Ноемврийче, покажи се - момче ли си или момиче?

  • 56 811
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 545
Тоест това се прави само след изследване и очевидна нужда? Защото при мен не е станало дума за такова нещо.

# 721
  • Мнения: 79
И при мен не е ставало дума за такова изследване, но акушерките, които ме следят, не мислят, че има нужда от куп изследвания ако урина и ПКК са ок, има нормален пулс, кръвно и мерки. И ако се чувствам добре, разбира се.

# 722
  • Мнения: 257
Момичета, преди малко се върнах от преглед на частно и се оказа, че скъсената ми шийка изобщо не е скъсена. Думи нямам... Rolling Eyes  4,7 см излезе, което си е напълно в нормата. Следящият ме лекар само я опипа с пръсти, отсече че е скъсена и ме прати да лежа. Сега определено съм доста по-спокойна. Всичко с бебето е наред и върви в норма, човечето е цели 800 грама. Както се изрази докторът, голяма скука е при мен. Сега вече разбирам защо повечето от вас се следят освен по ЖК и на частно. Човекът ми обърна внимание, огледа всичко, отговори ми на всички въпроси и ми обясни кое как е. Relieved  Каза също, че прекаляването с млечни води до контракции и трябва да ги ограничавам. Нещо калция играе роля в цялата работа. Малко кофти, защото като не ям месо и компенсирам с млечните. Сега се чудя как да си променя диетата.

# 723
  • Мнения: 165
босилечка, това си е живо престъпление да ти ограничават движението в този толкова важен период, и то ако имаш енергия и се чувстваш добре. Показателите са повече от нормални, дори в горна граница, поне от това, което съм гледала. Страхотни новини. Не знам как не им е жал на такива доктори на фона на всички притеснения покрай бременността да наливат масло в огъня. Но и на частно е по-скъпо, за съжаление..но ако имаш тази възможност изобщо не се колебай. А това за млечните продукти не го знаех. Ще го имам впредвид. Благодаря за инфото и леко бременеене до края 😊

# 724
  • Мнения: 71
Следящата ме по ЖК ме прати на натоварване с глюкоза в 12 г.с. wow След това разбрах, че е нямало смисъл, защото се прави след 22 г.с. Не съм го правила втори път.

# 725
  • Мнения: 79
Момичета, Вие ще искате ли след раждане веднага да Ви дадат бебчето да се гушкате и чак на по-късен етап да го вземат за измерванията? Ако всичко е наред, разбира се, и няма опасност за Вас или детето.

Аз си го представям толкова миличко, че ми идва да се разплача вече от нетърпение... Heart

# 726
  • Мнения: 141
Ами не знам. При мен може би е назначено, защото в семейството има болни от диабет. Иначе ми изшседват ПКК, Урина, Глюкоза и ТСХ. Глюкозата при мен всеки път по-малко се качва, така че сигурно е взето впредвид.

Босилечка, ужасно, но е и страхотно , че сега ти е улекнало поне!  Без проблеми докрая Simple Smile


Аз също много се надявам да мога да гушна веднага бебка и в последно време, като се замисля съм готова да се разплача. Аз за съжаление сигурно ще съм секцио и ще ми е много мъчно, ако не успея да я чуя как плаче за първи път. Другото на коео държа е съпругът ми да е с мен, независимо от вида на раждането ( освен,ако не съм под пълна упойка).

# 727
  • Мнения: 165
И нашият тати проявява желание да присъства на раждането. Вчера си говорих с една приятелка, на която й предстои раждане, и тя каза, че била твърдо против такива неща, но аз не съм съгласна. Ако той има желание, защо да не споделим заедно този вълнуващ момент (разбира се насила никога не бих го накарала). Остава спомен за цял живот, а и някак аз ще съм по-спокойна. Още повече, че тук в чужбина при нас е масова практика. А за гушкането - с най-голяма радост, стига да ми позволят ❤

# 728
  • Мнения: 313
И аз искам да си гушна бебето веднага, но едва ли ще мога. Най-вероятно ще съм пак секцио. Първия път не можах да я гушна въпреки че ми я подадоха. Аз цялата треперех от упойката, която ми подейства някак изстудяващо и треперех през цялата операция и след нея. И почувствах , че не се владея добре, затова само целунах малката по лицето. Но си беше вълшебно и това усещане!

# 729
  • Мнения: 545
В болницата в която ще съм аз това е практиката - дават ти го за мъничко и след това го мият и тн. За мен това е правилно. За да усети и то аромата и сърцебиенето което познава. Иначе за бащата  всеки си знае. При нас първо че услугата е 200 лв второ аз ще съм по-спокойна да го няма.  Само ми трябва да се притеснявам и той да не припадне . Няма нужда. Но ако двойката го иска и е възможно супер. Иначе empirina не знам колко миличко си го представяш. не че не е важен момент , но в този момент то е сбръчканко още в слуз и т.н.  Simple Smile

# 730
  • Мнения: 71
Аз също искам да го гушна. Даже се каня да проверя дали може да си е постоянно с мен през болничния престой. Моят мъж сам изявява желание да присъства. Не съм го карала, но не бих го спряла.

# 731
  • Мнения: 79
Албенка, не живея в мехур, знам, че ще е мърлявко положението. Grinning Нямам някакви свръх мераци веднага от корема върху мен да го сложат. Да си преценяват там какво имат нужда да видят, но да ми го дадат след раждането и преди мерки и теглилки. Нямам против да го позабършат и позавият с нещичко, но и да не го, не ми е проблем. Просто да не родя, чуя плач, видя за секунда бебето и да ми го вземат след това за часове в друга стая. Няма да съм доволна.

Иначе за присъствието на бащата аз също мисля, че е много строго индивидуално и не бих убеждавала никого в нищо. Всяка двойка решава самостоятелно. Някои мъже не са готови на това, някои жени не го искат, други пък биха обърнали света и за тях това трябва да се случи на всяка цена. Хубавото е, че е по желание и вече е възможно на все повече места, така че всеки да остане удовлетворен.

За мен е важно съпругът ми да бъде до мен, защото той ми е бил винаги огромна психологическа подкрепа, а съм сигурна, че в този момент ще имам нужда от такава. Също така аз съм на мнението, че той заслужава да е в този първи миг там точно толкова, колкото и аз.
Той пък, от своя страна, също изпитва голямо желание да бъде с мен в този момент, да гушне детенцето ни възможно най-скоро и да помага с каквото му е възможно.
Затова и ние със сигурност ще го направим така раждането. Но това е само защото двамата го искаме за нас. Ако не го искаш това по никакъв начин не те прави по-лош човек или родител.

# 732
  • Мнения: 545
На уроците за родители на които бях и поне от това което съм чувала за жалост тактиката е че го дават веднага за малко - да го видиш да го гушнеш за малко и след това има едни 2 часа в които трябва да го измият , подсушат , прегледат и т.н. И чак след това ти го дават за повечко време. Ама какво да се прави. Система.

# 733
  • Мнения: 79
На уроците за родители на които бях и поне от това което съм чувала за жалост тактиката е че го дават веднага за малко - да го видиш да го гушнеш за малко и след това има едни 2 часа в които трябва да го измият , подсушат , прегледат и т.н. И чак след това ти го дават за повечко време. Ама какво да се прави. Система.

Надявам се с хората и мястото, които съм избрала за раждането, да се получи. Това "система" толкова да ме ядосва и така да не искам да се примриявам просто...

# 734
  • София
  • Мнения: 63

Надявам се с хората и мястото, които съм избрала за раждането, да се получи. Това "система" толкова да ме ядосва и така да не искам да се примриявам просто...

empirina, предполагам че тези 2 часа са си технологично време, но поне за малко ще ти го дадат преди това предполагам. Аз се надявам на нормално раждане и да мога да го гушна също. Преди си мислех, че в този момент бих желала ако не ММ, то поне друг близък да бъде с мен, защото съм малко паника. Сега обаче, смятам, че ще е най-добре да съм си само с екипа и така. ММ не е изявявал засега стремежи да присъства. ☺

Общи условия

Активация на акаунт