Колко от вас си стояхте в къщи,когато имахте първокласник?!

  • 2 403
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 113
Синът ми завършва сега първи клас. Продължих да ходя на работа без промяна. Училището ни е зад блока. Посещава занималня в училището. Учителката по занималня ги взима след свършване на часовете, води ги на обяд, после отиват в стаята, пишат домашни, упражняват се. Когато е хубаво времето, играят навън на обяд и след като си напишат домашните. Не ми се налагало да се занимавам допълнително с него у дома- в занималнята си написва всички домашни.  Доволна съм от занималнята.

# 31
  • София
  • Мнения: 11 703
Синът ми в 1 клас учеше целодневно от 8.30-16.30,така че беше безмислено да съм си в къщи!

# 32
  • Мнения: 2 700
Не съм си стояла нито ден в къщи. От самото начало аз водя Линда на училище и аз я взимам, въпреки че училището е относително близо до нас. Ходи на стол и на занималня. В началото аз й купувах купоните, но после само й давах пари + джобните, така че да си прави сметката за седмицата. Проблем с домашни не сме имали, но всеки ден проверявам какво е написала. В интерес на истината, през първия срок се налагаше ако нещо от домашните не ми харесва, да я карам да го прави отново в къщи. Ефект имаше, защото започна да се старае значително повече. Чантата си подготвя винаги сама.

А на въпроса на Ню, обикновено часовете свършват между 11,35 и 12,25, в зависимост от това дали са 4 или 5. Веднага застъпва госпожата от занималнята. Ако часовете са 4 играят малко, мият се и отиват групово на стол, ако са 5 то веднага отиват да ядат. До 13 часа са готови и излизат на двора пак за половин час /ако времето позволява/. По време на занималнята, естествено не ги хранят, но в междучасията могат да си купуват нещо от бюфета. В нашето училище занималнята е до 5, след което извеждат децата на двора да си играят, докато родителите ги вземат.

# 33
  • Мнения: 6 472
Занимални има и платени и държавни...удобство си е
Ако детето е първа смяна, например до 12:30 ч., кога почва занималнята? Какво правят там и до колко часа е тя? Учат ли, спят ли, хранят ли ги? Кажи нещо по-подробно за тази занималня!?

 newsm78Аз си спомням, че в 1 клас се пребирах сама от училище и стоях сама в къщи или със сестра ми, ако се улучим в една смяна. Сега това е немислимо...

Трябва да подсигурят във всяко училище превоз до и от дома на първокласника. Ако ще и платено да е. Огромно улеснение е както за децата, така и за родителите. И сигурно...

Поне при нас след свършване на часовете учителката води децата на обяд, качва ги обратно в стаята и ги предава на госпожата от занималнята. Дъщеря ми ходи допълнително на английски и учителката по английски идва да я вземе и върне от класната стая. Към 17,00  я взима автобуса и я кара в къщи. Ина ходи на държавната занималня, която поне тази година е безплатна. Не спят там. Ако е хубаво времето ги извеждат да играят до към 2-2,30. После пишат домашни, подготвят се за следващия ден и пак ги извеждат на двора. Ако времето не позволява да се излиза навън, играят куклен тятър, четат им приказки, измислят им някаки игри и т.н.

# 34
  • Мнения: 3 342
Тази година ми предстои Дани да е първокласник и дълго обмислях различните варианти. Това, на което съм се спряла засега, е да си постоя вкъщи един-два месеца, след като тръгне на училище/а и бебко да поотрасне още малко/, след което се връщам на работа. Тогава ще наема детегледачка за Виктор и като допълнителна работа ще трябва да понаглежда Дани. Далеч съм от мисълта, че една детегледачка ще успее да се грижи добре за бебето и да помага на баткото с уроците, така че най-вероятно, ако той не успява да се справи сам, ще се занимавам с него след работа. Предпочитам да не го давам на занималня, а и при мисълта, че вкъщи ще има човек, който поне малко ще упражнява контрол върху него, ми е по-спокойно. А иначе на училище ще го води и взима баща му/той поне има възможност да излиза за малко от работа/.

