Слоукукър – мнения, рецепти – втора тема

  • 91 478
  • 760
  •   1
Отговори
# 255
  • Пазарджик
  • Мнения: 187
Според мен зеле е по-добре да се готви със свинско, пиле или патица. Телешкото е сухо месо,  затова мисля че не ти харесва крайния резултат. Зелето обича мазнина, така че ако все пак искаш да е с телешко, сложи повече олио.

# 256
  • София
  • Мнения: 9 850
Бобът е станал фантастичен. Напомня ми вкуса на боба, който баба правеше - на огън, в гърне.
А понеже правя мусаката редена, т.е. ред картофи, ред кайма, ред картофи, дали няма да потъмнеят картофите от горния ред? Нещо такова четох...
Ох, сега се чудя кое да ми е следващото ястие. Някоя паста може ли да се сготви в слоу кукъра?

# 257
  • Мнения: 39 306
За да не потъмнеят пробвай с лист фолио върху последния ред. Така няма да са открити и да посивеят.

# 258
  • Мнения: 9 107
или си заложи последния ред да бъде кайма и кашкавал върху нея.
За пасатта - няма смисъл там да я готвиш, тя се вари бързо, но можеш да си направиш соса вътре. Болонезе мисля в крок пота  при Дарин има, ако искаш - ще ти потърся.

# 259
  • София
  • Мнения: 9 850
Благодаря ви! Страхотни сте Simple Smile
Засега ще спра да събирам рецепти и ще се фокусирам върху четенето на предната тема Simple Smile Надявам се да успея до другата седмица (малко амбициозно, предвид натоварването в и извън работата), тогава ще се завърна с нова сила да питам кое как какво защо Simple Smile

# 260
  • София
  • Мнения: 178
Бобът е станал фантастичен. Напомня ми вкуса на боба, който баба правеше - на огън, в гърне.

Може ли рецептата за боба?

# 261
  • Мнения: 1 176
...Болонезе мисля в крок пота  при Дарин има, ако искаш - ще ти потърся.

пеп-4o, ако може да пуснеш и тук рецептата за сос Болонезе. Flowers Hibiscus

# 262
  • Мнения: 9 107
подвела съм ви, има паста Болонезе без предварително варене на соса, объркала съм ви. Но съм сигурна, че някой си правеше соса в крок пот-а, а после само пастата сварява и смесва. Ама не се сещам кой Simple Smile

# 263
  • София
  • Мнения: 9 850
Бобът е станал фантастичен. Напомня ми вкуса на боба, който баба правеше - на огън, в гърне.

Може ли рецептата за боба?
Рецептата е на пеп-4о, от тук
пеп-4о, дано нямаш нищо против, че давам линк...

# 264
  • Мнения: 9 107
не, разбира се, нали затова е публикувана Simple Smile Много се радвам, че ти е харесал бобеца така Simple Smile

# 265
  • София
  • Мнения: 9 850
Един бърз въпрос. Реших да се метна в дълбокото и да направя свинско контра филе със зеленчуци в Кроки. Да запечатвам ли месото или да го мятам направо, овкусено със сол и черен пипер? Зеленчуците отиват под месото, нали така?

# 266
  • Мнения: 39 306
Да, зеленчуците са под месото. А ако има и картофи- задължително най- от долу. Добави и мазнинка, че контрафилето е сухо месо. Що се отнася до запечатването на тиган- всичко е до вкус и навик.

# 267
  • София
  • Мнения: 9 850
Благодаря. Тъй като ми е за пръв път, мисля да го запечатам малко на тиган, предполагам, че по-нататък ще добия увереност и ще го мятам директно в Кроки Simple Smile

# 268
  • Варна
  • Мнения: 987
Здравейте.Скоро очаквам да стана собственик на този красавец Simple Smile
Започвам да чета рецепти на слоукукърчето )

https://www.ebay.co.uk/itm/Andrew-James-6-5-Ltr-Premium-Digital- … owl-/282660548556

# 269
  • Мнения: 2 687
Някой с идеи/опит за телешко с доматен сос?! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт