ЗОНАТА и ние - 14 Тема

  • 109 264
  • 752
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: X
Не съм сигурна в момента, но по спомени юни или юли бях вече 44 кг. и оттогава до момента съм си така.

# 616
  • Бургас
  • Мнения: 909
Здравейте,
може ли някой да ми помогне как се изчислява по етикет.
примерно сирене котидж на етикета това пише:

хранителни стойности за 100гр.:
енергийна стойност 92kcl
от които наситени мастни киселини 2,6гр.
въглехидрати 1,0 гр,
белтъчини 13гр.

Благодаря ви  bouquet

# 617
  • Мнения: 725
Ето, това смятане и нагласяне на грамажи и блокове е трудоемко и сигурно писва по някое време. Може би затова всички участници от началото до тук са се отказали от този режим.
На мен лично комбинацията плод+ протеин ми действа пидуващо на стомаха. А и с малко дете няма как да смятам и нагласям всяко едно хранене.( това си е мой проблем). Иначе балансираното хранене е най- доброто.

# 618
  • Мнения: 1 165
Аз вече съм трети ден в Зоната. Не съм се теглила, защото смятам,че е рано за каквито и да било резултати.На мен лично не ми допада количеството протеини. Не обичам месо и това изключително много ме затруднява.Също така не съм убедена /за себе си/,че консумацията на такова количество млечни продукти/защото обикновенно това са ми протеините/ е добре . От друга страна обаче, забелязавм ,че този режим се отразява добре на стомаха ми - изчезнаха някои симптоми, които обичайно се проявяваха при мен.
Ще пробвам - решила съм да изкарам месец -два, за да достигна желаното от мен тегло, но после няма да продължа по тази схема. Според мене подходяща за сваляне на килограми, но това пресмятане е трудоемко и за продължителен период не става. Отделно не готвя въобще и се храня само със сурови продукти и евентуално -риба. За продължителен период - това еднообразие ще ми писне. Лишавам се от готвени ястия ,а те също си имат своето място в едни хранителен режим. Знам, че има рецепти за Зоната , но да ви кажа това вече ми идва в повече , а и не мога да си позволя да готвя за мен и отделно за семейството си.
Това ,което ми харесва в режима е ,че е балансиран и ако се спадва дори и дълъг период не следва да вреди на организма, което го прави подходящ за отслабване. От тама насетне - умереон хранене, избягване на тежки въглехидрати и движение.

Последна редакция: пт, 01 дек 2017, 09:05 от Аталанта

# 619
  • Мнения: 1 318
Аз изкарах вече месец в Зоната, с 1-2 излизания. На мен не ми е трудно да следя грамажите, но понякога просто ми се хапва една ябълка без нищо друго, а не може. Това ми е дразнещо. Иначе откакто започнах заради Зоната да пия сутрешното си кафе с мляко станах много редовна в тоалетната, което ми беше проблем преди. Отслабнах 2 кг за двата дни, в които бях болна и пиех само вода /повдигаше ми се само от мисълта за храна/. През останалото време си стоя на едни и същи кг. Не чувствам някакъв прилив на енергия, както бива описван живота в Зоната. Може пък аз да греша някъде.

# 620
  • Мнения: 1 165
Аз изкарах вече месец в Зоната, с 1-2 излизания. На мен не ми е трудно да следя грамажите, но понякога просто ми се хапва една ябълка без нищо друго, а не може. Това ми е дразнещо. Иначе откакто започнах заради Зоната да пия сутрешното си кафе с мляко станах много редовна в тоалетната, което ми беше проблем преди. Отслабнах 2 кг за двата дни, в които бях болна и пиех само вода /повдигаше ми се само от мисълта за храна/. През останалото време си стоя на едни и същи кг. Не чувствам някакъв прилив на енергия, както бива описван живота в Зоната. Може пък аз да греша някъде.
Аз не смятам, че грешиш - веднъж като се разбере принципа е лесно.
За мен лично / може и да греша и дано/ това е едни от поредните "супер" режими, които обещават чудеса. Ако влезнеш в една книжарница има десетки книги за здравословно хранене, написани компетентно и достъпно и претендиращи ,че представят най-добрият режим и правила за хранене.  Rolling Eyes Д ане казвам,че повечето от тях отричат всичко установено преди товал
Най-добрия критерий обаче си остава нашия организъм - ако се чувставаме добре ,занчи това е нашия начин.

