Правата на децата ни с ТЕЛК!

  • 118 612
  • 744
  •   1
Отговори
# 300
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Пепи, не знаех, че са три месеца вече. Явно са ги променили, че и чакането е.......
Скрит текст:
Октомври ще почнете, най-вероятно.

# 301
  • Мнения: 40
Момичета, предстои ни подаване на документи за ТЕЛК на малката (очни проблеми). Нашата очна (Александровска) ни каза, че от ТЕЛК ще ни изпратят за комисия пак в Александровска. ЛЛ пък се учуди, че било така... И не, че не вярвам на нашата очна, просто да не би да съм разбрала грешно... А много искам да сме си пак там, поне стресът ще е по-малък, защото повече от 3 години ходим там, та сме свикнали с мястото, най-вече мънинката... Някой от вас минавал ли е по тоя път и знае ли дали съм разбрала правилно?

# 302
  • Мнения: 275
Не Раче - молбите за преосвидетелстване се подават ТРИ месеца преди изтичане срока на действащото.
Скрит текст:
Добре сме Раче, но още вкъщи
Някъде има ли черно на бяло това за трите месеца, защото според мен не е така. Всички тук го правим за наше спокойствие около два месеца предварително.
Дори и седмица преди да е изтекъл ТЕЛК-а да подадеш за преосвидетелстване забавянето няма да е по твоя вина /защото дефакто имаш валиден ТЕЛК/ и би трябвало да ти платят със задна дата.
Познато дете миналата есен в ТЕЛК Пловдив подаде по-малко от месец преди да изтече и я викнаха много бързо и нямаше никакво забавяне.
 Може да се случи да те извикат един месец след като си подал документите за ново явяване и преди да е изтекъл стария ТЕЛК - и  да ти намалят % - по спомен имаше такъв случай тук във форума

# 303
  • гр.Бургас
  • Мнения: 336
Не знам черно на бяло колко по-рано се подават документите за преосвидетелстване,но звънях в нашата картотека(Бургас) и ми казаха,че септември трябва да подам молбата.ТЕЛК-а на моето детенце е до 01.11.2017г.

# 304
  • Мнения: 275
Деси, значи месец и половина -два преди да е изтекъл
Три ми се струва много, но пък всеки ТЕЛК си е отделна държава

# 305
  • гр.Бургас
  • Мнения: 336
mimira,и аз мисля,че три са много,ама знам ли.Както някои ги викат след 2-3  и повече месеци .Всеки град си е отделно.

# 306
  • София
  • Мнения: 396
Пиша за София. Подновявахме миналата пролет. Подадохме месец предварително и се оказа, че трябва да е 3 месеца. Получи се прекъсване от 1 месец. Загубихме заплатата за асистент за този период.

# 307
  • Мнения: 2 190
Имахме телк до юни, подадох молба на 15 март, а получихме дата за октомври...Преди две години се случи.

# 308
  • Мнения: 530
Здравейте, детето ми е с ГРР (Генерализирано разстройство на развитието), детски аутизъм. Получихме писмо от ТЕЛК, че ни искат следните документи -
1. Етапна епикриза и амбулаторни листове от лекуващ психиатър.
2. Всички епикризи от стационарно психиатрично лечение (ние имаме епикриза от Св. Никола от месец юли).
Та питането ми е при положение, че аз нямам такава етапна епикриза от лекуващ психиатър и по принцип тя не е заведена при някой психиатър, няма ли да минем само с епикризата от Св. Никола или сега трябва отново да търся някъв психиатър да я гледа?
Благодаря за отговора.

# 309
  • Мнения: 742
Епикризата от Св. никола е достатъчна, но за пред ТЕЛК колкото повече повече документи представите-толкова по-добре. Пък и мнението на още един соециалист никога не е излишно.

# 310
  • Мнения: 1 661
Момичета днес май после минахме ТЕЛК с очни проблеми и му дадоха 53%. От социалните знам 350лв. Но от НОИ не се ли получават пари? Какъв е реда с НОИ?

# 311
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Момичета днес май после минахме ТЕЛК с очни проблеми и му дадоха 53%. От социалните знам 350лв. Но от НОИ не се ли получават пари? Какъв е реда с НОИ?
Колко е голямо детето? Всъщност възрастта няма значение в случая. Пенсия само с ЕР ≥ от 71%

# 312
  • Мнения: 23
Здравейте на всички:
Включвам се, за да споделя, че днес най-сетне получихме уведомление от НЕЛК с дата за явяване пред комисията 07. 03. 2018 г. (?!?). При положение, че законът ясно регламентира тримесечен срок от постъпването на документите от ТЕЛК, те си позволяват грубо да погазват закона и нарушават правата на децата ни.
Разговарях с госпожата, която отговаря на номера за контакти и тя ме посъветва да изпратя писмо до директора на НЕЛК.
Дори самата идея да пиша на директор на национална институция с искане да спази закона ми се струва абсурдна, да не говорим, че ако някоя от нас се забави дори и ден (не три месеца, както в случая) и не спази срока за обжалване, институциите автоматично анулират искането ни.

# 313
  • Мнения: 1 661
МамаРаче вярно ли? Оххх Sad
На 14г е

# 314
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462

Че защо да ви лъжа Astonished

Потърсете си инфо и прочетете. Има доста в нета.

Общи условия

Активация на акаунт