има ли връзка?

  • 1 543
  • 15
  •   1
Отговори
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
опитваме се за второ. от няколко меесеца месечния ми цикъл е малко странен. по принцип е 6-7 дена като първия е слаб. от 2 до 4- нормален и 5-7 слаб.
от няколко месеца първите 2 да не кажа и 3 дни е много слаб-няколко капки. и след това нормален. все ме "лъже", че съм бременна(при първата бременност имах слаб цикъл 2 месеца).
преди съм чувала, че яйцето се опитвало да се закачи, но не успява.
дали са бабини деветини или има някаква връзка.
дано да съм го обяснила ясно!
случвало ли се е на някой?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 819
опитваме се за второ. от няколко меесеца месечния ми цикъл е малко странен. по принцип е 6-7 дена като първия е слаб. от 2 до 4- нормален и 5-7 слаб.
от няколко месеца първите 2 да не кажа и 3 дни е много слаб-няколко капки. и след това нормален. все ме "лъже", че съм бременна(при първата бременност имах слаб цикъл 2 месеца).
преди съм чувала, че яйцето се опитвало да се закачи, но не успява.
дали са бабини деветини или има някаква връзка.
дано да съм го обяснила ясно!
случвало ли се е на някой?
До 8 дена М. се приема,че всичко е наред.
А тест за бременност прави ли? Не са редки случаите на т.н цветна бременност. При теб, след като при първата бременност е било така- вероятно е пак да се получи същото. За това би било добре да мериш БТ.
Аз имам една успешна бременност и при нея имаше зацапване в дните около предполагаемата М.,но неможех да го объркам с редовна М.( а и мерех БТ)
Защо се получава кървене при бременност?
При имплантирането, т.н въси могат да разкъсат кръвоносен съд ,при недостиг на Прогестерон и т.н.
Направи са всеки случай един тест...и късмет

Последна редакция: сб, 06 май 2006, 09:02 от denis_d

# 2
  • Мнения: 2 120
Цитат
опитваме се за второ. от няколко меесеца месечния ми цикъл е малко странен. по принцип е 6-7 дена като първия е слаб. от 2 до 4- нормален и 5-7 слаб.
от няколко месеца първите 2 да не кажа и 3 дни е много слаб-няколко капки. и след това нормален. все ме "лъже", че съм бременна(при първата бременност имах слаб цикъл 2 месеца).

Явно това се получава от как си започнала с опитите. Направи си тест в деня на лелката. Ще разбереш дали става нещо въобще или просто цикълът ти си промена консистенцията от  това, че бебеправите.
При мен вида на М. се смени от както правим опити.

# 3
  • Мнения: 2 825
То май при всички момичета се е сменила консистенцията на лелката при започване на бебеправене  Confused При мене цикъла стана много къс  Confused
Пробвай с тестове в деня на лелката и дано се разбере какво се случва  Simple Smile
Стискам ти палци скоро да се похвалиш с една бъдеща сестричка на малкия  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 1 153
А защо се получава така?(тоест защо се сменя продължителноста и регулира ли се по някакаъв начин Rolling Eyes)

# 5
  • Мнения: 2 120
Защо ти е да я регулираш?
Променя се поради ред причини.
Евентуално оплождане, но не последвала бременност, ранен аборт, който е нормален в 50% от случаите, оползотворените фертилни дни и настройката на организма, което влияе на хормоните....

# 6
  • Мнения: 3 376
А защо се получава така?(тоест защо се сменя продължителноста и регулира ли се по някакаъв начин Rolling Eyes)

Някои предполагат, че в някакъв момент е настъпила бременност, която обаче се е самопрекъснала в изключително ранен етап и жената дори не е разбрала за нея. Това обаче си е вид хормонален дисбаланс, който бива "запаметен" от организма. И при следващите цикли се имитира това дебалансирано състояние.

# 7
  • Мнения: 2 825
А защо се получава така?(тоест защо се сменя продължителноста и регулира ли се по някакаъв начин Rolling Eyes)

Според мене е хормонален дисбаланс, но идея си нямам каква е причината за това  Confused
ако някой има повече инфо ще е хубаво да го сподели, смятам че този въпрос тревожи доста момичета, които са в началото на бебеправенето.
Аз ходих на доктор няколко месеца след като ми се промени цикъла и док. каза че било нормално- от хормоните, да не го мисля и да си живея живота. Те май тука на всичко така отговарят  #Cussing out

# 8
  • Мнения: 354
Споделям напълно констатацията на Дара. И при мен от както бебеправим ,цикълът ми промени интезитета и продължителността си. Четох ,че подобно отклонение е нормално и не бива да буди тревога. Всеки път , когато на превръзката в продължение на ден два се появяват няколко капки си мисля , че се случва само , за да ми е още по- гадно след това.

# 9
  • София
  • Мнения: 35 819
А защо се получава така?(тоест защо се сменя продължителноста и регулира ли се по някакаъв начин Rolling Eyes)

Според мен причината е, че се вглеждаме по дълбоко и по друг начин в нещата, вкл. и в лелката.
Поне при мен е така, 4 години чакам и тръпна и все търся да открия нещо по-различно. Преди бебеправенето,никога не съм обръщала внимание - кога ми идва, обилно ли е , какъв цвят е, от веднъж ли е или първо има зацапване, колко дни е и т.н . А сега всичко се наблюдава , записва ... newsm78
 

# 10
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
при първата бременност се получи по същия начин. ще изчакам седмица за по-сигурно и ще си направя тест. Благодаря за отговорите!

# 11
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
след 4 дни закъснение и 2 дни "сълзене" взе, че ми дойде. като свърши ще отида да видя какво ще ми кажат тукащните доктори. за сега мисля да спра да мисля Laughingмного взе да ме изнервя ситуацията.

# 12
  • София
  • Мнения: 35 819
Съжалявам mariabutti,
А мериш ли БТ ? Това 4 дневно закъсненение може да е от по-късна Овулация?
Ако мериш редовно БТ ще знаеш,  кога е следващата М. и поне ще избегнеш това напрежение когато ти закъснява , а не знаеш от какво. Като минат дните на твоята ЛФ и не ти идва -тогава може да се надяваш.
Поне аз така правя. И също като теб - вече съм доста изнервена, но неискам да се надявам напразно и искам да знам колкото може по-рано -дали ще ми дойде М. Дори напоследък си пускам прогестерон на 9-10 ден след О. и винаги показва че няма бременност (нивата са под норната).

# 13
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
аз си следя овулацията с овускоп и знам кога ми е . по принцип М ми е много редовен.
от месец и половина пия система от билки за засилване на метаболизма и овулацията. знам, че и годините си казват думата.
Божа работа.
гледам да правя каквото мога за да съм здрава.

# 14
  • Мнения: 2 825
Миме, съжалявам, че ти е дошло  Sad Хубаво си решила да не го мислиш много, че наистина е изнервящо  Simple Smile
Стискам палци за следващия месец, дано те пропусне  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт