Слънчево-усмихната 195-та пролетно-лятна немска тема.

  • 57 334
  • 737
  •   1
Отговори
# 585
  • Berlin
  • Мнения: 11 182
А аз и за детска градина, и за 1ви клас ще се подготвям. Flushed Раниците за 1ви клас едни такива огромни и много широки ли са? Задължително ли трябва да е такава? Изглежда ми много неудобна и тежка.

# 586
  • Мнения: 3 595
Благодаря ви много!

# 587
  • Мнения: X

Понеже заговорихте за първи клас и фуниите и се сетих да попитам: Сега като в 5 клас дъщеря ми сменя училището за първия учебен ден трябва ли пак да носи подобни фунии или някакви други неща, които не са ни казали от училището, но се подразбират според немските разбирания?
Е, там вече без фунии Simple Smile големи са вече.
Ще получите писмо от новото училище с указания кога точно ще е първият учебен ден, тържеството, какво да се носи. В нашата гимназия правят тържеството за петокласниците следобед, 2 дни след началото на учебната година, на което тържество има кратка официална част, децата разбират за пръв път кой ще е класен и кои ще са съучениците си, имат 1 учебен час и толкоз. Носят си раниците и нещо за писане. На следващия ден е истинският първи учебен ден за тях.

# 588
  • Мнения: 9 292
Сбъдваща мечти,
благодаря. Иначе ние получихме заедно с документите за прием и едно писмо, където ни казват кога  и къде е тържеството и какво трябва да носи ученикът в първия учебен ден. Предполагам, че ако не получим друго писмо, където да пише в коя точно паралелка е, ще го разбере след тържеството.

abs,
по-добре купи на детето подобна на немските раници. Иначе ще се почувства различно и ще му е неприятно. Аз имам опит с това. Раниците не са тежки, пък и при нас поне не носят много неща в тях в първи клас. Повечето неща стояха в класната стая. В 3 и 4 клас помагалата и домашните стават повече и раниците натежават.

# 589
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
А аз и за детска градина, и за 1ви клас ще се подготвям. Flushed Раниците за 1ви клас едни такива огромни и много широки ли са? Задължително ли трябва да е такава? Изглежда ми много неудобна и тежка.
Абс, аз не от личен опит, но един колега ми се оплакваше миналата година,че имало определени изисквания за отделните първокласни принадлежности, като на някои дори са били предварително зададени марките! С други марки не са били допускани децата в училище и нямат право да участват в часовете.
За раниците - той каза, че също има изисквания - за размери, колко да е тежка, да има задължително светлоотразители и т.н. Т.е. това са точно тези грозните, които споменаваш - едни правоъгълни и ужасно шарени (може би за деца да е хубаво шарено, де, нз Simple Smile ). Каза, че най-евтината раница, отговаряща на всички критерии, била 80 евро. Каза също така, че раниците на децата биват измерени колко тежат, но не помня кога точно.

За несесерите имало препоръки.

Имало забрана във въпросните несесери да се носят определени неща, цветни химикалки и/или маркери беше, забравих.

Боите за рисуване трябвало да са на Пеликан. Не можело да се купят от тези за по 1 евро от магазинчетата. Други бои са забранени, защото май само за тези имало някакво проучване, че не били вредни. Също нз може ли акварел, но темпера май не можеше, акрилни може.

Имаше изисквания за спорта какви екипи да имат налични и колко комплекта, но не помня детайли.

Забрана май за телефони, поне в първи клас, не помня как стоеше въпросът с някакви играчки в първите месеци.

Някаква писалка се изисква, пак са разрешени определени марки.
Доколкото помня, химикалките са забранени.

Запомних всичките тези неща, защото ме учуди невероятно много до каква степен контролират живота на хората... Нямам идея дали тези рестрикции важат само за Байерн, далеч съм от тези неща, но в случай, че важат и при вас, прочети предварително, да не се окаже, че сте купували някои неща напразно.

# 590
  • Мнения: 3 595
Оле, след горния пост списъкът за детската градина ми се струва песен...

# 591
  • Berlin
  • Мнения: 11 182
Grinning Благодаря!
chrissy и ние имаме подобни изисквания, гледам в списъка се споменава "Pelikan" 2-3 пъти, явно е това. Също и някакъв предмет, не съм си го превела още Relaxed , на който даже е посочен артикулния номер, да не го объркаме случайно. Нооо мисля да отида в някоя голяма книжарница и да връча списъка, да ми го изпълнят.

# 592
  • Мнения: 9 052
Синьо знам за седенето, но кой да обърне внимание докато не се сгърчи ... голяма съм маймуна. Имала съм Hohlkreuz  и като не му внимавам сега Weary  Сега ми казаха , че изобщо не трябва да седя . Ужас.

ДА се похваля . Последен учебен ден за двама герои 1 и 5 клас. И от двете свидетелства сме доволни Blush Браво на децата. Каквото не е съвсем наред ще го упражняваме.

# 593
  • Мнения: 1 297
Аз пък да се оплача - 3-класникът донесе лош цойгнис....
С тройката по немски съм съгласна - рефрендантката, която им преподаваше му написа лоша оценка още като пишеха писма и той не нарисува цветенца върху марката...
Обаче двойката по математика не мога да преглътна - та той има само единици на тестовете и го наричат "mathekönig". Попитах в имейл учителката защо така. Отговори ми: 
Die Note errechnet sich aus den schriftlichen und den mündlichen Leistungen. Seine schriftlichen Leistungen sind super, seine mündlichen jedoch nicht. Deshalb hat es knapp nicht auf die 1 gereicht. Für nächstes Schuljahr gebe ich ihm den Tipp im Unterricht aufmerksamer zu sein und sich zu melden. Ich sehe dann auf jeden Fall die Möglichkeit auf eine 1. Sollten Sie noch Fragen haben, können wir uns gerne nach den Ferien zu einem Gespräch treffen.
Мога ли нещо да направя? Да говоря с директор, да поискам тест пред комисия......?????

# 594
  • Мнения: 9 052
Мама Ени ако това наричаш лош ... Yum
Мое лично мнение е да се опитате да подобрите което не е било ок. питайте за критерии. виж какво не прави детето и за;о.

# 595
  • Мнения: 6 916
Здравейте! Наминавам с един бърз въпрос - от кой интернет доставчик сте доволни?
Това зависи от местоживеенето. Много от тези, които имахме като опция на предното място, вече ги нямаме.

В Мюнхен съм.

# 596
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Mirella - vitality nutritionals е тяхната собствена линия витамини. Също другата им линия е "спорт" нещо си.
И ние ползвахме техните Вит. Д. Доволни бяхме.

# 597
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Здравейте! Наминавам с един бърз въпрос - от кой интернет доставчик сте доволни?
Това зависи от местоживеенето. Много от тези, които имахме като опция на предното място, вече ги нямаме.

В Мюнхен съм.
Ние бяхме доволни от mnet (дано не бъркам) и особено от cablesurf.

# 598
  • Немция
  • Мнения: 6 813
Мама Ени, аз наскоро бях отворила тема как участието в час се отразява зле на оценяването. Тоест ако детето е между 1 и 2, слабото му участие в клас наклонява оценката към 2. И аз намирам това за .... тъпо Rolling Eyes, но това е положението. Намирам го за несправедливо.

# 599
  • Мнения: 3 595
Предмет като математиката не е устен за мен, ще ме извинят. Не, че ще ме питат за мнение де, ама в случая го намирам за наистина глупаво...

Общи условия

Активация на акаунт