Слоукукър – мнения, рецепти – втора тема

  • 91 233
  • 760
  •   1
Отговори
# 105
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Моят е с таймер и има функция  за държи  храната  топла до 2ч след като се  е сготвила.

# 106
  • Мнения: 44
Днес си купих SilverCrest slow cooker от Лидл, 3,5L за 50 лв. Има 3 степени - LOW е за поддържане на топла храна, медиум и хай. Има книжка с рецепти, но не са написали препоръки за време за готвене на риба. Опитах да открия в старите теми, но не намирам. По принцип знам, че рибата се готви горе-долу колкото пилешкото, а за него в упътването дават 5 часа на медиум (80-90 градуса). А точно днес за пробата купих 3 изчистени скумрии и ако успея да ги събера в тавата, смятам да ги слагам след малко, да има за вечеря Simple Smile Приемам мнения и препоръки за рибата, а иначе продължавам да ровя из темата! Хубав ден!

# 107
  • софия
  • Мнения: 564
честита придобивка! вероятно повече ще ползвате медиум - по-дълго готвене без наблюдение е ,според мен, смисъла на тази тенджера. за рибата ще споделя, че не съм ползвала този съд, защото по принцип рибата се пече за 25-30 мин. във фурна и не изисква глинен съд. но всякакви други гозби - боб, леща, кисело и прясно зеле, сарми, меса, гювеч, печени ябълки и дюли и т.н. са точно за тази цел. все пак пробвайте рибата на хай 2--3 часа и споделете. /аз слагам и хартия за печене, за да си спестя сериозно миене след готвене, както и пликовете за печене - може би ще е подходящо за рибата също/. успех!

# 108
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Риба никога не съм правила в крока. Но ние обичаме само пържена и на скара. Във фурната също не пека.

Момичета, някоя от вас има ли този модел на Крок пот - https://www.emag.bg/ured-za-gotvene-crock-pot-digital-4-7l-sccpr … 060/pd/DBFZGBBBM/?
Поръчах го за подарък на сестра ми. Гледам, че го дават за 4-5 порции, дали наистина събира толкова? Аз имам 6.5 литра, но сме 4 човека. Сестра ми, за сега, са само двама и мисля, че ще й върши работа.

# 109
  • Мнения: 28 135
Риба никога не съм правила в крока. Но ние обичаме само пържена и на скара. Във фурната също не пека.

Момичета, някоя от вас има ли този модел на Крок пот - https://www.emag.bg/ured-za-gotvene-crock-pot-digital-4-7l-sccpr … 060/pd/DBFZGBBBM/?
Поръчах го за подарък на сестра ми. Гледам, че го дават за 4-5 порции, дали наистина събира толкова? Аз имам 6.5 литра, но сме 4 човека. Сестра ми, за сега, са само двама и мисля, че ще й върши работа.
Аз го имам, трима сме вършеше ми страхотна работа! Wink ние сме трима, абсолютно достатъчен е ! chef

# 110
  • Пазарджик
  • Мнения: 187
Аз съм готвила скумрия с доматен сос в крока, става супер. Слагаш всичко, рибата, дом. сок, чесън, лук, черен пипер и сол и включваш на Higt за 4ч. Става по-рано така че след 3-тия час може да отвориш и да прецениш, ако искаш да посгъстиш соса добави и разбито брашно с малко водичка 1ч преди да изключиш. Ще се наложи в началото да проверяваш за колко време стават, докато свикнеш. Не е проблем да отвориш капака и да опиташ, няма да избяга топлото Simple Smile
Честита придобивка и да ви е вкусно!

# 111
  • Мнения: 44
Със сос ще е следващия път. И аз така я обичам с домати на фурна, но в момента съм на работа и от нетърпение да го изпробвам, съм включила уреда в склада да ми сготви. Сложих малко вода (може би 50 мл на око), защото предполагам ще пуснат доста. 3-те скумрии са общо 1 кг, със сол и подправки - каквито имах под ръка. Знам, че ще стане леко като варена, ако се наложи довечера за хрупкава коричка ще ги сложа за малко в грила. Нямам таймер, засега реших да не и давам зор и включих на средната степен. След някой друг час ще ида да погледна и ако трябва ще сменя.
Засега важното, което забелязвам е, че в помещението не мирише. Има леко открехнат малък прозорец, но влизайки не ме лъха миризма на готвеща се скумрия. Стараем се да хапваме често от тази полезна риба и винаги ни е било проблем миризмата след това в цялата къща, въпреки работещата на макс ширма. Дори напоследък купувахме готова, но все не беше приготвена по наш вкус.

