Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 29

  • 146 786
  • 923
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 530
Alien1 бих ти предложила да приложиш нещо за успокоение и тогава да потърсиш терапия. Също така психолог доста би помогнал в ситуацията. Все пак поведението е защото детето иска по някакъв начин да комуникира с другите, а не знае, как.
Даваш ли му някакви добавки, да не би някоя от тях да предизвиква агресия, винаги ли е бил така?
Аз примерно от известно време взех да мажа дъщеря ми с етерични масла и тя доста се успокои и започна повече да спи.

# 586
  • Мнения: 244
Здравейте! АБА не е ли като ПЕКС за разбиране и говор или аз се бъркам..иначе искам да ви питам за мнения за доктор Адил Кадъм,само положителни мнения чета за нея, искам да направя консултация относно б 12,но доколко помага на деца от аутистичния спектър. Четох за нея, че се интересува от аутизъм, вродени метаболитни заболявания. Като споменах б 12 да ви кажа, че вече два месеца сина ми пие метилкобаламин без да съм изследвала нивата на метилиране. Няма промяна,освен че може би се засили малко хиперактивността му.

# 587
  • Мнения: 742
Ходим.Терапевтираме точно по АБА,но честно да си кажа не виждам кой знае какъв резултат....Психоложката ни е неизменен спътник.Но тя работи индивидуално с детето,а той когато е сам няма към кого да агресира.Не приема добавки.За д-р Кадъм си записах вчера час .Първия свободен за след 7 месеца...така че моят съвет е-направете си изследване за витамин Б12 и хомоцистеин и ако има дефицит детето се редете на опашката.Иначе не виждам смисъл.Ако дефицитът е сериозен приемала и по спешност.
Коки,на първата страница от темата я има терапията .

# 588
  • Варна
  • Мнения: 170
Здравейте,от Варна съм и търся помощ. Обиколихме лекари и твърдят,че сина ми-3г е с аутизъм. Той е кротък и му препоръчват работа с психолог,логопед и т.н.,но в екип. Пробвах с един център във Владиславово и с Карин дом,но нещо не се получават нещата. Има ли други такива центрове и може ли телефон да се свържа с тях?

# 589
  • Мнения: 244
Alien1, до колкото разбирам ще се консултирате с доктор Кадъм само за Б 12...сина ми е с дефицит на този витамин,изследван е,ще му правя пак изследвания като свърши приема на метилкобаламина,но ми се иска да поговоря с нея и за други добавки, други изследвания,свързани с аутистичния спектър.   Дали се занимава с това или консултира само за Б 12. Гледам че и по интернет може да се запише час при тази докторка,но най вероятно ще звънна за по сигурно.

# 590
  • Мнения: 742
Alien1, до колкото разбирам ще се консултирате с доктор Кадъм само за Б 12...сина ми е с дефицит на този витамин,изследван е,ще му правя пак изследвания като свърши приема на метилкобаламина,но ми се иска да поговоря с нея и за други добавки, други изследвания,свързани с аутистичния спектър.   Дали се занимава с това или консултира само за Б 12. Гледам че и по интернет може да се запише час при тази докторка,но най вероятно ще звънна за по сигурно.
Да,до колкото знам прави и други изследвания в зависимост от симптоматиката.Тя все пак е доктор по клинична генетика.Мен ме насочиха към нея именно заради това,че тя може да назначи необходимите изследвания за деца от спектъра.Тогава не е ставало въпрос за Б12.Аз си записах час он-лайн.Първият свободен беше за Юли.Какви дози метилкобаламин давате?

# 591
  • Мнения: 244
Давам по 1 мл на ден..това го реших след доста четене и питане във форума за Б12 и след като няма засега кой да ми даде адекватен отговор рискувах, а и ми казаха че излишъка се изхвърля с урината. Не знам дали е добре като количество, аз също съм с дефицит 212 ми е Б 12 и след 2 месеца прием по 1 мл на същия витамин вече поне умората,която имах преди изчезна.. А за доктор Кадъм пробвах да си запиша час и не става,на кой саит да направя това.Superdoc.bg и сайта на педиатричен кабинет Малчовците,където работи не ми позволяват това...освен да се обадя на мобилния номер,който пише...

# 592
  • Мнения: 5
Чета ви редовно, но не пиша.
Провокирана съм от поста на бригадния.
Прилича ми на моят съсед. Ако мога да го нарека така. Дали е истина това, че детето и денем и нощем е шумно? Това детенце не спи ли? Това е втората тема, в която срещам въпрос как да отстраним проблемно дете(в случая:да направим мръсно на съседа). И какъв е този панелен блок с 8 апартамента? Да не е тухлен? Гледната точка е същата като на тези под мен, записващи си колко пъти сме изпуснали нещо и след това посред нощ толкова пъти блъскат по тавана... А не се ли сещате, че може не детето да изпуска неща, а някой от родителите? Например вчера бях с мокри ръце и си изтървах чашата с кафе. Е нямате си и престава какво бумкане настана от долу... А, вие деца нямате ли? Значи съседът е изтърпял вашите деца да тичат, крещят и блъскат, но вие неговото не можете, нали? О, забравих - децата в норма се гледат в саксия. Останалите - вън... Човечето иска съвет от вас, мили родители, как да вземат детенцето на тези хора...
Всъщност компютърът ми беше хакнат и това ме навежда на тези разсъждения.

