В басейна🏊

  • 5 549
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 54
Здравейте,спортуващи дами!Има ли от Вас запалени по плуването?Какви аксесоари ползвате?Шапки?Бански?Очила?Последно ползвах Спидо и съм доста разочарована!От къде купувате бански и колко Ви издържат на хлора?Кои басейни посещавате?Ще се радвам да си направем групичка от русалки☺☺☺

# 1
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
На декатлон са доста издръжливи. Не съм "русалка", но съм придружител в класовете на дъщерите ми а също с тях редовно ходим по басейни.

# 2
  • Мнения: 54
На декатлон са доста издръжливи. Не съм "русалка", но съм придружител в класовете на дъщерите ми а също с тях редовно ходим по басейни.
За Nabaiji прадуктите ли говорите?В магазенете Декатлон има различни марки продукти?

# 3
  • Мнения: 10 257
И аз не съм русалка, но придружавам сина ми. Не знам колко години подред купуваме Speedo и очила и плувки и то тук в Щатите. Всичко боклуци, а сума и пари заради марката плащаме (за плувки никога по-малко то 40$, за очила никога по-малко от 30$). Знам, че има далеч по-скъпи, но като за дете и това ми се струва много. Или избледняват плувките или очилата се късат/чупят/избледняват на различни места.
Та ще се купува на килограм, то е ясно. На мен ще ми е повече от полза ако някоя от вас сподели как се предпазва от хлора, ако изобщо съществува нещо подобно. Четох, че има басейни които се пречистват с озон, вместо с хлор и не мирише толкова. Но за съжаление на този етап нямаме достъп до такъв. В басейна, който посещава сина ми толкова хлорират, та чак докато го чакам ми люти на очите. Ужас е някакъв. А без хлор не става пак. Пак в други форуми четох, че да не се абсорбира хлора в тялото, би било добре преди влизане в басейна тялото да се намаже с нещо мазно, като по този  начин се получавала нещо като бариера за хлора. След това пък било добре веднага с максимално топла вода да се измие веднага, и тялото да се пръска със спрей съдържащ витамин Ц, пак за неутрализиране на хлора. Иначе съм купила шампоан за косата, за след плуване в басейн, но другото ме притеснява. Надявам се да се включат по-опитни дами, а защо не и господа и да споделят нещо по въпроса.

# 4
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
На декатлон са доста издръжливи. Не съм "русалка", но съм придружител в класовете на дъщерите ми а също с тях редовно ходим по басейни.
За Nabaiji прадуктите ли говорите?В магазенете Декатлон има различни марки продукти?
ДА. Същите. Nabaiji.

# 5
  • Мнения: 54
И аз не съм русалка, но придружавам сина ми. Не знам колко години подред купуваме Speedo и очила и плувки и то тук в Щатите. Всичко боклуци, а сума и пари заради марката плащаме (за плувки никога по-малко то 40$, за очила никога по-малко от 30$). Знам, че има далеч по-скъпи, но като за дете и това ми се струва много. Или избледняват плувките или очилата се късат/чупят/избледняват на различни места.
Та ще се купува на килограм, то е ясно. На мен ще ми е повече от полза ако някоя от вас сподели как се предпазва от хлора, ако изобщо съществува нещо подобно. Четох, че има басейни които се пречистват с озон, вместо с хлор и не мирише толкова. Но за съжаление на този етап нямаме достъп до такъв. В басейна, който посещава сина ми толкова хлорират, та чак докато го чакам ми люти на очите. Ужас е някакъв. А без хлор не става пак. Пак в други форуми четох, че да не се абсорбира хлора в тялото, би било добре преди влизане в басейна тялото да се намаже с нещо мазно, като по този  начин се получавала нещо като бариера за хлора. След това пък било добре веднага с максимално топла вода да се измие веднага, и тялото да се пръска със спрей съдържащ витамин Ц, пак за неутрализиране на хлора. Иначе съм купила шампоан за косата, за след плуване в басейн, но другото ме притеснява. Надявам се да се включат по-опитни дами, а защо не и господа и да споделят нещо по въпроса.

