До мамите хранещи с Аптамил

  • 1 295
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Здравейте майчета,
ние ставаме вече на четири месеца и ни предстои от Аптамил1 да минем на Аптамил2. Та въпроса ми е вие кога сменихте млякото веднага или поизчакахте малко. Аз още не съм захранвала с нищо и се чувстваме доста добре само  на единичката. Предварително мерси за съветите.  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 178
В началото на петия месец ,започнах да давам Аптамил2 Hug

Последна редакция: ср, 03 май 2006, 09:48 от izmini77

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз ги смених в началото на 4-ия месец.Аптамил2 е съобразен като съдържание за пораснали бебета и Аптамил 1 не съдържа нужните вещества от които се нуждае организма на 4 месечно бебе.
 Ако си решила да чакаш още, нищо няма да му стане на детето.

# 3
  • Мнения: 1 150
На 4 навършени минахме на Аптамил 2, на 8 на 3-ка
Няма какво да те притеснява според мен.Не мисля че има значение дали си захранила или не.

# 4
  • Мнения: 27 524
2-ката е за началото на 5-ти месец. По принцип в доста страни , не знам защо, съветват повечко време да се кара с единицата. Понеже е напълно адаптирано, другите са вече частично адаптирани. Малко по-обогатени са, съобразени с подрастващия организъм. Тук специално минават на двойката на 8 месеца, а на тройката след годинката. Не знам дали е правилно, аз следвам написаното на кутията. Но може би с другото бебче ще продължа малко повече с единицата, до 6 месеца, мисля, че напълно адаптираното мляко е малко по-добър вариант от частично. Това е моето мнение. Който от двата варианта си избреш, няма да сбъркаш, така че не се притеснявай. Поздрави  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Не помня точно кога, но по съвет на педиатърката започнах по-късно с 2-ката и после с 3-ката по същия начин. Дариа сега е на почти 2 години и все още пие предимно 3-ка, кисело мляко и прясно давам като разнообразие само.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
2-ката е за началото на 5-ти месец. По принцип в доста страни , не знам защо, съветват повечко време да се кара с единицата. Понеже е напълно адаптирано, другите са вече частично адаптирани. Малко по-обогатени са, съобразени с подрастващия организъм. Тук специално минават на двойката на 8 месеца, а на тройката след годинката. Не знам дали е правилно, аз следвам написаното на кутията. Но може би с другото бебче ще продължа малко повече с единицата, до 6 месеца, мисля, че напълно адаптираното мляко е малко по-добър вариант от частично. Това е моето мнение. Който от двата варианта си избреш, няма да сбъркаш, така че не се притеснявай. Поздрави  Simple Smile
В БГ само тройката е частично адаптирана.На кутията пише, че Аптамил2 е за след третия месец!Тъй, че въпроса на майката е съобразен с указанията на кутията!!!!!

# 7
  • Мнения: 27 524
2-ката е за началото на 5-ти месец. По принцип в доста страни , не знам защо, съветват повечко време да се кара с единицата. Понеже е напълно адаптирано, другите са вече частично адаптирани. Малко по-обогатени са, съобразени с подрастващия организъм. Тук специално минават на двойката на 8 месеца, а на тройката след годинката. Не знам дали е правилно, аз следвам написаното на кутията. Но може би с другото бебче ще продължа малко повече с единицата, до 6 месеца, мисля, че напълно адаптираното мляко е малко по-добър вариант от частично. Това е моето мнение. Който от двата варианта си избреш, няма да сбъркаш, така че не се притеснявай. Поздрави  Simple Smile
В БГ само тройката е частично адаптирана.На кутията пише, че Аптамил2 е за след третия месец!Тъй, че въпроса на майката е съобразен с указанията на кутията!!!!!

Хм, може. Какви са тия млека, толкова различни, не знам... Thinking

# 8
  • Мнения: 6 472
На 7 навършени месеца, но тя до 6,5 м беше изцяло на кърма.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 019
Като навърши 4 месеца минах на Aptamil 2.

# 10
Сега започнахме пети месец и минаваме на Аптамил 2! На кутията пише след четвърти месец и следвам указанията!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Ами аз мислех да го почнах около седмица след 4 навършени месеца, защото започнах захранване и не исках да давам повече от 1 ново нещо (все пак съставът е различен от Аптамил 1). Явно обаче наистина е съобразено с изискванията за възрастта, защото бебо започна да не се наяжда с 1-цата, независимо, че увеличих количеството. Като минахме на 2-ката-никакъв проблем и се наяждаше добре с по-малко количество.

# 12
  • Мнения: 992
2-ката е за началото на 5-ти месец. По принцип в доста страни , не знам защо, съветват повечко време да се кара с единицата. Понеже е напълно адаптирано, другите са вече частично адаптирани. Малко по-обогатени са, съобразени с подрастващия организъм. Тук специално минават на двойката на 8 месеца, а на тройката след годинката. Не знам дали е правилно, аз следвам написаното на кутията. Но може би с другото бебче ще продължа малко повече с единицата, до 6 месеца, мисля, че напълно адаптираното мляко е малко по-добър вариант от частично. Това е моето мнение. Който от двата варианта си избреш, няма да сбъркаш, така че не се притеснявай. Поздрави  Simple Smile
В БГ само тройката е частично адаптирана.На кутията пише, че Аптамил2 е за след третия месец!Тъй, че въпроса на майката е съобразен с указанията на кутията!!!!!

извинявай но на аптамил 2 в бг пише от 5 месец да се дава досега не съм попадала на кутия на която пише след трети месец
иначе и аз сматам като навърши 5 месеца да давам вече аптамил 2  Peace

# 13
  • Мнения: 1 150
В БГ само тройката е частично адаптирана.На кутията пише, че Аптамил2 е за след третия месец!Тъй, че въпроса на майката е съобразен с указанията на кутията!!!!!

Не пише ли - пълноценно адаптирано мляко за кърмачета след 4-тия месец  newsm78
Поне на тази, която аз имам в нас така пише. Разбирам го след 4 навършени, демек 5-ти месец

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
В БГ само тройката е частично адаптирана.На кутията пише, че Аптамил2 е за след третия месец!Тъй, че въпроса на майката е съобразен с указанията на кутията!!!!!

Не пише ли - пълноценно адаптирано мляко за кърмачета след 4-тия месец  newsm78
Поне на тази, която аз имам в нас така пише. Разбирам го след 4 навършени, демек 5-ти месец
Е така пише  де!Обърках се че е за след четвъртия, а не за след третия.Извинявам се.

Общи условия

Активация на акаунт