Последна редакция: чт, 26 окт 2017, 14:28 от pumpit

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Скрит текст:
Риба никога не съм правила в крока. Но ние обичаме само пържена и на скара. Във фурната също не пека.

Момичета, някоя от вас има ли този модел на Крок пот - https://www.emag.bg/ured-za-gotvene-crock-pot-digital-4-7l-sccpr … 060/pd/DBFZGBBBM/?
Поръчах го за подарък на сестра ми. Гледам, че го дават за 4-5 порции, дали наистина събира толкова? Аз имам 6.5 литра, но сме 4 човека. Сестра ми, за сега, са само двама и мисля, че ще й върши работа.
Аз го имам, трима сме вършеше ми страхотна работа! Wink ние сме трима, абсолютно достатъчен е ! chef

Чудесно! Благодаря за мнението! Hug

# 113
  • Пазарджик
  • Мнения: 187
Абе ще замерише, към края на готвенето ще се усети в помещението. Това че непропуска миризма крока е мит, по-малко е от ако готвиш във фурната, но пак си замирисва на готвено. 

# 114
  • Бургас
  • Мнения: 5 902
Мирише си. Предната вечер готвих прясно зеле, чак в спалнята ми замириса. Ще се местим в ново жилище и планирам за крока кътче на терасата.

# 115
  • Мнения: 28 135
Съжалявам, че трябва да ви разочаровам, но слоукукъра мирише и то много, като го оставя през нощта на другата сутрин цялата кухня яко мирише на манджа!
Виж мултикукъра наистина не мирише! Naughty

# 116
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Моят пък не мирише. Разбира се, че има някаква миризма, но тя е едва доловима. Последно готвих, цяла нощ, ярешко месо, което ако беше на фурна щеше да се усеща в целия блок. Като станах и тръгнах към хола и кухнята усетих леееек аромат и дори реших, че идва от вън, после се усетих, че аз готвя всъщност Grin

# 117
  • Мнения: 44
Да, замириса на риба, но чак към края на процеса. На 4-тия час я изключих, беше перфектна. Днес сложих рагу (3 кокалчета с по малко месо). Първо мислех да правя от тях бульон, с който да си лекуваме ставите, но за тази цел ще взема само кокали. Сетих се, че имам една пакетирана салата със зеле, моркови и магданоз, която сурова не е препоръчително да ям заради щитовидната ми жлеза и гоитрогените. Та набързо смених тактиката - сложих зелето, малка консерва домати, лук, кокалите, сол, щипка захар заради доматите, олио, подправки - червен пипер, чубрица и забравих дафинов лист Simple Smile Сега въпроса - за прясно зеле Пеп-чо казва: І степен за 7 часа, или на ІІ степен - за 6 часа. Моя уред има 3 степени, но първата я отписвам, тя е за затопляне на 60 градуса. Включих го на медиум (около 80 градуса), но и оставих уреда на терасата (неостъклена). Понеже днес не е кучи студ, все пак, надявам се външната температура да не възпрепятства много процеса на готвене. Точно заради това, че е навън, мисля, че няма да е грешно да поседи малко повече? Няма аз да съм си вкъщи, има кой да го изключи и на 7-8-мия час, но не искам да ми рови в манджата и да го опитва и да преценява вместо мен.  Някой друг оставял ли го е навън и как се отразява това? Точно на зеле не исках да омирисвам, а и ширмата да работи 6-7-8 часа ми се струва...влудяващо.

# 118
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Аз съм готвила на вън, но не съм забелязала да се отразява на времето за приготвяне.
За миризмата, има лек мирис, но не е като готвене на котлона или фурната.

# 119
  • софия
  • Мнения: 564
pumpit, мисля, че добре си решила за 7 часа на ниската степен да готвиш зелето, но ако има кой да провери след 5-6 часа какво е положението ще е добре. това ще е, докато изпробваш и свикнеш с твоя уред. освен това, щом ползваш ситно нарязана салата е възможно да уври по-бързо. сега, след 4г. употреба разчитам изцяло  на  допълнителен ел.таймер, нагласявам го вечер на 7 ч. на ниската степен и си се включва и изключва сам, но отначало проверявах.

Общи условия

Активация на акаунт