Помогнете!Гнойни пъпчици по дупето на дъщеря ми!

  • 2 980
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте!
 
Аз съм нов член на форума и имам голяма нужда от помощ.Преди месец на дупето на дъщеря ми се появи гнойна пъпка и я заведох на лекар.Наложи се да ходим на хирург и тя изтърпя голями мъчения.Но днес след толкова време продължават да се появявят все нови и нови.Не толкова  голями но все пак ужасно се тревожа.Не знам какво да правя.Помогнете ако сте имали същия проблем.Ще ви бъда много благодарна.

# 1
  • Мнения: 2 242
Според мен е добре да се консултирате пак с лекар и то още някой (за да имате второ лекарско мнение).
Иначе в тази тема има няколко рецепти с билки за гнойни пъпки
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.0

# 2
  • Мнения: 1 883
Защо не пробвате с лекар - хомеопат???

# 3
  • София
  • Мнения: 311
А колко е голямо момиченцето ти? С памперси ли сте? Какво казаха за първата гнойна пъпка, защо се е наложило да ходите на хирург?

# 4
На 3 години е.Не сме с памперси отдавна.Наложи се да ходим на хирург за да премахне образуванието.Каза че е възможно да е стафилококова инфекция.Или да има висока кръвна захар- но изследванията бяха добри.Предписа антибиотик и всичко се размина , до преди седмица.Сега има отново.Пием и имуностимулиращо лекарство-Бронховаксон.Нищо не помага за сега.Ако сте имали подобен проблем - моля помогнете.Не знам какво да правя.

# 5
  • Мнения: 8 917
На 3 години е.Не сме с памперси отдавна.Наложи се да ходим на хирург за да премахне образуванието.Каза че е възможно да е стафилококова инфекция.Или да има висока кръвна захар- но изследванията бяха добри.Предписа антибиотик и всичко се размина , до преди седмица.Сега има отново.Пием и имуностимулиращо лекарство-Бронховаксон.Нищо не помага за сега.Ако сте имали подобен проблем - моля помогнете.Не знам какво да правя.
Ами лекар - явно има нещо недоизлекувано Rolling Eyes Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 3 814
Нас когато ни изписаха от родилното малката имаше две три такива малки пъпчици.Личната ни лекарка каза че повечето бебета ги изписвали с такива обриви.Мазахме с пенатен отгоре пудричка топоцин и за няколко дена се изчисти всичко.Дано съм била полезна.

# 7
Според мен е възможно да е на хормонална основа. На нея пречат ли и по някакъв начин? да не може да сяда или подобно? Естествено си е най добре да потърсите специалист.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Взимаха ли ви секрет от пъпката в микробиология?

Общи условия

Активация на акаунт