Колко от нас са отказали брак? С човекът до тях?

  • 3 405
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Хе - може да не съм се женила, но са ми предлагали ех... Party

Първият път дългогодишното ми гадже. Заведе ме в скъп ресторант, по средата на вечерята сервитьорът пристигна с огромен букет за мен, а докато го вземах младежа беше на колене с пръстен в ръката... Целия ресторант мълчи и гледа нас  Embarassed Embarassed Embarassed Отказах въпреки всичко и не съжалявам.

Втория път друго дългогодишно гадже, след много срещи и раздели отдавна ми беше отмилял, но явно се беше решил да се кротне... Предложи ми докато вървяхме един зад друг по "Солунска" - изхилих се и му отказах, а 3-ма човека пред нас се скъсаха да се обръщат.

Третия път- бившия. Предложи ми два дни преди Коледа 2002г., докато седяхме в градината на сестра ми в Южна Африка. Казах "Да-някой ден". Все още си нося диамантения пръстен, който получих тогава, но 'някой ден' не дойде за нас двамата.

Смятам следващия път, когато някой ми предложи да приема и да вдигнем сватба - не за друго, но ми се ще да съм булка и аз  Rolling Eyes

П.С. Майка ми твърди, че който откаже два пъти - остава неженен - такова било поверието.  Sad

# 16
  • София
  • Мнения: 1 546
 newsm62 Ех момичета.....
какво да кажа аз?!? smile3506
Аз съм обратен случай-не сме си предлагали един на друг,но сме бракувани.
но не и по-обратен случай от мен. smile3534 Аз предложих брак на моето мъжле. Той се дърпа...дърпа и накрая взе та се съгласи. smile3521 Сега може и да съжалява ама на! вече късно. smile3508

# 17
  • Мнения: 769
На мен никой не ми е предлагал, нищо че правим сватба този месец.... newsm78 newsm78 ама така се получава понякога....тя нашата работа малко странна....

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз съм разказвала вече, не ми се пише пак. На кратко- не точно предложение, казвал ми е ако искам да идем да подпишем, без гости. Мъжа ми не си пада по празненствата и по струпването на много народ; а за рожденния му ден не обича дори да се споменава. И аз донякъде съм така; не отидох и на абитуриенски бал (а с една съученичка и приятелка си спретнахме купон с гаджета).

# 19
  • Мнения: 3 211
Отказах на бившият ми приятел, с който ходихме 9години, малко след това скъсахме. Просто чувствах, че не е това човекът. С настоящия ми съпруг бяхме заедно от 2-3 месеца, когато решихме заедно, че искаме да имаме дете и да се оженим, направихме го 1г.и половина, след като тръгнахме.

# 20
  • Мнения: 1 311
Да, два пъти, на един и същи човек - този, който е до мен. Това не ни пречи да си живеем щастливо и да си гледаме детето ...

# 21
  • Мнения: 4 965
...
П.С. Майка ми твърди, че който откаже два пъти - остава неженен - такова било поверието.  Sad

Да кажеш на майка ти, че греши.
Иначе, за да съм по-обстоятелствена (нищо, че писах вече):
първият беше едно макЕдонче, с което ходих доста време, ама бях още млада-зелена - първи курс студентка и не ми беше до семейство;
вторият - един, който беше лудо влюбен в мен години наред и дори беше пратил техните да ме искат от нашите, ама аз не го харесвах като мъж (изобщо), но иначе и досега сме приятели - дори ми предложи няколко пъти, ама аз все го обръщах на майтап и му обяснявах, че съм малка за женене (той е с 5 г. по-голям от мен); (сега жена му май също списва тук и е голяма сладурка);
третият беше много голяма моя любов - той ме искаше, аз го исках, неговият баща не даваше, моят пък беше в чужбина и не знаеше, та се "разминахме".
Намеци ми правеше и един по-възрастен колега, с когото имахме "служебен роман", но още преди да ми предложи (беше почнал да ми обяснява как му било времеда се ожени, да има деца и т.н. и аз съм била "много подходяща"), му обясних, че няма да стане нищо - аз бях на 23 г., а той на 37 г.
На мъжа ми обаче предложението му го приех от раз.

Абе, желаеха ме много едно време.
Сега вече не   Thinking - само мъжът ми, а понякога (като го ядосам) и той не ме иска  Cry.

# 22
  • Мнения: 750
Два пъти съм отказвала брак, които получих от различни мъже по различно време от живота си. Приех третото.

ПОВЕРИЕТО НЕ ВАЖИ!  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 479
И аз на два пъти бях на крачка от брака, но не съм всъпвала засега Wink Интересното е, че разбирах за това след като скъсах и с двете момчета (не по едно и също време, разбира се). В приятелски разговор и двамата ми казаха как вече са си мислели, че след месец - два ще се оженим и ще заживеем у тях! И толкова идентични бяха двата случая, че се чудех това да не ми е съдба... Сега съм с друг човек, който не мисля да "разкарвам", малко ми е влязъл под кожата и който чакам да ми предложи.... Embarassed  bouquet 1dating married

# 24
  • Мнения: 298
Два пъти ми е предлагал, милия, и двата пъти отказах. Сега май ми се дожени, та ще трябва аз да предлагам  Crazy но има време де, ще си помисля още малко, да не се мина  Twisted Evil Mr. Green

# 25
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Отказвала съм два пъти на един и същи човек. Явно съм усещала, че нещата между нас няма да се получат.
На мъжо предложението веднага го приех Heart Eyes

# 26
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Бившият ми мъж непрекъснато изпраща оферти по децата, но това е повече от несериозно.    JoyСъс сегашния ми партньор нещата са изяснени. Отказах му поради ред причини, въпреки, че си имаме наше дете. Оставила съм го да мисли върху отказа ми newsm78

# 27
  • Мнения: 1 045
Един път на бившето ми гадже  Mr. Green

Втория път приех и не съжалявам  Heart Eyes Много ми пили нервичките ама .. любооов  Laughing

# 28
  • Мнения: 1 052
Няколко пъти той, няколко пъти аз  Joy, и все си отказвахме, последния път даже си запазихме дата, не че нещо ще се промени, но аз съм отраснала с приказки за принцеси, и понеже не съм била на абитуриентски бал, ми се иска поне да съм някога си булка. Не се разбрахме за формата на събитието, аз исках скромно, но все пак да присъстват повече хора от нас + кумовете ( и то защото те са задължителни), пък той не иска. Най-накрая, каза че когато имаме пари да направим по-голяма сватба от тази за 4 човека, тогава ще е. Е да, ама аз знам, че това време никога не идва..... Та ще се простя и с тази си "мечта".
Пък и да ви кажа честно, мен ме притесняват две неща-ако се оженим, дали съвсем ще престане да си дава зор, защото така или иначе вече имаме дете, което малко или повече го успокоява, че съм с него (нещо в което не трябва да бъдат сигурни мъжете на 100 %, никога!), и дали вече наистина искам заради нас, а не заради например семействата ни, които малко ни притискат. Защото не виждам какво ще се промени, и понякога ми убягва смисъла на цялото мероприятие....

# 29
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Първия път ми предложи бащата на сина ми докато бях още бременна. Не приех - нямах усещането 4е тожа е 4овека с когото бих живяла цял живот. Когато сина ми беше на 1 година и половина се разделихме.
Със мъжа до мен сега е обратното - още щом се запознахме знаех ,4е тои е "моя мъж". Сега и двамата искаме да се оженим. Аз - не толкова за подпис или документ, а за да нося горда неговото име  Peace

Общи условия

Активация на акаунт