Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 29

  • 146 811
  • 923
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 13 804
Аз ако бях това което ни показва за себе и детето си Лепенка с толкова контакти и с множество успешни камто ги описва случаи около нея - хич ама Хич нямаше да питам в бг мама и то от профил който има 15 публикации. Ако беше писала примерно Пепи с "алилуйа въпросния метод определено ни помогна" щях да й повярвам. Ние с нея тука "се срещаме" години. Ама ей така на в тази ситуация въобще не го възприемам насериозно. Аз ако искам да науча това за което е питала в поста си щях да питам родителите на тийнейджърите които както казва са около нея в групата на "излекуваните "... За нещо толкова важно не бих си правила акаунт в бг-мама нито бих се опирала на мнението на непознати при условие че имам достатъчно познати да ме посъветват. Не целя да обидя никого . Правя изводи на глас.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2017, 20:37 от _re_ge

# 361
  • Мнения: 6 088
Понеже стана въпрос за продукт  от човешка кръвна плазма искренно се надявам никой да не го поръчва и ползва без лекарско назначение и контрол. Кръвната плазмасе използва в онкологията и лечението на редки и тежки заболявания. Вкарва се ммного бавно със система в продължение на много чадове с бавни капки. Въпреки това видях дете което се лекува с такъв продукт дългосрочно при една от системите да прави тежък обрив и вдигна температура след първите няколко капки. Веднага му спряха системата.

# 362
  • Мнения: 1 080
Чудно, веднага наскачаха загрижени потрбителки, ами те ваксините съдържат не само кравешки серум, но и абортирани човешки клетки, маймунски бъбреци, невротоксини и тнт. До сега никой не е осъден от производителите на ваксини..  Явно продуктът описан горе работи, щом така хищно преследват доктори и  производители. На елитистите им трябват зомбита не хора.

# 363
  • Мнения: 22
Боже Господи. Очевидно ви се губи четене с разбиране. След като в прав текст написах, че никой не съветвам да купува въпросния продукт (който не се произвежда от кръвна плазма, драги. Четете по-внимателно. Това е японският, така наречен second generation GcMAF, другият не е). Написах ви в прав текст, че смятам, че трбва да се лекуват причините на аутизма, не симптомите - и това ли е реклама? А "поддържащите терапии' не са ли индустрия за милииони или греша? Ако похваля някой психолог/логопед - и това ли е реклама? Ставете смешни в желанието си да отхвърляте всичко, което не ви изнася.

В нито един от постовете ми няма каквато и да агитация за купуване на каквото и да е. Ако имаше - модераторите щяха отдавни да са ги изтрили. Но във вашите има необосновани обиди по мой адрес. Малко мнения съм била имала, ами представете си - сега съм преценила да попитам нещо в български форум, сега съм го направила. Получих отговори, сверих си часовника, но беста ви идва малко в повече. Пък какво не се връзвало с личността ми, пък не знам си какво. Просто сте невероятни. Литературно-интерпретативни съчинения на нта степен. Но щом ви радва.

И за да е ясно, още веднъж ще натъртя, никъде не съм казвала да купувате GcMAF. Апропо, имам силно подозрение и че вече е невъзможно.Дейвид - СЕОто на Белгийската компания, която произвежда first generation GcMAF( не от плазма) последно лежа в затвора преди 5 месеца, така че може и да се  е предал и той. Срещу ръжен се рита до време. В момента изобщо нито знам дали може да се поръча нито нищо. Споделих опит и зададох въпрос - нали е затова форума или нещо съм се объркала? Даже, да не отбелязвам, че изрично спестих отначало как и защо сме на положението, на което сме, но още тогава бях обвинена в реклама(!). Може би трябваше да влезна с гръмкото - здравйте, излекувахме детето си с този и този продукт! резултатите са такива и такива. какво ще кажете? Тогава щях ли да мина форумния тест за искреност?

