Парфюмни размисли и страсти - 209

  • 120 923
  • 732
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30 966
Пролетни цветя



снимката е от фрагрантика, другите са от нета

Кои са вашите любими парфюми с аромати на фрезии, божури, зюмбюли, люляци и всички други пролетни цветя, за които се сещате? Харесвате ли напълно цветни аромати? Кое е любимото ви пролетно цвете и намерихте ли го натурално в парфюм или търсите?


Въпроси за мнения и пазаруване от сайтове, моля, тук: Изпитани сайтове за парфюми

ВНИМАНИЕ!
Ако искаш да спестиш пари не е препоръчително да четеш тук!
Тази тема води до сериозно пристрастяване към придобиването на парфюми и до много високи, често непредвидени разходи!

Парфюмен пътеводител

Лекциите на Натали Никол за начинаещи и не толкова начинаещи парфюмани:

лекция 1
лекция 2

Данни за теглото на пълни и празни флакони.

Формула на Бижу за съотношението мл - грам: 1мл. парфюм = 0,73 гр.

"Номинации на Мадам Оче - 2012 г."

"Номинации на Мадам Оче - 2011 г."

Предишната тема.

Парфюмен пътеводител - за София

Последна редакция: сб, 08 апр 2017, 20:12 от bubanka

# 1
  • Мнения: 2 677
Еха, цветно и шаренко  Heart Eyes
Благодаря, Денси  bouquet
Тази пролет най-често посягам към Мадам на Готие - харесва ми розата в него.

# 2
  • Мнения: 35 891
не харесвам /пролетни/ цветя в парфюм и ги избягвам старателно  Laughing

# 3
  • Мнения: 8 793

Не обичам пролетни цветя в парфюми. Единственият, който нося, е с виолетки, Alexander McQueen My Queen, но дори в него теменужката не е единствено, нито водещо ухание. Харесвам и рози, но задължително да са примесени с други ухания, напълно цветните аромати не ми харесват.

# 4
  • Мнения: 794
Нямам представа какъв е този парфюм, но името му е много пролетно Wisteria Hysteria, глицинията цъфти през май.http://www.enzo.bg/stephen-jones/wisteria-hysteria-toaletna-voda-za-zheni/

# 5
  • София
  • Мнения: 38 210
Харесвам цвятя, особено напролет. Напоследък въртя Люляка на Ив Роше и Императрицата, която тази пролет ми мирише на цвета на сливите и черешите.
Също така търся нещо с виолетка и/или ирис.
Розите ми писнаха малко.

# 6
  • Мнения: 3 248
Пролетно време много обичам цветя!

Едни от любимите ми са:
- лале Byredo La Tulipe
- момина сълза Diorissimo

Търся си божур и липа...



Free Agent, виолетката на Аник Гутал, на L'Аrtisan, Insolence на Герлен?

# 7
  • София
  • Мнения: 5 549
Много харесвам цветни аромати, много! Heart Eyes Ако трябваше да си избера сезон, в който имам най-много любимци, това е точно пролетта.

Благодаря за темата, densi! bouquet

По-късно ще намина пак и ще си напиша конкретно любимците, че сега нямам възможност. А те са много.  Heart Eyes

# 8
# 9
  • София
  • Мнения: 2 512
Пролетта - най-любимия сезон /защото след нея идва обожавано лятооо/ Heart Eyes Heart Eyes Не обичам изявено цветни парфюми, идват ми прекалено задушливи. Напоследък открих за себе си парфюмни рози, като преди смятах, че не понасям точно розите  Crazy В момента се сещам за наскоро тествани Florabotanica и Rosabotanica на Balenciaga и че са доста подходящи за сезона  Peace
Денси, благодаря за отново чудесно оформена темичка  bouquet

# 10
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 510
Благодаря, Денс за новата тема! bouquet

Имам си любимци: Violetta di Parma Borsari - страхотна виолетка и Tilleul D`Orsay - любимата ми липа. Hug

Парфюмните ми рози няма да изброявам и коментирам - много са, силни са, прекрасни са! Heart Eyes

ПП И как забравих най-любимия от любимите пролетен и единствен Mon Guerlain! РазкоШ! newsm51

Последна редакция: чт, 06 апр 2017, 16:45 от BBeLLa

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 885
От пролетните цветя любими са ми  фрезии и люляк, обаче не съм попадала на парфюм с изявени фрезии. Обожавам аромата на глициния от съседните дворове и по този повод поръчах недолюбвания тук Eclat D'arpege.
Зюмбюл , момина сълза и нарцис в парфюм не харесвам, много са ми натрапчиви, а миризмата на прецъфтял зюмбюл ми обръща стомаха.
Няколко парфюма нося само през пролетта - Serge Lutens A La nuit,Balenciaga Paris, Champs Elysee ,Idylle Guerlain, Aqua Allegoria Pivoine Magnifica (за търсещите ирис и виолетка, тук в комбинация с божур), J'adore.

# 12
  • Мнения: 9 988
Благодаря за темата и прекрасното оформление! bouquet

Ах, как я чакам тази пролет! Тук имаше 1 (!) пролетен ден и пак се захлади.
И цветни аромати обичам много- не са толкова на брой колкото ориенталците и гурме ароматите, но в личната ми класация има поне 20 които обичам наистина много.

Обичам да съчетавам ароматите с цвета на тоалета и материята. Дори обратното, да си играя с контрастите, да използвам аромата като акцент.

Имам любим люляк, който поднових- Trussardi My Name. ВЪрху моята кожа превъзходен, хладен с кремова консистенция. Сравнявала съм го с други люляци (Aerin Lilac Path например), но там има други цветни елементи, коио ми нарушават възприятията.

Божур с пипер и панакота- Signorina. От няколко години го нося и не може да ми омръзне. Много слънчев, безгрижен и същевременно спокоен аромат.

Нямам търпение да понося подобаващо новия ми Quelques Fleurs Royale и придобитите миналото лято Jour Absolu и Jour Gardenia

Виолетките са ясни- Angel Violette, Insolence EdP & EdT.
Розите също- Rose Splendide, Drole de Rose, Chloe EdT 2015
Гардения- La Panthere, La Panthere Legere, Organza
Ще нося много лавандула- Covet, Jicky, La Pluie и любимите ми несладки аромати Narciso for Her EdT (боже, това нероли! Heart Eyes) и Лолита L'Eau en Blanc.

Сигурно забравих някой....Angelique Noir, Sicily и Valentina Assoluto, последната е прекрасна с тоалет пепел от рози.  Heart EyesHeart Eyes
Проблемът е, че имам толкова много, че незнам към кое да посегна първо. И си ги обичам всичките!

# 13
  • Мнения: 211
Много харесвам ароматите на пролетните цветя. Флоралните парфюми са ми слабост, но нямам конкретен любимец, тъй като съм склонен да харесам почти всички.  Laughing
Наскоро пробвах нещо, което смятам, че е подходящо за сезона - Issey Miyake - Pleats Please L'Eau:
https://www.fragrantica.com/perfume/Issey-Miyake/Pleats-Please-L-Eau-22856.html
Парфюмът е лек, деликатен, с преобладаващи рози и нероли, но според моя нос всички нотки са така добре блендирани, че се е получила момина сълза, която по принцип не присъства в пирамидата. Simple Smile

# 14
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 438
Благодаря за новата тема Hug
На първо време за цветни се сещам за Jour d`Hermes Absolu,Tory Burch, Honeysuckle & Jasmine Jo Malone , Wild Bluebell Jo Malone,  едно предложение с виолетка и роза -Red Roses Jo Malone .

Общи условия

Активация на акаунт