се притеснявам ,защото първото ми раждане беше много продължително и травмиращо ,за радост с щастлив край .Дъщеря ми е на 9 и разбира се моите впечатления са доста остарели ...,та се чудя какви са порядките сега ,къде е приемния кабинет  и въобще всяка информация ще ми бъде от полза .

Аз родих там за втори път преди 11 месеца, приемният кабинет си е на първия етаж. Бях с избор на екип и беше планово секцио, така че докторът ми каза какво да правя преди самата операция. Аз и първият път бях така, та не знам какво е да ти изтекат води и да тръгнеш да раждаш.

# 6
  • София
  • Мнения: 420
И аз реших да се насоча към Тина Киркова, препоръчаха ми д-р Василева и в Понеделник ще отида да се запознаем, дано да е моят човек.. понеже съм доста разочарована от моя лекар при който бях досега.. вече съм в 30г.с и се надявам д-р Василева да си ме поеме вече до края
Аз не съм раждала при нея, само ми прави феталната морфология в 18 седмица.  На мен лично ми се видя много земен човек. Simple Smile Ако говорим за Ралица Василева.

# 7
  • Мнения: 361
Аз първото си дете раждах при Ралица Василева. Доволна съм от нея

# 8
  • Мнения: 3
Здравейте, извинявам се предварително, ако някой вече е задал такъв въпрос, защото може би дори е малко безумен. Избрах да раждам в Света София и много се чудих дали да е с избор на екип или без избор на екип. Тогава моя приятелка ми сподели, че е много доволна от раждането си при доктор Киров и реших да си запиша час при него. Звъннах на телефона, който е даден на сайта на болницата, за да си запиша час, а оттам ми казаха, че при него се запазва час само лично. Помолих ги и за телефон за връзка, но ми казаха,че нямат. Въпросът ми е дали има някой, който ще ражда при него и може да ме посъветва да как да си запазя час. Моята приятелка каза, че го е чакала пред кабинета, но нямам възможност да стоя там цял ден...

Благодаря предварително!

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз разбрах за д-р Киров, че вече не поема услугата "избор на екип". Човекът явно е на възраст и му е писнало да е на разположение 24/7. Инфото ми обаче не е от първа ръка, не знам дали е вярно.

А на Лола бих казала - отиди на ден на отворените врати и сама ще си разгледаш кое къде е. Аз също раждах там преди почти 9 години, та всичко бях забравила. Ама си припомних Laughing Приемния кабинет няма нищо общо, банята е пълна противоположност на мизерията от едно време. В стаите има нови легла, но не във всички. Родилно също е много различно, други столове и някак по-малко ми се видя, вероятно нещо са преградили, не знам. Предродилно си е същото. Абе иди да видиш, приятно е Simple Smile Така и притеснението ти ще намалее.

# 10
  • Мнения: 3
Да, много добра идея (и за мен)! Погледнах и дните за април и утре ще звънна и аз да се запиша за деня на отворените врати Simple Smile Предполагам, че освен да покажат болницата, ще могат да се зададат и въпроси за избор на екип и т.н. Мерси за съвета!

# 11
  • Мнения: 7
Да попитам за мнения за д-р Катя Гогова? Някоя раждала при нея мама?

# 12
  • Мнения: 487
Интересува ме,има ли някой ,който е бил в единичен Вип и удобно ли е придружител да спи в стаята?Срещнах някъде,че стаята била много малка и имало едно кресло,което не е подходящо за спане.Но дали става въпрос за същото ,не разбрах.Благодаря предварително.

# 13
  • Мнения: 1 109
cvety83, не съм сигурна, че ще е ОК някой да спи при теб. Вярно, че за посещения не правят проблеми във ВИП-а, дори и когато пресрочат многократно времето за свиждане, но чак за спане, не знам... Ако някой има личен опит, да сподели.

# 14
  • Мнения: 2 467
Единичният ВИП не е за двама човека, няма къде да спи посетителя, освен на един стол, който не е удобен за спане.
Ако искаш някой да спи при теб трябва да си наемеш апартамента на 5 етаж. Peace

Общи условия

Активация на акаунт