Как да съхранявам АМ по-дълго?

  • 489
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Понеже го ползвам само за пюрета и тук-таме някоя безмлечна каша. Ето сега трябва да изхвърля половин кутия, отворена на 1.04. Предполагам срокът след отваряне  е за да не се допусне бактериално замърсяване. Ако го държа в хладилник дали ще му се удължи срокът и ще му стане ли нещо?

# 1
  • Мнения: 411
Специално на няколко вида млека пише да не се съхранява се хладилник..хладилникът си е влажна среда,а точно от това трябва да се пази. Thinking

# 2
  • Мнения: 27 524
Не може в хладилник, но според мен ако минат малко повече от 4 седмици едва ли е толкова фатално. За много малко бебче да, ама за по-голямо...И аз купих Нутрилон за пиене, той пък се оказа наблъскан с брашно и нишесте  Sick и сега позлвам кутия от едно кило само за пюретата и гриса, та за 4 седмици едва ли ще употребя, но няма да го хвърля после, ще си го довърша.

# 3
  • Мнения: 533
Специално на няколко вида млека пише да не се съхранява се хладилник..хладилникът си е влажна среда,а точно от това трябва да се пази. Thinking

И аз така мисля  Flutter. Аз предпочитам да изхвърля, но да не рискувам.

# 4
  • Мнения: 42
Я по-добре си го ползвай като сметана за кафето , а пък вземи ново на детето baby_neutral.В хладилника си му създала такава брагоприятна среда за развитие на каквото и да било, или пък си унищожило някой от полезните вещества и витамини ,те са толкова неусточиви.Така, че ако искаш дай му го просто като пълнеж, на който липсва каквато и да било хранителност

# 5
  • Мнения: 7 640
Не може в хладилник, но според мен ако минат малко повече от 4 седмици едва ли е толкова фатално. За много малко бебче да, ама за по-голямо...
подкрепям!
А защо не може да го изядете толково време- една кутия от 400гр е на практика 100м.л.
Аз в една порция кисел, грис и пр. слагам по 2 м.л., т.е. вие би трябвало да си го изядете за 30 яденета newsm78

# 6
  • Мнения: 983
Не вярвам, че е фатално + една седмица от посочения срок, но смятам, че свойствата на млякото няма да са същите.

# 7
  • Мнения: 135
И моето направи месец на 03.04,но го полвах до вчера  newsm53 Какво да го правя.Ние не го пием,от два-три дни е го давам със спортно шише,така пие по 100мл,ако е само за пюрета поне още няколко дни го използвай.Но ти си знаеш най-добре.Аз и в кафето си слагах,но не слагай захар  smile3503

# 8
  • Мнения: 180
Според мен не е чак толкова фатално, но най-добре и най-сигурно, звънни един телефон на вносителя и попитай или потърси в Интернет страницата на производителя.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 457
Веднъж ми купиха по погрешка една кутия Нан и на нея не пише такъв срок на ползване както на другите марки АМ. Тоест никъде не се упоменава,че трябва да се ползва само 3-4 седмици. Така че може да купуваш Нан щом е само за пюрета и каши и да го ползваш малко по-дълго време.

Общи условия

Активация на акаунт