Вие поне имате възможност за голям избор,не сте ли пробвали нещо друго,освен Спидо?А проблема с хлора наистина е голям.но чак да люти на очите...прекалили са!

# 6
  • Мнения: 10 257
Избор има, ама за дете което израства за няколко месеца хич не ми се дават повече от 40-50$ (за плувките говоря конкретно). Даже и тези са много, а очилата са с трайността на тези от 10$ да речем. Предната година пробвахме ефтини, ами и тези и онези всичко трае 2-3 месеца. Шапка не иска да носи, а ми се ще, че едно ме е страх от ушна инфекция и после косата му рано или късно ще пострада, независимо с какво я мием и купуваме.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 966
Шапка не иска да носи, а ми се ще, че едно ме е страх от ушна инфекция и после косата му рано или късно ще пострада, независимо с какво я мием и купуваме.
Това сериозно ли е? ooooh! Шапката предпазва не ушите и косата, а басейна, основното ѝ предназначение е да не падат косми във водата, принципно не е много приятно да ти се лепят чужди космалаци докато си плуваш. За косата не бих се притеснявала, освен ако не е професионален състезател, който кисне в басейна по няколко часа дневно и/или е с коса до кръста. Ушите е задължително да се подсушават хубаво след плуване, иначе стават инфекции, аз лично използвам и тапи за уши защото си плувам свободно, но за дъщеря ми избягвам защото с тапи трудно чува треньорката.
Аз харесвам Speedo, Arena, Adidas, на всички обаче хлороустойчивите материи - endurance+, waternity, infinitex и подобни, . Купувам си ги предимно от ebay, но и на разпродажбите в Спорт Депо се намират също на много прилични цени, на нормалните им за БГ цени не бих си ги купила. С години ми издържат, това с плуване 2-3 пъти в седмицата по 2-3км.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 476
Всичко купихме от Декатлон наскоро, че дъщерята започна да ходи на плуване.
Бански - 7 лв, дамски. Очила от жълтите, за 4 лв. Шапки купихме две - едната е от нещо като плат, за 15 лв, другата е силиконова - за 3-4 лв. Кърпа от попиващите. Раничка от малките. Само джапанки имаше от преди.

# 9
  • Мнения: 10 257
svetla81, да това сериозно Simple Smile. Гледам и другите деца не са с шапки, а има и момичета с коси наистина до кръста Sick. Моя син е с първи номер подстрижка така да се каже.Та косми едва ли пуска, но тези момичета, че и едни такива латиноси, с дебели, черни, дълги косми,  но не ни изискват шапки за сега, а не са ни правили и забележка.... newsm78 Уши подсушаваме, ама какво остава вътре кой знае. То е гмуркане на 3м, стоене по дъното. На времето бях взела една машинка от телешопа за изсмукване на ушна кал/вода. Тя пък боклук излезе и тя Crossing Arms. Нямаше никаква мощност. Иначе идеята и замисъла беше хубав. Та с клечки внимателно до колкото може подсушаваме. Да за децата тапи за уши не става, че наистина няма да чуват инструкторите.

# 10
  • Мнения: 6 550
очила - от професионалната серия на “арена“ и на aqua sphere (на тази марка взимам и антифог спрей за очилата); бански и шапка (платнена, заради дългата коса, която не мога да натикам в силиконова или латексова шапка) - aqua sphere. ползвам и бански на “спийдо“ и “арена“ - избеляват доста и бързо се разтягат, по-доволна съм от тези на “адидас“ - цветът избелява, но не губят форма така бързо. доволна съм и от банските на “о'нийл“.
други аксесоари - имам дъска и педълси на “спийдо“, ок са. не ползвам тапи за уши и щипки за нос.
купувам от различни спортни магазини (спорт депо, имакс спорт, адидас шоп) или он-лайн, особено когато има намаления.  Mr. Green
много си губя нещата, рядко нещо ми се износва до скъсване  Embarassed

# 11
  • Мнения: X
Аз съм доволна от марки в този ред:
1. Zoggs - намерено е съотношение цена - качество.
2. Arena - като качество са като Zoggs, но са по-скъпи.
3. марката на Декатлон - не много трайни, за около 3 седмици избледняват цветовете при плуване (и пране) 2-3 пъти седмично. Но пък са на добра цена и може да се сменят често.
4. От Delfina съм доволна, но и те са по-скъпи. Не мърдат по няколко години.

