Отговори
# 15
  • Мнения: 1 894
Биопсията и абразиото дават най-точен резулт. И преди ти писах - с лека дисплазия има смисъл да ги избегнеш за известно време, и да правиш колпоскоп...

Цитонамазката не отразява ясно нещата...

С колпоскоп се оглежда засегнатия участък, къде се намира, колко е голям, има и признаци, по които може да се предположи дали изглежда злокачествено и какво може да е.

ЧПВ 31 ти показва, че си рискова и е необходимо да се направи биопсия. Няма какво да се чудиш защо стои 3Б, по-голяма вероятност има да умаловажи...
А възможно ли е такова разминаване между колпоскоп и това разминаване отделно между двете цитонамазки? На колпоскоп-лека дисплазия, на цитонамазките-умерена и тежка...

да! Вируса настъпва както в дълбочина, така и на ширина. С колпоскоп се оглежда колко засегната е тъканта като площ. Когато се видят изменения, дори и малки на площ, повечето лекари всимат материал за цитологично изследване именно от там, за да видят степента на изменение и колко надълбоко са пораженията. Т.е. може само на малък участък да имаш сериозно изменение.

Благодаря за отговоря и аз си мислех за същото.много стрес ми се събра тези дни и ми е рухнал имунитета.

уреаплазмите не се причиняват от стрес, а обичайно от зараза.  Wink

# 16
  • Мнения: X
Becky имам въпрос, как така след лечение на Кандида Тропикалис, може жена да има Уреаплазма уреалатикум  newsm78

# 17
  • Мнения: 1 894
тия гъби за първи път ги чувам, ама звучат екзотично. Преди лечението им, какви изследвания за правени?

# 18
  • Мнения: X
Това беше преди 5 години при мен, пуснах си МБ защото трябваше  да насрочвам ЛЛетц , но това ми излезе паза си резултатите, след това и уреаплазмата.

# 19
  • Мнения: 1 894
уреаплазма не се тества със стандартна микробиология, изследванията са други. Може да си е била там през цялото време.

# 20
  • Мнения: 4 872
  Според вас удачно ли е при резултат от биопсия жлезист цервикален полип  да се прави конизация?
 Днес бях на преглед след двуседмично кървене . Доктора каза , че всичко изглежда наред и  не вижда причина за кървенето. Предложи ми нова цитонамазка и в зависимост от резултата- конизация.

# 21
  • Мнения: 20 157
Becky имам въпрос, как така след лечение на Кандида Тропикалис, може жена да има Уреаплазма уреалатикум  newsm78
Двете нямат нищо общо, и се лекуват с различен тип лекарства. При уреаплазма се изписват антибиотици, след които можеш да се обзаведеш отново с гъбички.  Peace

# 22
  • Мнения: 640
Becky имам въпрос, как така след лечение на Кандида Тропикалис, може жена да има Уреаплазма уреалатикум  newsm78
Двете нямат нищо общо, и се лекуват с различен тип лекарства. При уреаплазма се изписват антибиотици, след които можеш да се обзаведеш отново с гъбички.  Peace
Ужассссс

# 23
  • Мнения: X
Обзавела съм се с неспецифично възплание, според цито 2-3а група от септември 2016та  Shocked
Някои знае ли какво ще рече неспецифично възпаление  ooooh!

# 24
  • Мнения: 194
Dados,
повтори ли си МБ в друга лаборатория?
На мен така преди 5-6 години в някаква измислена лаборатория ми изкараха Кандида Глабрата, май ..?
Оказа се, че няма такова нещо...

# 25
  • Мнения: X
Цитото незнам, в коя лаборатория го гледат, Мб не съм пускала, за съжаление...

Последна редакция: вт, 04 апр 2017, 20:40 от Анонимен

# 26
  • Мнения: 640
Аз в понеделник ходих в Инвитро АГ МЦ Димитров София, за контролния преглед след медикаментозния аборт
 при Д-р Тодор Димитров...  Rolling Eyesи пуснах нова цитонамазка... да видим какво ще покаже, разказах му за Д-р Огнянова, която искаше да ми прави Leep, без биопсия, той каза, че задължително първо трябва да ми вземат биопсия....сега си чакам в петък резултата и ще ходя на колпоскопия + биопсия...Дано Огнянова да греши....

Последна редакция: ср, 05 апр 2017, 08:59 от Надежда Спасова

# 27
  • Мнения: X
Аз ти казах,че ти трябва биопсия   ooooh!

# 28
  • Мнения: 640
 Hug
Аз ти казах,че ти трябва биопсия   ooooh!

 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
и аз това се чудех от доста време.... newsm78

# 29
  • Мнения: 1 894
Аз ти казах,че ти трябва биопсия   ooooh!

всъщност аз го казах и разни хора почнаха да се заяждат с мен и глутницата ме направиха на нищо  Wink

Общи условия

Активация на акаунт