Правата на децата ни с ТЕЛК!

  • 118 530
  • 744
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 6 074
Здравейте!
ДИ е 20.09.17г.
Решение на ТЕЛК от 13.10.17г. (първо е)
Печата е от 20.11.17г.
Днес подписах решение за сумата която ще преведат през декември. Не разбрах тази сума за кои два месеца е: .м.10 и м.11 или м.11 и м.12. Въобще как вървят преводите - месец за месец или за предходния месец. Не разбрах всеки месец ли трябва да ходя до 10 число да се подписвам. Не успях да говоря със служителката, защото тя като видя името на детето си спомни нещо което не знаех и когато се опитах да разбера какво е ставало тя излезе набързо от стаята и нямаше кого да питам. Този документ на който пишеше сумата за двата месеца беше в един екземпляр и на мен не ми даде копие. Трябва ли да имам екземпляр от този документ?

# 451
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Сумата трябва да е за  септември, октомври и ноември щом ДИ е 20.09.  Парите се изплащат за предходния месец.т.е януари ще получите сумата си за декември. Този месец трябва да имате превод за месеците от ДИ до ноември включително.

# 452
  • Мнения: 9
Здравейте! Има ли някой със диагнози епилепсия и  умерена  умствена изостаналост,значително нарушение на поведението, изискващо грижи и лечение и колко процента дават на телк комисията. 

# 453
  • Мнения: X
Здравейте! Има ли някой със диагнози епилепсия и  умерена  умствена изостаналост,значително нарушение на поведението, изискващо грижи и лечение и колко процента дават на телк комисията. 
Дъщеря ми е така.
Дадоха и 77 процента .

# 454
  • Мнения: 9
Благодаря за бързия отговор.

# 455
  • Мнения: 773
Синът ми също е с тази диагноза и с леко умствено изоставане .Той е с 72%

# 456
  • София
  • Мнения: 199
Здравейте! ДИ на ТЕЛК на детето е рождената му т.е. 18.07.2016. Сега имам превод, който като се раздели на 350 лева излиза, че е за 7 месеца. Ако изобщо правилно съм разбрала. Не се ли изплащат от ДИ? В молбата попълних нея.

# 457
  • София
  • Мнения: 38 419
Телк-а ни изтича април 2018. Какво трябва да правя? Пак ли да събирам документи?

# 458
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Здравейте! ДИ на ТЕЛК на детето е рождената му т.е. 18.07.2016. Сега имам превод, който като се раздели на 350 лева излиза, че е за 7 месеца. Ако изобщо правилно съм разбрала. Не се ли изплащат от ДИ? В молбата попълних нея.

Отговора ви се крие в заповедта от социалните. Там трябва да пише от кога ще ви се изплаща.
пп от тази година връщат една година назад ,не три години както беше.
Миналата година чл8д не беше 350лв, а по-малко. Вижте първия пост на тази тема.

# 459
  • София
  • Мнения: 199
Значи трябва да ходя да търся заповед, така ли? Вие така ли процедирахте? А иначе да - бях забравила, че е само година назад. Благодаря!

# 460
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
https://
Телк-а ни изтича април 2018. Какво трябва да правя? Пак ли да събирам документи?

Февруари подайте заявление за преосвидетелстване . В писмото,което ще получите ще пише какви изследвания ще трябва.

# 461
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Значи трябва да ходя да търся заповед, така ли? Вие така ли процедирахте? А иначе да - бях забравила, че е само година назад. Благодаря!

Заповедта трябва да сте я подписали и получили преди превода.

# 462
  • София
  • Мнения: 199
Ами не съм подписвала - попълних само декларацията. Други документи не са ми давали. Преди малко им звъннах. Човека, с когото разговарях отговаря за лица над 18 години, но му издиктувах моето ЕГН и му излезе, че плащането започва от ноември 2016, което си е точно година назад от датата на влизане в сила на ТЕЛКа. Това добре. Има ли вариант да ги изплащат на части? Примерно сега една част, а другата- следващия месец. мамаРаче, много ти благодаря за бързите отговори.

Последна редакция: ср, 13 дек 2017, 17:30 от Bellindaa

# 463
  • Мнения: 10
Здравейте,
Искам да питам нещо. Детето ми е с 50 % ТЕЛК и съответно трябва да получава по 350 лв на месец. ДИ е 7.07.2017, а решението на ТЕЛК го заверихме на 11.11.2017 и веднага си пуснах документите в социалното. Дотук добре. Но днес дойде първия превод и са ми превели 1050 лв, тоест за три месеца назад. А аз като си смятам от юли до ноември са пет месеца. Според вас прецакали ли са ме и трябва ли да отида да се разправям? Доколкото разбрах от всичко изчетено досега парите се плащат от ДИ.

# 464
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
Здравейте,
Искам да питам нещо. Детето ми е с 50 % ТЕЛК и съответно трябва да получава по 350 лв на месец. ДИ е 7.07.2017, а решението на ТЕЛК го заверихме на 11.11.2017 и веднага си пуснах документите в социалното. Дотук добре. Но днес дойде първия превод и са ми превели 1050 лв, тоест за три месеца назад. А аз като си смятам от юли до ноември са пет месеца. Според вас прецакали ли са ме и трябва ли да отида да се разправям? Доколкото разбрах от всичко изчетено досега парите се плащат от ДИ.

Никой не вие  е прецакал-от юли до октомври получавате по 175 на месец, а за ноември 350 лв. Това прави точно 1050 лв. Така е по закон

Общи условия

Активация на акаунт