Speedo въобще не са в класацията, пълни боклуци. И като материя и като цветове, изобщо не издържат в баейн, а са скъпи.
 

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 08:22 от Анонимен

# 12
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 775
Шапка на Zoggs, очила на (от амазон)
очила AQUA SPHERE SEAL - имат видимост на 180градуса ( поръчах ги от Италия)
джапанки - спидо, водни обувки- Спидо -
хавлии, която грабне от тези за басейн
Банки - той има на 10 чифта, на различни марки....., аз има и аз толкова - най-разнообразни марки.
Няколко пареота и специални рокли/ризи за плаж

# 13
  • Мнения: 8 939
Всичко купихме от Декатлон наскоро, че дъщерята започна да ходи на плуване.
Бански - 7 лв, дамски. Очила от жълтите, за 4 лв. Шапки купихме две - едната е от нещо като плат, за 15 лв, другата е силиконова - за 3-4 лв. Кърпа от попиващите. Раничка от малките. Само джапанки имаше от преди.

Абсолютно същото и при нас.
Дъщеря ми плува от 4 години два или три пъти седмично и плува само с тези неща. Бански купих същия миналата година, когато старият ѝ стана малък, всичко друго си го ползва и не е мръднало.

# 14
  • Мнения: 54
Аз съм доволна от марки в този ред:
1. Zoggs - намерено е съотношение цена - качество.
2. Arena - като качество са като Zoggs, но са по-скъпи.
3. марката на Декатлон - не много трайни, за около 3 седмици избледняват цветовете при плуване (и пране) 2-3 пъти седмично. Но пък са на добра цена и може да се сменят често.
4. От Delfina съм доволна, но и те са по-скъпи. Не мърдат по няколко години.

Speedo въобще не са в класацията, пълни боклуци. И като материя и като цветове, изобщо не издържат в баейн, а са скъпи.
 

Благодаря за споделеното мнение.Ще трябва да се преориентирам в марките!

# 15
  • Мнения: 54
На колко време сменяте шапките и мерите ли очилата преди да ги купите?

# 16
  • Мнения: X
Текстилните шапки - докато не умалеят или не се прецака нещо по конците или материята. Децата ги предпочитат, защото не скубят и не стягат. Гумените - за мен докато не се развали шапката. Имам гъста коса и трудно намирам модел, който да ми събере косата без да ме стяга и боли глава. Очилата задължително мерим. Мнооого е индивидуално. Модел на единия не е удобен на другия и обратно. За децата гледам да са с прозрачни стъкла, не от тези с покритията. Отделно купувам спрей против изпотяване.

# 17
  • Мнения: 10 257
Олеее помагайте момичета  Simple Smile. Купихме очила, уж не трябва да се замъгляват, а те по-зле от всичко до сега. На всички пише,че не се замъгляват, но всички се  Blush Чистихме ги със спирт, но пак нищо не стана. Уж добре, но като влезе във водата и пак замъглени. И....взехме, че и старите хвърлихме  Mr. Green Да не би някаква обработка да има нещо дето да се прави преди употреба? Не видях никъде нищо в упътването. Айде пак нови очила, че много ефтини бяха тия  Crazy

# 18
  • Мнения: X
Има спрейове против изпотяването. Пробвайте и със слюнка - преди да се влезе в басейна оближете очилата отвътре.

# 19
  • Мнения: 10 257
Благодря. За тези спрейве не съм чувала. Ще търся. Това със слюнката и детето спомена за него, ама ..... Grinning

# 20
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 793
Дъщеря ми ходи три пъти седмично на плуване.Имаше бански на Некст и се съсипа за две седмици.Имаме и НМ,не е мръднал,половин година го ползва.Има два купени от Декатлона.ЦВетовете са все така ярки,единия е за 8лв. цял, а сега новия и е половинки за 23лв.На Спидо силикона на шапките е по-мек в сравнение със на Джорджо.

Общи условия

Активация на акаунт