Здравейте, няколко дни след като писах предните два коментара всъщност разбрах, че майката на детето не живее с тях, незнайно по каква причина. Относно апартаментите - живеем в панелен блок, входът ни е с 8 етажа и 24 апартаменти. Аз съм на 6-ят етаж по средата, проблемните съседи са над мен. Затова казах, че съседите от 8 апартамента патим. Имах предвид 6-и, 7-и и 8-и етаж. Съседите надолу нямат проблем защото при тях не се чува нищо. Детето създава шумовете, дори в момента чука по пода с някакви предмети, подскача из целия апартамент и издава виещи звуци от време на време. Всичко което съм написал в предните постове е истина без капка преувеличение. И бъдете спокойна, ясно е че не сте моя съседка Simple Smile Така, че по-спокойно!

# 593
  • Мнения: 5
Бригадира, разбирам много добре раздразнението ви като съседи. А сега си представее какво им е на родителите. Не си мислете, че детето с аутизъм може да се ''превъзпита''. Очевидно нямате никакви познания по това състояние. Повярвайте ми, много е трудно да си родител на дете с аутизъм. Ужасно е трудно. От една страна болката, че детето не е ''нормално''. от друга страна умората и изтощението от грижите покрай детето. Проблемите със съня са типични за аутизма, както и тропането, удрянето на предмети един в друг, правенето на едно и също нещо по емнайсе пъти.

Това, от което родителите и това семейство имат нужда, е помощ и разбиране. Не подписки, изхвърляне и отблъскване. Защо наистина не гледате детето един-два часа и не покажете на тези родители как точно да ''възпитат'' детето? Много е лесно да гледаш отстрани, но това е едно тежко състояние, което има сериозни последици върху здравето на цялото семейство. Прочтете, поосведомете се, пък поканете родителите на кафе вкъщи, поговорете, попитайте ги от какво имат нужда.

Ако детето е на 7 години, но е с умствена възраст 1 година, може и да има някаква приспособена група в детска градина, не знам как стои въпроса в България. Недейте с лошо, опитайте се да видите с какво можете да помогнете на детето и родителите. И не, не мисля, че ви е лесно с тези шумове като съсед. Но недейте с лошо. Това семейство има нужда от помощ, не да бъде изхвърлено на улицата.

Здравейте, преди имах бегла представа какво е аутизъм. Когато разбрах, че детето е в това състояние се извиних на бащата за това, че го безпокоя и се разбрахме да потърпя още 1-2 седмици, след което детето щяло да влезе в режим и през деня да е на детска градина, а през нощта да спи. След около месец наистина има подобрение, но пак често почти всяка вечер и нощ детето чука (предполагам сте чели предните ми коментари и сте запозната с звуците). Това, което ме дразни най-вече е бащата, който си стои с часове без да вземе предмета от ръцете на детето. Горе долу на 15-20 минути само се провиква - "Абе престани бе! Абе какво лошо детенце си! Абе докога ще се разправям с тебе! Спри се бе, не чуваш ли какво ти казвам, майка ти да е*а или майка му да е*а!" Сякаш детето е нормално и ще разбере като му се викне няколко пъти! В повечето случаи реагира след като детето тропа по 2-3-4 часа и чак тогава го спира.
Та започнах с това, че преди имах бегла представа какво е аутизъм. Не си мислете, че не съм се поинтересувал за какво става въпрос, а само си пиша празни приказки и оплаквания. Лятото работя на морето в един огромен апарт-комплекс. Там имаше две семейства с такива деца. Едното момче беше на 13 години, другото момче на 15 години. Работата ми е свързана с общуване с хората и няколко пъти съм разговарял със семействата и малко или много добих информация за какво става въпрос. И наистина им съчувствам! Изгледал съм 2 игрални филми и два документални филми свързани с аутизъм. Преди да пиша тук прочетох няколко научни статии за аутизма, както и доста от коментарите тук.

# 594
  • Мнения: 19 687
Здравейте, виждам, че споменавате сензорен терапевт. Препоръки за такъв в София?

# 595
  • Мнения: 403
Момичета, за кандидатстване за психолог и ресурсен в детска градина трябва ли да сме минали ТЕЛК?

# 596
  • Мнения: 13 798
Момичета, за кандидатстване за психолог и ресурсен в детска градина трябва ли да сме минали ТЕЛК?

Можеше с Лкк по профил на заболяването. Дано няма глобални промени.

# 597
  • София
  • Мнения: 16 691
Момичета, за кандидатстване за психолог и ресурсен в детска градина трябва ли да сме минали ТЕЛК?
Не. Молба до директора за ресурсно подпомагане.

# 598
  • Мнения: 403
Благодаря ви.

# 599
  • Мнения: 742
ТЕЛК трябва.Аз лично за следващата учебна година не смятам да се занимавам с ресурсни.Никаква полза,даже този седмица,ще говоря с директорката дали е възможно тази логопедка да спре да посещава сина ми.Идея си няма какво прави.Беше минала стереотипията с буквите и  цифрите ,а сега се върна с пълна сила.Чудих се защо докато с гордост не ми поднесоха залепените уж от детето ,шаренки цифри от 1 до 10 на бял лист.Побеснях направо.В протокола им е описано всичко,имат препоръки и насоки от лекуващия психиатър,където изришно е подчертано да не се работи с букви и цифри ,защото това му вреди.Едва ли някой е прочел тези препоръки...Ресурсната педагожка и психоложка го посещават за по 15 мин.Учителките ми споделят,че психоложката е присъствала в момент на криза и всичко,което е правела е да си гледа часовника.Изобщо не съм доволна от тях.По-добре без тяхната "помощ",само объркват работата на частните ,при които го  водя и които са сериозно ангажирани със състоянието му.

Последна редакция: пн, 22 яну 2018, 13:26 от Alien1

Общи условия

Активация на акаунт