Слоукукър – мнения, рецепти – втора тема

  • 91 246
  • 760
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 9 850
Благодаря, ще опитам по различните начини, за да намеря най-добрия за нас Simple Smile
А дали може да се сготви супа от типа на минестронето? Това ми е рецептата. Може би да бухна вътре всичко накуп, без доматите?

# 391
  • софия
  • Мнения: 564
по принцип може, но какъв е смисълът - супата се готви за 20 мин. слоукукърът е подходящ за ястия, които изискват по-дълго време за готвене - печени меса, боб, гювеч, месо със зеле- прясно и кисело......както и печени ябълки, тиква, сладка...

# 392
  • Мнения: 2 687
Нали на ниски т повече си пускат вкусове и запазват витамини Simple Smile

# 393
  • Мнения: 4 593
Момичета, запечатване ли пилешкото или то няма нужда? Искам да пробвам пилето с майонеза? И всъщност се замислям и за прясно зеле, доматите в началото ли ги слагате, че чета противоречиви мнения?

А и коя е оригиналната рецепта на майонезеното пиле, че намерих само тази модификация на Мария :
"Да ви споделя какъв вариант на майонезеното пиле правих в неделя.
Смесих една майонеза 200 гр с 200-250 гр кисело мляко, гъсто с висока масленост. Нарязах на ситно 3 стръка пресен чесън, половин връзка копър и ги обърках добре. Получи се нещо, като чеснов сос. Самото пиле овкусих със сол и мащерка. Залях го със соса и го оставих 5 часа на първа степен в кукъра. Накрая преместих гърнето във фурната за няколко минути, за да се получи коричка.
Стана невероятно вкусно, месото се разпадаше, а соса мммм. Heart Eyes "

Последна редакция: сб, 15 сеп 2018, 13:57 от aDream

# 394
  • Бургас
  • Мнения: 5 908
Домати винаги слагам в края. Ако се готвят дълго време, ястието придобива не особено приятен вкус.

# 395
  • Мнения: 28 145
Домати винаги слагам в края. Ако се готвят дълго време, ястието придобива не особено приятен вкус.
Напълно подкрепям, добива вкус, който у нас не харесват! Peace

# 396
  • Мнения: 4 593
Благодаря, а за млечните какво ще кажете, имаше съвет в нета пак да се добавят в края, защото от дългото готвене се пресичали? А аз ще правя млечно-майонезеното пиле, но мисля всичко да сложа в началото....

# 397
  • Мнения: X
Някой готвил ли е нещо на крок-пота за 20 часа? Питам, защото дойде време и аз да си купя слоу кукър Sunglasses и се бях ориентирала към крок пот, но тук видях една друга марка, която е сто лева надолу, като единствената разлика е, че таймера е до 10 часа. Та се зачудих - 20 часа трябват ли ми наистина? Чакай да питам вещите в занаята Heart Eyes
За този модел става въпрос - https://www.emag.bg/ured-za-bavno-gotvene-heinner-5-7-l-220-w-el … 7ix/pd/DN438JBBM/

# 398
  • Мнения: 9 095
Коя марка е с 20 часа? Защо ти е да готвиш нещо 20 часа.
Принципно идеята е за 8 10 12 часа докато си на работа или докато спиш да ти сготви

# 399
  • Мнения: X
Еми крок пота е с 20 часа, поне така пише в описанието. И аз мисля, че няма нужда да се готви толкова дълго, затова питам дали се налага за някоя рецепта и дали въобще има нужда. После се сетих, че ако чат толкова ми се наложи мога да го включа пак Simple Smile

# 400
  • Бургас
  • Мнения: 5 908
Таймер или отложен старт?
Не се сещам за крок пот с 20 часа програма. Те са с 10 дълга и 6 къса.

# 401
  • Мнения: 9 095
Еми на дигиталните дисплеи можеш да избираш до 20ч., но просто няма смисъл от толкова време готвене и едва ли някой го ползва. 

# 402
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
На тая опция и намирам приложение само ако се прави бульон от кокали и кости. Иначе съвсем апокойно за 5лв може да се вземе един таймер, който може да се наглася до 24 часа.

# 403
  • Мнения: X
Айде да се похваля, вече и аз съм клуба! Blush
Пристигна ми уредчето, само че забелязвам, че капакът не приляга плътно, а на места остава леко луфтче, откъдето може да влиза-излиза въздух - това нормално ли е или да го връщам?

# 404
  • София
  • Мнения: 1 544
Айде да се похваля, вече и аз съм клуба! Blush
Пристигна ми уредчето, само че забелязвам, че капакът не приляга плътно, а на места остава леко луфтче, откъдето може да влиза-излиза въздух - това нормално ли е или да го връщам?

Нормално е. Peace

Общи условия

Активация на акаунт