# 621
  • Мнения: 2 111
Имам един въпрос: когато имате плод за десерт към основно хранене, колко време изчаквате преди консумацията на плода, така че той да не се счита за отделно хранене и да трябва пак да се съчетава с нещо?
Защото нали принципно е прието, че плодовете трябва да се приемат в разстояние на някакво време след хранене (различните източници го дават различно, но обикновено 20-30 мин). В противен случай така или иначе ми става тежко на стомаха, та сега съм в размишление по въпроса. Ако някой може да помогне, много ще се радвам. Благодаря!

# 622
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
В зоната се броят въглехидрати, протеини мазнини на едно хранне. Няма такова понятие- за раздлено хранене или за ферментации в стомаха  и какви ли не щуротии от рода на - плода да се яде по-късно, или по-рано, започваш да вечеряш или обядваш, и си изяждаш всичко докато оближеш чинията...

# 623
  • Мнения: 998
Здравейте! Храня се отскоро по Зоната и съм много доволна. Изчезна ми склонността към преяждане и ми е леко и спокойно. За резултат е рано да говорим, защото имам гадния навик сама да се саботирам и от доста време се въртя около 66 кг. Искам да сваля още 5 и най-вече - да ги задържа.
Ето и менюто ми за днес:

Закуска: мекички с Хуск и портокал
Обяд: салата Цезар с 2 филийки Вита
Следобедната закуска: блат за сандвичи от сайта на Катина с шунка, котидж сирене, 140 грама ягоди и 3 лешника

Количествата са големи, но всичко гореизброено е 8 блока. Вечерта ще хапна нещо малко или само айран. Мисля да опитам и лунната диета на кисело мляко. Фазата е във вторник.

Надявам се да пораздвижим темичката на този прекрасен за мен режим!

# 624
  • Варна
  • Мнения: 522
Записвам се да следя. За сега само проучвам.

# 625
  • София
  • Мнения: 934
Здравейте! Имам да свалям 7кг. и приятелка ми препоръча Зоната. Прочетох първата страница, но разбира се имам неясноти и не знам дали това ще е Моята диета. Спазвала съм малко 90-дневната, но се чувствам гладна с нея.
По принцип имам град за въглехидрати .
Тук някои неща са в противоречие с разбиранията ми . Например бях убедена, че плодовете се ядат самостоятелно и на разстояние от другите хранения; не се яде сред 18-20 часа; пилешкото е може би най- вредното месо (пълно е с хормони).
Направих си теста , излязоха ми 10 блока. Търся готови менюта, за да видя дали ще успея. Може ли линк?
Ами, май е това. Сигурно ще имам въпроси.

# 626
  • Мнения: 998
https://www.kakvodaqm.bg
www.vzonata.com/recepti/

От тези сайтове вземам аз. И на мен ми бяха странни някои принципи на Зоната, но щом се чувствам добре, значи съм на прав път. Успех!

# 627
  • София
  • Мнения: 934
Прегледах рецептите в сайта на Катина. Обаче нямам никакво време да си приготвам 3-4 рецепти за деня. Особено сега в началото. По нататък като свикна може би. Разбрах, че киселото мляко е универсална храна, така че междинните хранения поне засега ще са ми това. Препоръчайте ми нещо за първите дни за основните хранения. Варено яйце, сандвич, салата. Трябват ми 10 блока на ден. Ако някой си е записвал менютата за деня, ще съм благодарна да ми изпрати.

# 628
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Тук във Форума на зоната, където са състезанията има менютата на много момичета, които в продължение на 15 дена всеки ден са си писали какво са консумирали

# 629
  • София
  • Мнения: 934
1 протеинов блок = 7 гр. протеини
1 въглехидратен блок = 9 гр. въглехидрати
1 блок мазнини = 1,5 гр. мазнини
По  10 броя за деня, зн,ачи 70гр. протеини, 90гр. въглехидрати, 15гр. мазнини. Пък и разделено на 5 хранения. Това не е ли много малко или аз нещо не разбирам Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт