Студенти в Холандия/Нидерландия -2

  • 125 829
  • 741
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 116
Здравейте,
Моята дъщеря е приета в Грьонинген -интернешънъл бизнес администрейшън.Що е то  аз не знам и тя ми казва че не може да ми го каже на български.Пиша го на кирилица , за да не сбъркам.
Има ли някой ,който е приет или ще учи там и ако някой ми даде малко повече инфо ще съм много благодарна.Притеснявам се , а не й казвам нищо защото тя си решавала ,а аз определено исках да учи в Германия.Как е стоят нещата с общежитията там?

# 436
  • Мнения: 7
Дъщеря ми е приета в Маастрихт - европейско право. Моля Ви споделете информация за града и съответно на начините за намиране на квартира. Ако има някой, който също е приет ще ми бъде приятно да обменим информация.

# 437
  • Мнения: 46
Привет.
Само преди две седмици бях в Холандия. Дебитни карти  на Уникредит и РФ банк Виза не вървят, но пък на ПИБ ставаше. Гледайте картите да са маестро. И нещо много важно-в автобусите на градския транспорт вече не може да се купува билет от шофьора в кеш. Билет се купува само с карта и ако тя не върви става проблем и трябва да търсите българи из летището.

# 438
  • София
  • Мнения: 4 493
Привет.
Само преди две седмици бях в Холандия. Дебитни карти  на Уникредит и РФ банк Виза не вървят, но пък на ПИБ ставаше. Гледайте картите да са маестро. И нещо много важно-в автобусите на градския транспорт вече не може да се купува билет от шофьора в кеш. Билет се купува само с карта и ако тя не върви става проблем и трябва да търсите българи из летището.
Ако говорите за летище Айндховен, то има автомати за билети, точно до автоматите на спираката на автобусите за зареждане на ОВ чип картите. Отделно от това, най-евтино е да се вземе пластика на ОВ чип карта - мисля че беше около 7 евро и после само си я зареждате, а и така билетите за автобус, трамвай и влак излизат доста по -евтино

# 439
  • Мнения: 2 992
Отделно от това, най-евтино е да се вземе пластика на ОВ чип карта - мисля че беше около 7 евро и после само си я зареждате, а и така билетите за автобус, трамвай и влак излизат доста по -евтино

В Холандия те таксуват, когато слизаш и ти взима от картата, отчитайки разстоянието, което си минал. Понякога е по-евтино с твоята си карта ( ако минаваш къса отсечка), както е описала Dioni.
Но може дневната карта да е по-изгоден вариант. Не знам как е в района на Айндховен за градски транспорт. Но за Амстердам и Ротердам има дневна карта, която е на стойността на 2 билета. Ако предстои да пътуваш през деня няколко пъти, то тя може да е по-изгодна

# 440
  • Мнения: 13
Здравейте на всички. Събирам информация за университетите в Холандия. Какви са изискванията за общ успех за прием? Кои са тези, които не изискват отличен успех? Thinking

Хубав ден ви желая! Flowers Bouquet

# 441
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Здравейте на всички. Събирам информация за университетите в Холандия. Какви са изискванията за общ успех за прием? Кои са тези, които не изискват отличен успех? Thinking

Хубав ден ви желая! Flowers Bouquet

Харесайте си университет и специалност и вижте сайта им. Там са описани всички изисквания.

# 442
  • Мнения: 13
Мерси. В сайта на Еразмус Ротердам няма уточнена оценка, става въпрос за Психология.

# 443
  • под Витоша
  • Мнения: 185
Имам въпрос към тези, които са кандидатствали за финансова помощ от Дуо с трудов договор. Справките за доходи на родителите трябва ли да са преведени от заклет преводач или е нужно само да бъдат на английски? Също така ако единият родител има фирма и се самоосигурява - каква справка праща?

# 444
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Мерси. В сайта на Еразмус Ротердам няма уточнена оценка, става въпрос за Психология.

Пишете им на мейла и ги питайте каквото Ви интересува, синът ми комуникираше по този начин с друг университет, бяха много любезни и отговориха на всички въпроси.

# 445
  • София
  • Мнения: 4 493
Имам въпрос към тези, които са кандидатствали за финансова помощ от Дуо с трудов договор. Справките за доходи на родителите трябва ли да са преведени от заклет преводач или е нужно само да бъдат на английски? Също така ако единият родител има фирма и се самоосигурява - каква справка праща?
Дуо одобри нашите справки без да са преведени от заклет преводач. За самоосигуряващ сигурно и справка от НАП ще искат

# 446
  • София
  • Мнения: 1 942
Имам въпрос към тези, които са кандидатствали за финансова помощ от Дуо с трудов договор. Справките за доходи на родителите трябва ли да са преведени от заклет преводач или е нужно само да бъдат на английски? Също така ако единият родител има фирма и се самоосигурява - каква справка праща?
Дуо одобри нашите справки без да са преведени от заклет преводач. За самоосигуряващ сигурно и справка от НАП ще искат

Моля ви после споделете за колко време са отпуснали заема и дали са ви искали нещо, което не е обсъждано тук. Разни минали по пътя предупреждават сина ми, че е много тегава процедурата и ги мотаят.
Успех!

# 447
  • Мнения: 5 321
Аз не че имам с какво да се похваля, но да се разпиша все пак - интервюто на сина ми е на 16,03. Нарочно го изтегли по-късно, за да работи върху портфолиото си. Успоредно с интервюто ще прави 20 минутен тест по математика и C ++.   Междувременно той спечели едно състезание за изработка  на електронна игра, и надеждите му са тази награда да му донесе успех и при кандидатстването.

# 448
  • София
  • Мнения: 4 493
Имам въпрос към тези, които са кандидатствали за финансова помощ от Дуо с трудов договор. Справките за доходи на родителите трябва ли да са преведени от заклет преводач или е нужно само да бъдат на английски? Също така ако единият родител има фирма и се самоосигурява - каква справка праща?
Дуо одобри нашите справки без да са преведени от заклет преводач. За самоосигуряващ сигурно и справка от НАП ще искат

Моля ви после споделете за колко време са отпуснали заема и дали са ви искали нещо, което не е обсъждано тук. Разни минали по пътя предупреждават сина ми, че е много тегава процедурата и ги мотаят.
Успех!

Оффффф наистина беше драма, но дъщеря ми се заинати и не се отказа. От подаване на документите до получаване на парите минаха почти 5 месеца, но горе-долу на тритият - четвъртият и отпуснаха ОВ чип картата /и това не е малко/. Освен справките от работа, искаха потвърждения от НАП /с идята че може да работиш на 5 места, а да представиш бележка само от 1 от работодателите/. На адрес в БГ получихме от Дуо писма /едно за мен едно за бащата/ с молба да попълниме ръчно едни бланки - с имена, адреси, доходи и какви ли не още глупости и да ги върнеме на адрес в Ротердам. Разговорите по телефон с Дуо траят по 1 час и то защото те оставят на изчакване, а не защото ти обръщат много внимание. В дуо зависи на кого ще попадне, защото пък имаме случайс познато дете на което много бързо отпуснаха финансирането. Имат някакво правило, че има срок за разглеждане на документите и дъщеря ми беше сметнала кога изтича срока от последното подаване на документ и се беше обаждала и понеже разговорите се записват - казала че срока е изтекъл и от тук нататък дори да и откажат финансирането, са длъжни да и платят за просроченото време. 2 пъти и връщаха договора за работа, за да се уточнят минималните часове работа /другият вариант е да дава справки на 3 месеца - колко часа има изработени , като доказателство че покрива минималните изисквания/. Но в крайна сметка изплащат парите от датата на подаване на документите /първоначалната дата/ така че според мен си заслужава усилията.
Успех

# 449
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
ДУО има срок от 6 седмици за отговор. Ако ви поискат уточнение или нов документ, този срок започва да тече отново. Т.е. от всяко писмо което получите от ДУО трябва да броите 6 седмици, както и от всяко писмо, което те получат от вас. Много са стриктни в сроковете. Ние подадохме документи края на юли и от септември започнаха да и плащат. Много са стриктни и правят проверки за фиктивни договори. Т.е. правят проверка дали са платени осигуровки, искат на определено време доказателство, че заплатата е изплатена по банков път и покрива минималните часове работа.
Ако документите са ви изрядни и не ви искат никаква допълнителна информация, както казах до 6 седмици най късно ще получите отговор. Може да си проверявате статуса на молбата в сайта на ДУО, както и можете да кореспондирате с тях чрез сайта.
Аз винаги съм предпочитала да ходя лично, запазва се час и се отива, обикновено винаги има часове дори и за другия ден. Запазването на час отново става онлайн

Общи условия

Активация на акаунт