Донякъде ви разбирам. Масово родителите на деца с увреждания се озлобяват чуовищно. Започва се с 'защо на нас' и 'с какво го заслужихме'. Но това е първата фаза. После човек обикновено започва да вика неволята и накрая, с желание, труд и упоритост, и много, много четене намира правия път. Който е да се помогне на детето отвътре, не отвън.

Успех на всички.

# 364
  • Мнения: X
 Lepenka- браво за постигнатите резултати.Щом смяташ,че трябва да отпуснеш юздите,направи го.За съжаление много неща не са ни ясни и това което ни се представя като инфо може да бъде умишлено поднесено грешно.Особенно когато става въпрос за фармацевтиката.Там бизнеса е безмилостен.Аз ще разкажа една моя случка.Преди 10 г, на съвсем обикновен обяд,заговорихме за най-рекламираните витамини.В компанията имаше жена-фармацевт.Тя ми каза да не съм посмял да ги пия тези витамини,защото имали страшно вредни съставки вътре.Щом тя е знаела,значи нагоре по веригата всички знаят.Чак след 5 години изведнъж ги изтеглиха от пазара в цял свят,защото били вредни.Можете да си направите изводи.Сега пак са на пазара,но какво съдържат не се знае кога ще разберем.Както и,че някъде пият уран 6 години, но сега го откриваме.

# 365
  • Мнения: 153
 Lepenka, чудесни резултати, браво!
На този етап детето още ли се води с диагноза аутизъм? Не, че има голямо значение, но все пак..

# 366
  • Мнения: 9
Здравейте момичета,
Съвсем незнам дали тук е мястото на моето питане, но понеже съм адски объркана и направо в шок, моля да не се сърдите ако проблема ми не е за тази тема. Става дума за сина ми, който е на 20месеца в момента и факта, че не говори изобщо. Преди две седмици беше много болен с висока Т (40С) почти 3 дни и след среща с Педиатъра, вместо да получа напътствие как да лекувам настинката, бях натирена, че детето не говори и не изглежда щастливо, поради което да посетим психолог. Само да отбележа, живеем в чужбина. Дететето тръгна на ясла по същото време, когато се разболя и също така спря за няколко дни да се храни. Според доктора, който винаги е виждал детето здраво преди, главно за стандартен преглед, трябва да посетим психолог защото детето не говори и също така не е контактен много с други деца ( истината е, че до тръгването си на градина, го гледа баба му и не е имал много контакт с деца). Та доктора дори се притеснява за аутизъм - само от тези два "симптома". Изчетох доста неща, разбрах, че може би е прекалено рано, да го водя за тест за аутизъм. Гледах разни видеа... и съм адски объркана...Синът ми е много лъчезарен, смее се, гушка се, играе си сам доста добре.. сега в яслата го наблюдавах, да, не ходи при другите деца, но и другите не играят помежду си... стана много дълго, извинете ме... но ако ми дадете съвет, малко успокоение, ще съм много благодарна...

# 367
  • Мнения: X
Да вдъхна малко кураж.Световния шампион по подреждане на Рубик куб за 2017 е тинейджър с аутизъм.Нареди го за 5,87 секунди

Последна редакция: пн, 18 сеп 2017, 18:16 от Анонимен

# 368
  • Мнения: 122
Зарко, благодарим ти за куража, ама нали знаеш, че това е Аспергер. Моята дъщеря, не може да пийне вода без да се задави или да слезе по стълби, без да се претрепе. Пиша това и ми е смешно. Вече съм и свикнал с природата и съм я приел такава, каквато е. Обичам си я много.

# 369
  • Мнения: 13 804
ДаниБов
Предполагам педиатъра не е наясно към кого да ви препрати. Не ви трябва психолог ( той е терапевт , не поставя диагнози ) трябва ви детски психиатър. Не се плаши от думата. Общо взето той ще прецени какви са ви дефицитите за момента спрямо нормалните граници. От там той ще ви посъветва да потърсите специалист/специалисти  с който да започнете да догонвате децата и да компенсирате дефицитите. така че тогава ще търсите терапии и специалисти. Ранната превенция е много важна, защото понякога нещата с леко побутване се нормализират овреме.