# 35
  • Мнения: 142
Останах в къщи защото нямаше кой да я взема и води на у-ще. Wink Сега пак си стоя заради малкия макостник. #Crazy

# 36
  • София
  • Мнения: 98
Не съм оставала вкъщи. Но училището е целодневно. Сутрин детето пътува с автобус, купоните до 2-ри клас ги купуваха учителките и ги водят на стол. Обикновено няма какво да се доучва, след като се прибера. Сега е в трети клас и в някои дни остава по нещичко за у дома. Като цяло съм много доволна. Но, ако не беше варианта с целодневно училище щеше да се наложи да взема жена. Така беше с най-голямото ми дете. Жената я взимаше от училище, обядваха, а след това учеха уроците. Баща й се връщаше от работа някъде към 18 часа и освобождаваше жената. Тя беше начална учителка и бях изключително доволна. Сега си стоя в къщи в малия, но дъщеря ми продължава да ходи и следобед на занималнята, защото така се чувства добре.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 724
Не мисля, че в къщи се подготвят по-добре от занималнята. Сега материалите и начините на учене са на светлинни години от моят първи клас, да не говорим за познанията и методите на разни баби и лели на заплащане!
Затова основното ми изискване е училището на детето да изисква много и да дава система!

Не смятам да си стоя в къщи, изобщо не намирам смисъл  в това!

# 38
  • Мнения: 4 733
До колко часът са занималните и платени ли са? Какво яде детето цял ден?
Във всяко училище са го уредили по различен начин. Там , където учи дъщеря ми редовните часове свършват в 12.00, г-жата от занималнята взима децата, които остават при нея, води ги на стлоа ( имат такъв в у-ще, като не задължават естествено родителите да записват децата,може и да му се дадат парички на детенце да си купи нещо само за обяд ),след това започват заниманията и най-късно в 17.00 трябва да си взема детето

# 39
  • Варна
  • Мнения: 10 789
До колко часът са занималните и платени ли са? Какво яде детето цял ден?
Във всяко училище са го уредили по различен начин. Там , където учи дъщеря ми редовните часове свършват в 12.00, г-жата от занималнята взима децата, които остават при нея, води ги на стлоа ( имат такъв в у-ще, като не задължават естествено родителите да записват децата,може и да му се дадат парички на детенце да си купи нещо само за обяд ),след това започват заниманията и най-късно в 17.00 трябва да си взема детето

Този вариант ме устройва - ако сега да бях имала ученичка. Но след няколко години ще видим какво ще правим.  Wink

# 40
  • Мнения: 4 733
Този вариант ме устройва - ако сега да бях имала ученичка. Но след няколко години ще видим какво ще правим.  Wink

Ехеееее, до тогава децата може и по интернет да започнат учат, знае ли човек.....

# 41
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Този вариант ме устройва - ако сега да бях имала ученичка. Но след няколко години ще видим какво ще правим.  Wink

Ехеееее, до тогава децата може и по интернет да започнат учат, знае ли човек.....

По-добре майките да работят по интернет.  Laughing

# 42
  • Мнения: 9 990
Много ми е интересна темата. Не че ми предстои скоро, но като си помисля само и ми става лошо. Как ще се справя едно семейство без баби и дядовци? Жената винаги трябва да пренебрегне кариерата си, заради децата. Иначе не виждам, как ще се справи. Дано има начин все пак...
Ами доколкото разбрах има-занималните след училище...или греша? newsm78Първолаците нали ходят само сутрин на училище и след това-едни си тръгват, а други остават следобед на занималня?Аз така ще процедирам , когато ни дойде времето, стига да го предлагат като вариант.Иначе ще се наложи жена да наемем да я взима, ако е в по-отдалечено училище.

# 43
  • Мнения: 4 733
По-добре майките да работят по интернет.  Laughing
Че то и сега може ама аз съм твърдо против, че стоенето вкъщи ме подлудява Sad

# 44
  • Мнения: 3 042
Аз съм по майчинство и за това съм си в къщи още от преди да тръгне щерката в 1 клас. Но дори и да не бях по майчинство пак щях да съм си в къщи, защото моята работа е такава, че си я работя основно в къщи. Това , което трябва да се свърши на вън мога да го върша докато е на у-ще.

Общи условия

Активация на акаунт