Слоукукър – мнения, рецепти – втора тема

  • 91 240
  • 760
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 179
Аз боб яхния/чорба винаги готвя така - накисване мин. 8 часа, варене със сода бикарбонат, измиване и после в Крок Пота, като всичко слагам наведнъж- лук, домат, морков, чушка, сол, червен пипер, джоджен, черен пипер, разтворено брашно във вода. Не съм имала никога проблем с увирането или подправките.
Прясното зеле също - всичко заедно за 8-9 часа с малко вода.

# 301
  • Бургас
  • Мнения: 5 903
erna, заради доматите е. Когато се готвят толкова дълго, променят вкуса на цялото ястие.
Пробвай да ги слагаш накрая.

# 302
  • София
  • Мнения: 1 554
erna, заради доматите е. Когато се готвят толкова дълго, променят вкуса на цялото ястие.
Пробвай да ги слагаш накрая.
Благодаря за насоката, така ще пробвам.

# 303
  • Варна
  • Мнения: 987
Момичета дайте някоя хубава рецепта за пилешки бутчета със зеленчуци Simple Smile

# 304
  • Мнения: 6 612
Аз запечатвам бутчетата в олио. Слагам използваната мазнина на дъното, редя зеленчуци (лук, моркови, чушки, картофи), отгоре бутчетата и на високата степен за два-три часа, мисля беше готово.
п.п. Зеленчуците понякога ги слагам сурови, но повече ни харесва да са леко запържени/задушени предварително в малко олио.

# 305
  • Варна
  • Мнения: 987
Аз запечатвам бутчетата в олио. Слагам използваната мазнина на дъното, редя зеленчуци (лук, моркови, чушки, картофи), отгоре бутчетата и на високата степен за два-три часа, мисля беше готово.
п.п. Зеленчуците понякога ги слагам сурови, но повече ни харесва да са леко запържени/задушени предварително в малко олио.
Значи на слабата за 5-6 сигурно трябва да стане защото аз готвя докато съм на работа Simple Smile
Мерси,ще пробвам.Добре звучи Simple Smile

# 306
  • Мнения: 6 612
Аз запечатвам бутчетата в олио. Слагам използваната мазнина на дъното, редя зеленчуци (лук, моркови, чушки, картофи), отгоре бутчетата и на високата степен за два-три часа, мисля беше готово.
п.п. Зеленчуците понякога ги слагам сурови, но повече ни харесва да са леко запържени/задушени предварително в малко олио.
Значи на слабата за 5-6 сигурно трябва да стане защото аз готвя докато съм на работа Simple Smile
Мерси,ще пробвам.Добре звучи Simple Smile

Да, би трябвало да стане за 6ч. на LOW. Като вариант вместо картофи, тиквички . Правила съм и с лук, моркови броколи. Понякога слагам и домати. Рецептата беше дадена от Добра в предишната тема, аз правя вариации. Peace

# 307
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Някой има ли този? Може ли мнение? http://slowcooker.bg/product/51/ured-za-gotvene-na-oriz-krok-pot-0-6-l.html

# 308
  • Мнения: 28 138
Ми това е оризовар, прави всякакви варианти на ориз......по добре вземи слоукукър на Крок Пот, за да готвиш в него всичко, не само ориз! Ако не ти се дават много пари за слоукукър на Лидл често пускат на марката Силвър Ксрес, купих си го и вече почти година го ползвам, много съм доволна! Hug

Последна редакция: сб, 03 мар 2018, 17:42 от mimi.7299

# 309
  • Мнения: 22 036
Само да се похваля, че съм доволна от мулти кукъра. Мими, заради теб го купих, ама не съжалявам Simple Smile. Най-накрая го ползвах за ориз и за телешко и стана супер. Купата се мие много лесно, нямам идея с какво покритие е. Дори и пържи страхотно в малко мазнина.

# 310
  • Мнения: 28 138
Само да се похваля, че съм доволна от мулти кукъра. Мими, заради теб го купих, ама не съжалявам Simple Smile. Най-накрая го ползвах за ориз и за телешко и стана супер. Купата се мие много лесно, нямам идея с какво покритие е. Дори и пържи страхотно в малко мазнина.
Радвам се Даун, че съм ти помогнала! Simple Smile

# 311
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Проблема е че трябва до края на месеца да съм купила, а не ми дават много пари в момента. Лидл не знам кога ще пускат пак.

# 312
  • Мнения: 6 612
Може да питаш на националния телефон на Лидл дали има някъде изостанали. Ако попаднеш на сериозен оператор, може да ти помогне. Имат и форма за обратна връзка, може и така да пробваш. Peace

# 313
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
А той на каква цена е? Има ли функнция за готвене на пара?
В моя град има само 2 магазина, съмнявам се да е останал някъде.

# 314
  • Мнения: 28 138
А той на каква цена е? Има ли функнция за готвене на пара?
В моя град има само 2 магазина, съмнявам се да е останал някъде.
Със сигурност не е останал, те пускат по няколко бройки.....и се разграбват същия ден, защото струва 50 лева, а е прекрасен! bouquet С нищо не се различава от стария ми на Крок Пот, който майка стопи във фурната!
Не знам обаче ти какво точно искаш да купиш, пишеш в темата за слоукукъри, а питаш за готвене на пара......по принцип слоукукърите са уреди с керамично гърне, които готвят бавно, над 3-4 часа! Тук в тази тема такива се обсъждат! Heart Eyes
Ако искаш уред, който е комбиниран за готвене на пара, печене, пържене, правене на ориз, кисело мляко , сладкиши това е мултикукър! Муртикукърите пък биват два вида под налягане и без налягане? Та кажи какъв уред ти трябва и какво очакваш да готви, за да ти помогнем?  Hug Hug
Ето я темата за мултикукърите:
http://old.bg-mamma.com/?topic=974371.420;topicrefid=20

Общи условия

Активация на акаунт