# 370
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Разликата му аспергер и аутизъм е в засисмост от това кога детето проговаря, а не по отношение на интелектуалните способности или пък това какви постижения би било постигнало в бъдеще.


Макс Парк, момчето шампион, е било диагностицирано на 2 години със средна до тежка форма на аутизъм и на родителите им е било казано, че най-вероятно ще има нужда от доживотна помощ. Заниманията с кубчето на Рубик са започнали като начин за развитие на финната моторика. Всички са изненадани и радостни, естерсвено, как са се получили нещата. Напрактика никой никога не може да знае как ще развие едно дете с аутизъм и какви ще са постиженията му.


They Said Autism Meant He’d Need Life-Long Care—Then He Got a Rubik’s Cube

# 371
  • Мнения: 180
Здравейте момичета,
Съвсем незнам дали тук е мястото на моето питане, но понеже съм адски объркана и направо в шок, моля да не се сърдите ако проблема ми не е за тази тема. Става дума за сина ми, който е на 20месеца в момента и факта, че не говори изобщо. Преди две седмици беше много болен с висока Т (40С) почти 3 дни и след среща с Педиатъра, вместо да получа напътствие как да лекувам настинката, бях натирена, че детето не говори и не изглежда щастливо, поради което да посетим психолог. Само да отбележа, живеем в чужбина. Дететето тръгна на ясла по същото време, когато се разболя и също така спря за няколко дни да се храни. Според доктора, който винаги е виждал детето здраво преди, главно за стандартен преглед, трябва да посетим психолог защото детето не говори и също така не е контактен много с други деца ( истината е, че до тръгването си на градина, го гледа баба му и не е имал много контакт с деца). Та доктора дори се притеснява за аутизъм - само от тези два "симптома". Изчетох доста неща, разбрах, че може би е прекалено рано, да го водя за тест за аутизъм. Гледах разни видеа... и съм адски объркана...Синът ми е много лъчезарен, смее се, гушка се, играе си сам доста добре.. сега в яслата го наблюдавах, да, не ходи при другите деца, но и другите не играят помежду си... стана много дълго, извинете ме... но ако ми дадете съвет, малко успокоение, ще съм много благодарна...
Ами детето е много малко, второ никак не му е късно за говоренето, все пак сте и в чужбина, а и предимно с баба не е най-доброто. Не се притеснявай, дай му месец, два в яслата... не пречи да се видите с психолог Simple Smile но според мен е много далече от Аутизъм описаното

# 372
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Разликата му аспергер и аутизъм е в засисмост от това кога детето проговаря, а не по отношение на интелектуалните способности или пък това какви постижения би било постигнало в бъдеще.
И на интелектуалните в известен смисъл - доколкото при Аспергер никога няма умствено изоставане, това си е част от критериите за диагноза. По друг начин казано, не всеки от спектъра с интелект в норма е Аспергер, но всеки Аспергер е с интелект в норма. Съгласна съм, че ако едно дете е проговорило що-годе навреме, то по всяка вероятност е и с интелект в норма (т.е. без умствено изоставане), но все пак да го отбележим.

# 373
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Интелекта не го споменах, защото не е черта присъща изключително само на едната категория. И защото отговарям на конкретен пост, в който по презумпция се приема, че само Аспергер би могъл да бъде шампион по бързо нареждане на Кубчето Рубик. Тази презумпция просто не е вярна. Единствената изключителна разлика между аутизъм и Аспергер е времето на проговаряне. Иначе е вярно, че Аспергер обикновени нямат интелектуални дефицити, но не е вярно, че ако си с  диагноза аутизъм непременно си с такива и интелектуални успехи и постижения са немислими.

# 374
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Цитат
И защото отговарям на конкретен пост, в който по презумпция се приема, че само Аспергер би могъл да бъде шампион по бързо нареждане на Кубчето Рубик.
Не го разбрах в този смисъл поста, по-скоро потребителят казва, че неговото дете има дефицити, каквито един Аспергер по дефиниция няма. Но да не спорим за детайли.

Общи условия

Активация на акаунт